לצד השקת השעון החדש שלה, ה-Galaxy Gear, והשקת הדור השלישי של ה-Galaxy Note, הכריזה סמסונג (Samsung) גם על הגרסה המעודכנת של הטאבלט Galaxy Note 10.1 ששמו המלא ייקרא Galaxy Note 10.1 מהדורת 2014.

הטאבלט החדש מבוסס בעיקרון על מעבד ה-Octa של סמסונג עצמה, כמו ה-Galaxy S4, במהירות 1.9 ג'יגה-הרץ. עם זאת, מהדורת ה-LTE שלו, כמו במקרה של הטלפון, מגיעה עם מעבד ארבע ליבות של קוואלקום (Qualcomm), ה-Snapdragon 800, במהירות של 2.3 ג'יגה-הרץ. הוא מצויד ב-3 ג'יגה-בייט זיכרון פנימי והוא ישווק במהדורות של 16, 32 ו-64 ג'יגה-בייט זיכרון אחסון פנימי עם יכולת הגדלת זיכרון בעוד 64 ג'יגה-בייט נוספים באמצעות כרטיס microSD.

הרזולוציה של מסך ה-10.1 אינץ' הוקפצה ל-2,560×1,600 פיקסלים והמכשיר מצויד במצלמת 8 מגה-פיקסלים עם מיקוד אוטומטי, חיישן BSI ותריס שנפתח ונסגר במהירות גבוהה מאחור, ומצלמת 2 מגה-פיקסלים עם חיישן BSI מקדימה. מערכת ההפעלה היא אנדרואיד (Android) בגרסה 4.3, והוא מגיע עם סוללה גדולה למדי בנפח של 8,220mAh. המידות שלו 243.1×171.4×7.9 מ"מ ומשקלו 535 גרם (עבור גרסת ה-WiFi).

מבחינות קישוריות תומך ה-Galaxy Note 10.1 ב-WiFi עד תקן 802.11ac, בבלוטות' 4.0, ב-WiFi Direct ובחיבור הקנייני של החברה עבור מכשיריה, AllShareCast. כפי שהוזכר לעל, הוא יושק בשלוש גרסאות: WiFi בלבד, WiFi + דור שלישי, ו-WiFi + LTE.

לפי סמסונג הטאבלט יציע גם שימוש משופר בעט, שאמור להגיב טוב יותר מאשר בעבר לפעולות המבוצעות על ידי המשתמש. הוא גם יכלול בצד התוכנה חלק מהיישומים שהוצגו יחד עם ה-Note III כגון Action Memo, Scrapbook, Screen Write ו-S Finder. בנוסף יישום ה-S Note עבר מקצה עדכונים, בעיקר מבחינת הממשק שלו. הוא גם מציע תמיכה בשירות הענן החדש של החברה, KNOX.

 פורסם לראשונה באתר החומרה THspot

-פרסומת-
עורך האתר, כתב וותיק בתחום המחשבים והטכנולוגיה. נמצא כאן בסביבה עוד לפני שהאינטרנט הפך למה שהוא היום. היה עורך של מגזינים רבים (כן, מאלה שהודפסו על נייר), כולל PC Plus, חי את העולם הטכנולוגי ומתעורר בדיוק בזמן כשהשליח עומד בדלת עם מוצר חדש לסקירה.