ציוץ של סמסונג בחשבון הטוויטר שלה רומז על הכרזה בתחום שבב ה-Exynos בתערוכת CES 2014. בציוץ העלתה החברה תמונה ובה הכיתוב “עפים גבוה יותר ב-2014” יחד עם התאריך ה-7 לינואר בלאס ווגאס, היכן שמתקיימת תערוכת האלקטרוניקה השנתית.

מה אנחנו צפויים לראות? מאז הכרזת אפל על שבב ה-A7 הפועל ב-64 סיביות, היצרניות הגדולות ובהן סמסונג וקוואלקום נכנסו לפיתוח מואץ של שבב התומך ב-64 ביט, זאת למרות ששתי החברות לעגו לאפל בתחילה, אולם התברר בפועל כי הן נתפסו לא מוכנות.

הערכות נוספות כי סמסונג תציג בתערוכת שבב ראשון הפועל עם 8 ליבות בו זמנית, שבב המבוסס על ארכיטקטורת big.LITTLE של ARM המכונה גם True Octa Core בדומה ל-MT6592 של MediaTek.

שתף:
-פרסומת-
העורך הראשי ומנהל האתר. איש חומרה שנולד עם מברג ביד ומקום לכרטיס הרחבה. בעל תואר ראשון במדעי הטכנולוגיה ומעריץ מושבע של גאדג'טים מאז שהמציאו את המסך (גם לא מגע). מעביר את זמנו עם מוצר שזה עתה יצא לבין זה שייצא, חי את הרשת ואף פעם לא שוכח שטכנולוגיה טובה היא פרי מחשבתם של אנשים טובים.
 • משתמש אנונימי (לא מזוהה)

  אתה מפספס, אפל מתכננת את המעבדים שלה (חלק מהמעבד מתוכנן ע״י ARM). סמסונג משמשת רק כיצרנית של אפל

 • יוסי כהן

  טעות תרגום "עפים אפילו* גבוהה יותר(או יותר גבוהה)…" ולא עפים גבוהה יותר…
  ו64 ביט לא הביא לאפל כלום חוץ מקריסות ותקלות כי עם 1GB ראם זה לא עוזר ותוכנות לא היו מוכנות לזה…

 • Alex N

  טוב מצאתי תשובה לשאלה של עצמי:
  "באופן אירוני נראה שאפילו סמסונג שמייצרת את רכיבי ה- A7 לא הייתה מודעת לשינוי הארכיטקטורה ברכיב, שמאפשר למעבד לנהל ולעבד מידע בגודל של 64 ביט ולא של 32 ביט, מה שמאפשר פעולה מהירה יותר. זאת בנוסף ליכולת לפנות ליותר זכרון RAM, יכולת שבינתיים לא ממש רלוונטית באף סמארטפון או טבלט בשוק."

 • Alex N

  איך בדיוק סמסונג נתפסה לא מוכנה כשאפל הוציאה את ה A7 עם ה 64 ביט,
  כאשר סמסונג בעצמה היא זאת שפיתחה לאפל את המעבד…
  האם אני מפספס פה משהו?

  • משתמש אנונימי (לא מזוהה)

   כן. זה שסמסונג מייצרת את המעבד לא אומר שהיא פיענחה את הארכיטקטורה הפנימית שלו.
   לדוגמא- חברה שמדפיסה ספרים לא בהכרח יודעת מה התוכן של כל ספר שהיא מייצרת.