בכנס המפתחים של גוגל חשפה סמסונג שעון נוסף לסדרת שעוני ה-Gear שלה, ה-Gear Live וכפי שהשמועות חזו, הוא המכשיר הראשון של החברה המבוסס על מערכת ה-Android Wear.

סמסונג מנסה את מזלה שוב ובמקום Tizen או מערכת האנדרואיד בגרסת ה-Gear הראשונה, היא עוברת ל-Android Wear, שזו למעשה מערכת אנדרואיד מותאמת למוצרים לבישים.

השעון Gear Live מציג מראה דומה לשעוני ה-Gear 2, אולם סמסונג וויתרה על המצלמה והשאירה את מסך ה-1.63 אינץ’ 320×320 מסוג SuperAMOLED, הפועל על שבב 1.2GHz עם זיכרון של 512MB של RAM ו-GB זיכרון פנימי. השעון חסין למים בתקן IP67.

השעון יתמוך בפקודות קוליות עם חיבור ל-Google Now, מפות גוגל, ג'ימייל ושאר היישומים וכן הוא יכלול מד דופק בנוסף לחיישנים שונים כמו מד תאוצה, ג’ירוסקופ ומצפן. החיבור לטלפון יתבצע ב-Bluetooth 4.0, אם כי סמסונג לא ציינה האם היא תתמוך בשלל מכשירי האנדרואיד או רק בסדרת ה-Galaxy האחרונה.

Gear Live יושק ב-7 ליולי ויימכר בחנות ה-Google Play החל מהיום במחיר של $199.99 (כ-690 שקלים). יש לציין כי גוגל חילקה לא אחד, אלא שני שעונים לבחירה מתוך ה-LG G Watch, שעון סמסונג או Moto 360 לכל אחד מבאי אירוע הפתיחה.

 

-פרסומת-
העורך הראשי ומנהל האתר. איש חומרה שנולד עם מברג ביד ומקום לכרטיס הרחבה. בעל תואר ראשון במדעי הטכנולוגיה ומעריץ מושבע של גאדג'טים מאז שהמציאו את המסך (גם לא מגע). מעביר את זמנו עם מוצר שזה עתה יצא לבין זה שייצא, חי את הרשת ואף פעם לא שוכח שטכנולוגיה טובה היא פרי מחשבתם של אנשים טובים.