מכשיר הדגל של סמסונג (Samsung), הגלקסי S5, כבר הושק באזורים נרחבים בעולם והגיע לידיהם של המוני משתמשים, וגם אלינו. אך האם החברה הקוריאנית תעשה צעד גם עבור אוהדי הממשק הנקי של Google? לכך אין עדיין תשובות חד משמעיות, אך יתכן והדבר עומד לקרות בקרוב. לאחרונה עדכנה Google את עמוד המכשירים בחנות המקוונת שלה המציג את המכשירים שניתן להזמין בגרסה הנקייה – גרסת ה-Google Play Edition. לצידו של מכשיר הדגל הקודם, הגלקסי S4, הופיעה תמונתו של מכשיר הדגל החדש, הגלקסי S5. אך זה, כאמור, לא מוצע למכירה.

טעות אנוש תמימה או רמז לבאות?
אם נסתמך על מכשירי הדגל האחרונים של סמסונג ושל המתחרות, רובם כבר זכו לגרסאות נקיות של גוגל, ועושה רושם כי מדובר בגרסה האהודה על חלק מהמשתמשים ברחבי העולם. עד כה הדיווחים הרשמיים לא אישרו כי מתוכננת גרסה כזו עבור ה-S5, אך הגיוני כי הדבר יקרה במוקדם או במאוחר.

מערכת ההפעלה אנדרואיד (Android) דומה בבסיסה בין דגם השייך ליצרנית אחת לבין דגם מיצרנית אחרת. עם זאת, כל יצרן בוחר לפתח ממשק הפעלה, כזה הכולל עיצוב מעט שונה ותמיכה בתכונות ייחודיות של המכשיר, והוא זה שמעניק את השוני הויזואלי ואת חווית השימוש השונה בין מכשיר אנדרואיד מיצרנית אחת למכשיר מיצרנית אחרת. עבור אלו המעדיפים את גרסת האנדרואיד הנקייה והמקורית, הושקה סדרת הנקסוס (Nexus) של גוגל, המציגה גרסה נטולת תוספות, מהירה וכזו שנוכל לקבל עבורה עדכוני תוכנה בהקדם האפשרי.

ממשק ההפעלה הייחודי לסמסונג, והמותקן ברוב המכשירים מסדרת הגלקסי, מכונה TouchWiz. בראשית השנה התרוצצו דיווחים ברשת האינטרנט אודות רענון עתידי לממשק של סמסונג והיו שהתאכזבו לאחר שציפו לראות את השינוי מתרחש בדגם ה-S5. ובאשר לגרסת ה-Google Play עבור ה-S5 – אנו נמשיך לעקוב.

Samsung-Galaxy-S5-Google-Play-edition-Play-Store