מקרן קטן, יכולות גדולות

אחרי המטען האלחוטי ועמדת העגינה מציגה סמסונג (Samsung) אביזר חדש וקצת מפתיע עבור קו מכשירי הגלקסי של החברה – מקרן זעיר (פיקו) במחיר של 200 דולר.

מקרן לכל מטרה
ב-2010 סמסונג זיהתה את הצורך של אנשים מסויימים במקרן משולב במכשיר הטלפון, עם הצגת הגלקסי בים (Galaxy Beam). עם זאת, המכשיר לא נחל הצלחה. למרות שב-2012 הושק מקרן משופר, גם הוא לא זכה לאימוץ נרחב, בוודאי לא כמו ההצלחה הגדולה של המכשירים בסדרה.

אבל עכשיו היא מקווה להצליח עם מקרן חדש והוא ה-EAD R10 מקרן זעיר, אשר זמין לרכישה, לפחות בינתיים, בקוריאה בלבד. המקרן מתחבר אל מכשירי הגלקסי (ומכשירים תומכים אחרים) באמצעות יציאת ה-MHL ומאפשר הצגה של כל תוכן מהמכשיר החל מסרטוני YouTube לאלו המחפשים בידור קל מעבר לממדי המסך הקטן ועד להצגת מצגות ומסמכים.

מפרט המקרן כולל: עוצמת תאורה של 20ANSI, הקרנה ברזולוציה של 640×360, רמקול, כניסת HDMI וכפתור לשליטה על המיקוד. הוא מצויד בסוללת 1,650mAh שאמורה לספק כשעה וחצי עד שעתיים של שימוש רציף. בנוסף לכניסת ה-MHL באמצעות כניסת ה-HDMI יכול המקרן להתחבר למכשירים נוספים כמו מחשב נייד וכו'.

המקרן דומה בממדיו למכשיר ה-Galaxy S3, כך שמדובר במקרן בעל ניידות גבוהה אם כי מאכזב לראות כי המקרן הזעיר זמין לרכישה בקוריאה בלבד. טרם נמסר אם בסמסונג מתכוונים להשיק אותו גם מעבר לים.

>> מהו מקרן פיקו ואיך הוא מציג תמונה? קראו את הסקירה שעשינו בעבר

-פרסומת-
מנהל רשתות במקצועו והוא בעליו הגאים של ערוץ היו-טיוב The G3 Show. הוא גיימר, גיק וכל מה שבניהם. דעתן וחובב חפיצים מושבע. שי מחליף טלפונים כמו גרביים וכל כמה חודשים ניתן למצוא אצלו חפיץ חדש ביד. הדבר היחיד שהוא אוהב יותר מחפיצים הוא להשתמש במושגים עבריים (ידעתם שחפיצים הם גאדג'טים?). בזמנו החופשי המועט משמש שי כמקור מידע טכנולוגי ״של החבר׳ה״.