במהלך ארוע ה-Unpacked 5 אמש, בו חשפה סמסונג את מכשיר הדגל הבא שלה לשנה הקרובה, הוכרזה גם רצועה ספורטיבית חכמה, המצטרפת למעשה לקולקציית פריטי הלבוש החכמים אותם חשפה החברה- שעון ה-Gear 2 ושעון ה-Gear Neo 2.

לא לספורטאים בלבד
מעבר ליכולתו של ה-Gear Fit לעדכן את החובש אותו בפעימות ליבו ובמספר הצעדים אותם הוא הלך, יתריע הצמיד החכם באמצעות שליחת רטט כאשר קצב ליבו של הצועד מתקרבת אל מתחת לנורמה הרצויה ויציע לו להגביר את קצב הליכתו. בנוסף לפעילות הספורטיבית ושמירה על הכושר אותם מציע הצמיד, יוכל הלובש אותו להתעדכן גם במסרונים שקיבל לאחרונה, התראות שונות מפעולותיו ברשתות החברתיות, להאזין מוזיקה להנאתו ואף לקרוא מיילים אותם קיבל.

נציין, כי להבדיל מסדרת השעונים החכמים האחרים אותם הציגה סמסמונג, אין ביכולתו של הצמיד לקבל שיחות, אך יוכל בעזרת התאמה עם התקן הבלוטות' במכשיר האחר, לקבל התרעות אחרות או שיחות אותן פספס או החמיץ.

ללכת עם, להרגיש בלי
בהמשך למגמה אותה הציגה החברה כאשר חשפה את מכשיר הדגל שלה, גם הצמיד החכם עמיד כנגד מים, אבק ופגיעות טבע אחרות. ממבט ראשון הצמיד קטן מימדים, כאשר משקלו עומד על כ-28 גרם בלבד. לראשונה, סמסונג שילבה בצמיד זה את מסכי ה-Amoled המוכרים ממכשיריה, אולם מדובר במסך קמור וראשון מסוגו בשוק, כאשר גודל המסך עומד על 1.84 אינץ', בעל רזולוציית 128X438 פיקסלים. מידותיו של השעון אף הם קטנות למדי- רוחב כ-54 מ"מ ואילו אורך כ-23 מ"מ בלבד.

וידאו: Gear fit בהצצה ראשונה

אחד הנושאים המטרידים ביותר מקריאה ראשונה, היא בעיית הסוללה. לובשי הצמיד החכם יזכו ליהנות מארבעה ימים ללא הטענה- כך טוענת החברה, שתעמוד בסופו של דבר במבחן התוצאה. נציין, כי להבדיל מסדרת מהשעונים החכמים אותם הציגה החברה, הצמיד החכם אינו יכלול את מערכת ההפעלה Tizan, אולם יכלול מערכת הפעלה ייחודית משל עצמו.

בשלב זה, טרם ידוע מה יהיו מחירו של הצמיד, אך גורמים מעריכים כי מחירו יהיו נמוך בהשוואה לשעונים החכמים האחרים. הצמיד צפוי להיות מושק בסביבות חודש אפריל- בסמיכות למועד השקתו של מכשיר ה-Galexy S5.

על פניו, נראה כי השנה מרבית החברות התמקדו בנושאי הכושר והספורט: מלבד סמסונג, הציגו גם חברת סוני (Sony) ווואווי (Huawei)  צמידים דומים. יהיה מעניין לראות כיצד יתמודדו שלוש החברות זו מול זו וכיצד תגיב חברת אפל עם צמיד משלה, אם בכלל.

 

שתף:
-פרסומת-
כתב טכנולוגי ותיק, הדרומי שבחבורה (תלוי מאיזה כיוון), עובד ביום וחיית טכנולוגיה בלילה. את חיבתו לחברת אפל קשה לתמצת בכמה מילים, עם זאת, אם נגיד שהוא מחזיק בביתו 'אפל סטור' מקומי - לא נשקר.
 • משתמש אנונימי (לא מזוהה)

  מה המרחק הסביר ?! בין הגלאקסי לשעון..

 • טי

  זה מדויק
  רק למה שוליים שחורים כאלו רחבים?
  אנחנו רוצים מכשירים בלי שוליים שחורים מסביב למסך.
  מסך גמיש נטו…זה העתיד והם כבר הראו זאת כקונספט בשנה שעברה.
  חבל שאין עוד פיצ'רים רפואיים…מתי הטלפון יבדוק גם לחץ דם וסוכר.
  אל תגידו לא צריך…50% מהאוכלוסיה המבוגרת במערב צריכה את זה.
  בקיצור לא שווה יותר מ-100$

 • ישש

  אפשר לשמוע בו שירים???

 • asd

  תשכחו מזה שזה מדויק

  • אני

   לא בטוח שאתה צודק ישנם שעונים ללא רצועה שהם מדויקים אך סובלים מהפרעות אחרות כגון : מכשירי כושר וכו… בקיצר צריך להמתין ולבדוק ….

 • התמני

  באמת חידוש ראוי לשבח…לעומת הפלאפון שלא חידש כמעט כלום…
  ידוע לגבי המחיר?

  • אנונימי

   יואו הם כתבו שחור על גבי לבן לגבי המחיר

 • שתיהיה בריא

  אם קצב הלב שלך היה 96 פעימות לשניה לא היית איתנו ילד…
  BPM= bit rate per minute

  • יוסי כהן

   אני כמעט בטוח שזה BEATS PER MINUTE…
   ולא הוא לא היה מת מזה. אני יכול להעלות את קצב הלב שלי מ80 ל105 רק ע"י המוח…
   ובשביל אדם שמתרגש מטכנולוגיה כנראה שהוא התרגש באותו רגע!

 • חפצקה מנשקה

  קבלו ואוו בריבוע …כספורטאי….נקווה רק שזה מדוייק ולא סובל מהפרעות של מכשירי כושר….אבל כך זה צריך להראות …..