סמסונג (Samsung) הכריזה בתערוכת MWC 2014 על שתי מערכות על שבב חדשות במשפחת ה-Exynos 5 שלה. מדובר ב-Octa 5422 שמחליפה את ה-Octa 5420 וב-Hexa 5260, מערכת חדשה שמבוססת על שש ליבות במערך של big.LITTLE במקום שמונה ליבות, במערך של שתי לביות חזקות וארבע חלשות.

ה-5422 מבוססת על שני אשכולות של ארבע ליבות כמו ה-5420 וה-5410 לפניה, כשהאשכול החזק, המיועד לשימוש בתרחישי עבודה תובעניים, מבוסס על ארבע ליבות Cortex-A15, במקרה הזה במהירות של 2.1 ג'יגה-הרץ, והאשכול שמיועד לעבודה השוטפת, מבוסס על ארבע ליבות Cortex-A7 במהירות של 1.5 ג'יגה-הרץ.

ה-5260, שגם הוא למעשה בנוי בשתי אשכולות, מציע שתי ליבות חזקות המבוססות על Cortex-A15, אבל במהירות מופחתת של 1.7 ג'יגה-הרץ, וארבע ליבות לשימוש רגיל שמבוססות על Cortex-A7 במהירות של 1.3 ג'יגה-הרץ. לפי ההערכות מערכת על שבב זו אמורה למצוא את דרכה ל-Galaxy S5 mini שיושק בהמשך השנה כדי לבדל במידה רבה יותר בינו לבין ה-Galaxy S5 שהושק השבוע בתערוכה.

מעבר לתמיכה בטכנולוגיית ה-big.LITTLE של ARM תומכות שתי הערכות החדשות גם בטכנולוגיית העיבוד ההטרוגני של סמסונג (Heterogeneous Multi-Processing) שמאפשרת להפעיל במקרים קיצוניים את כל הליבות יחד, החזקות והחלשות במקביל.

שתי המערכות מגיעות עם השבב הגרפי MALI-T628 של ARM, אך ימשיכו לשלב מודם חיצוני. הן מסוגלות להציע רזולוציה של 2,560×1,440 פיקסלים, ובין השאר גם תומכות במצלמות של עד 16 מגה-פיקסלים.

לפי החברה המערכות החדשות כבר נמצאות על פס הייצור.


שתף:
-פרסומת-
עורך האתר, כתב וותיק בתחום המחשבים והטכנולוגיה. נמצא כאן בסביבה עוד לפני שהאינטרנט הפך למה שהוא היום. היה עורך של מגזינים רבים (כן, מאלה שהודפסו על נייר), כולל PC Plus, חי את העולם הטכנולוגי ומתעורר בדיוק בזמן כשהשליח עומד בדלת עם מוצר חדש לסקירה.
 • בולי

  נראה שסמסונג רוצה לקדם את הנוט על פני הגלאקסי S השנה או שלא מובן מה הם חשבו לעצמם

 • חי

  הנוט 3 פשוט יצא חזק מידי… אין לסמסונג טכנולוגיה ראויה לחדש בגלקסי 5

 • 369

  קנה Z2

 • משתמש אנונימי (לא מזוהה)

  חחח
  נראה שבנתיים רק iOS ( איפון 5s),באמת מותאמת להשתמש בטכנולוגיה 64bit של ARMv8,בארכיטקטורה cotrex-A57.

  • יוסי כהן

   ועדיין הנקסוס 5 מהיר יותר…
   וזה בלי שום טאצ'וויז דפוק ובלי שום 64 ביט…
   לאייפון יש בקושי 1ג'יגה ראם מה הוא צריך 64ביט?

 • יועד

  ישנן שמועות שסמסונג תציג עוד דגם של galaxy s5 בינלאומי עם המעבד 2100ghz ו3gb ram

 • exynos

  מה עם 64 ביט ???? בשמועות אמרו שיהיה ! –
  אמרו שיהיה אקסינוס 6 (עם שם 64 ביט ) .
  איזה מעצבנים סמסונג בשנה הזאת .