סמסונג הכריזה על מכשיר סמארטפון חדש ועמיד במיוחד: Galaxy Xcover 2. הדגם החדש לא רק מהיר יותר מקודמו אלא גם מוקשח יותר והוא מסוגל לעמוד כנגד נפילות, אבק ומים ומאושר תקן IP67 המחמיר.

מעבר למראה הקשוח, ה-Xcover 2 אפילו מסוגל לצלם מתחת למים עם מקש ייעודי לצילום, כך שניתן לצלול איתו עד 90 ס”מ למשך חצי שעה והוא עדיין ישרוד.  “ניתן לצלם תמונות מתחת למים עם כפתור הצילום, לאחוז במכשיר באמצעות שרוך הגנה כך שלא צריך לדאוג מפני איבוד המכשיר וכן מנעול הסוללה ימנע חדירת נוזלים”, אמרו בסמסונג.

לצד כל אלו, Xcover 2 הוא עדיין סמארטפון לכל דבר ומבוסס כמובן על מערכת האנדרואיד בגרסת Jelly Bean עם ממשק ה-TouchWIZ UX. הוא מצויד במסך מגע 4 אינצ’ (800×480), מעבד כפול ליבה 1GHz, זיכרון 1 ג’יגה ראם ו-4 ג’יגה אחסון פנימי עם הרחבה בכרטיס microSD. בגבו מצלמה 5 מגה פיקסל עם פלאש LED, מצלמה קדמית VGA, צילום וידאו 720p, סוללה בעלת קיבולת של 1700 מיל-אמפר וכן תמיכה בשירותי GPS משופרים המסוגלים לאתר את מיקום המשתמש מהר יותר ומדויק יותר מאשר מכשירים אחרים.

לצד הממשק של סמסונג ה-Xcover 2 מגיע עם שלל היישומים של סמסונג כמו העוזרת הקולית S Voice, חיישן ה-Smart Stay, גישה ל-Music Hub וה-Game Hub, אפשרויות ה-AllShare ועוד.

המכשיר יוצג בתערוכת MWC בברצלונה ותאריך ההשקה ומחירו עדיין לא פורסם.

-פרסומת-
מנווט בין העכבר למוצץ, מאסטר בפוטושופ ומבשל מטעמים להנאתו. צלם מיום היוולדו ("אל תקראו למצלמה בטלפון DSLR") וחושב שלא צריך להוציא יותר מ-1,500 שקל על סלולרי חדש‎.