נדמה כי סמסונג (Samsung) עושה כל שביכולת כדי להמשיך הלאה, ולגרום לעולם להפסיק ולהתעסק בפרשת הסוללות של Galaxy Note 7. במקביל היא כבר חשפה מספר מוצרים כמו Galaxy C9, Chromebook Pro ו-ArtPC. כעת, בכיר החברה מדבר על המכשיר הדגל הבא והכי חשוב לה לעת הנוכחי – Galaxy S8 (גלקסי אס 8).

לי קיאונג-טה (Lee Kyeong-tae), סגן נשיא סמסונג בתחום המובייל אמר בכנס אנליסטים כי Galaxy S8 יהיה בעל "עיצוב חלקלק", זאת לצד מצלמה משופרת ויכולות בינה מלאכותית חדשות. כוונתו כך נראה, היא לאחת מיכולות החדשות שסמסונג מתכננת להטמיע במכשיריה, כמעין עוזרת אישית משופרת. זאת, לאחר שרכשה את חברת Viv Labs, מי שהמציאה ופיתחה את סירי (Siri), העוזרת האישית במערכת iOS של אפל (Apple).

עוד נאמר כי סמסונג עובדת עם מומחים כדי למנוע מצב כי התקלה תחזור על עצמה, במיוחד כשכמות הטכנולוגיה ב-Galaxy S8 בהחלט לא תהיה פחותה בהשוואה ל-Galaxy Note 7. דיווחים שונים עד כה טוענים כי בחברה משקיעים רבות במכשיר שאמור להשכיח את הצרות הנוכחיות עם מספר רב של שינויים וחידושים.

Galaxy S8 (גלקסי אס 8) יביא את עולם המציאות המדומה צעד אחד קדימה, זאת עם שימוש במסך ייעודי ל-VR שכבר הציגה בעבר. מסך זה מספק גודל של 5.5 אינץ’ ברזולוציה של 2160 על 3840 פיקסלים בפאנל מסוג AMOLED מתוצרתה. זוהי צפיפות פיקסלים של 806ppi, כמעט פי שניים יותר מאשר המסכים של ימנו ובכך גדלה צפיפות הפיקסלים לאינץ' ב-44.7% בהשוואה לרזולוציית 2K.

הוא ירוץ על שבב Snapdragon 830 או Exynos 8895, שני שבבים שעדיין לא הושקו אך הם יהוו את הדור הבא בעולם המובייל, זאת לצד זיכרון עבודה של 4 או 6 ג'יגה-בייט RAM. המצלמה תהווה שיפור לקיימת ובמקום 12 מגה-פיקסל היא תגדל ל-16 מגה פיקסל עם חיישן חדיש ומשופר.

הפרט המעניין הוא כמובן העיצוב. סביר כי סמסונג תמשיך את המסך הגולש והקמור כפי שקיים ב-Galaxy S7 Edge, הנחשב לנמכר עוד יותר מאשר הדגם הרגיל אך השאלה הנשאלת האם אכן הוא יציע מסך מקצה אל הקצה, גם בחלק העליון והתחתון, בדומה ל-Xiaomi Mi Mix. חלק מהדיווחים טוענים כי סמסונג תשלב חיישן טביעות אופטי במסך, כך היא תייתר את הצורך של כפתור הבית ותשתמש במחוות מגע בחלק התחתון, זאת לפי פטנט שרשמה החברה לאחרונה.

הפרטים כמובן עוד לא רשמיים, אבל אפשר לסמוך על סמסונג שתזרוק רמזים עד ההכרזה הצפויה בחודש פברואר של שנה הבאה.