סמסונג (Samsung) הכריזה על הרחבת קו מוצרי ה-Chromebook 2 שלה עם
מחשב נוסף עם מסך בגודל של 11.6 אינץ', אך הפעם מדובר במעין חזרה למקורות, אם אפשר לומר זאת: המחשב החדש מבוסס על מעבד Celeron N2840 של אינטל (Intel). הכרומבוק הראשון של החברה היה מבוסס גם הוא על מעבד של אינטל, אך לאחר מכן היא פנתה בעיקר לשימוש במעבדים מבוססי הטכנולוגיה של ARM.

כך או כך, המעבד כפול הליבה של המחשב החדש, שמשויך לפלטפורמת ה-BayTrail-M של אינטל ומבוסס על ארכיטקטורת ה-Silvermont -וכן מדובר בבסיס של מעבדי האטום – פועל במהירות של 2.16 ג'יגה-הרץ (2.58 מגה-הרץ במצב טורבו) ומעטפת צריכת הכוח שלו עומדת על 7.5 וואט בלבד.

מעבר לכך מגיע המחשב עם 2 ג'יגה-בייט זיכרון עבודה ו-16 ג'יגה-בייט זיכרון אחסון, מסך ברזולוציה של 1,366×768 פיקסלים עם תאורת LED אחורית ומצלמת 720p.

יש לוח יציאת USB 2.0 אחת ויציאת USB 3.0 אחת, והוא תומך ב-WiFi בתקן 802.11ac ובבלוטות' 4.0. עם סוללת 2 תאים הוא מבטיח עד 9 שעות עבודה.

המחיר של המחשב, דגם XE500C12-K01US, באתר החברה עומד על 249.99 דולרים בלבד.

יש גם סרטון שמציג את המחשב החדש.

שתף:
-פרסומת-
עורך האתר, כתב וותיק בתחום המחשבים והטכנולוגיה. נמצא כאן בסביבה עוד לפני שהאינטרנט הפך למה שהוא היום. היה עורך של מגזינים רבים (כן, מאלה שהודפסו על נייר), כולל PC Plus, חי את העולם הטכנולוגי ומתעורר בדיוק בזמן כשהשליח עומד בדלת עם מוצר חדש לסקירה.
 • גד

  מעבד סלרון של אינטל הוא מעבד מהיר מאוד (שקיים כבר הרבה שנים, רק במהירויות גבוהות יותר) אבל בהבדל מסויים: כמות זכרון המטמון cache הוא קטן יחסית למעבד מקביל לו באותה מהירות, כך שהעברת הנתונים הינה איטית קצת יותר מממעבד דומה, עם זכרון מטמון גדול יותר. למה עושים זאת?- כדי להוזיל את מחיר המחשב, למי שלא צריך יותר מלכתוב אי מיילים או לדברים דומים (שימושים רגילים). גם כך לא מרגישים בהבדלים (אלא אם משתמשים בתוכנות ממש כבדות).

  • Nachum37

   סלרון לא "מהיר מאוד". סלרון מעבד גרוע, והחסרון בזיכרון המטמון לא "פוגע קצת בתעבורת הנתונים" אלא מפחית משמעותית את ביצועי המחשב.

 • סלרון

  לא יכלו לשים intel core i5 ? מה זה המעבד הזה ?זה מתאים לטלפונים ניראה לי .
  אפילו השם נשמע מטומטם -"סלרון" -מאיפה לעזאזל הגיע השם הזה ?
  נשמע כמו סלרי או סלולר חחחח סלרון

  • אנדרואידי למופת

   רואים שאתה לא מבין כלום. Chrome os היא מערכת קלה שמבוססת רק על דפדפן. לכן לכל הכרומבוקים מפרט יחסית חלש, אבל המחשבים מאוד מהירים וזולים.

  • Yossi Cohen

   celeron ?
   אלו המעבדים שלפניי פנטיום 4.
   אל תגיד לי שגם את אלו אתה לא מכיר…

   • אלו לא המעבדים שלפני פנטיום 4, אלא רק בשם. הם מבוססים כיום דווקא אל הארכיטקטורה של האטום ולא של ה-Core