ללא אירוע מיוחד, סמסונג מכריזה על המכשיר Galaxy S4 Zoom. אותו מכשיר דלף בשבוע שעבר וכעת אנחנו מקבלים אישור רשמי ונראה כי זהו המצלפון הראשון לבית סמסונג.

לא מצלמה, סמארטפון
כבר לא מדובר כאן במצלמה שהיא סמארטפון בדומה ל-Galaxy Camera, אלא סמארטפון שהוא מצלמה. ה-Galaxy S4 Zoom הוא קודם כל סמארטפון אנדרואיד הנראה גם ככזה. בקדמתו (או בגבו, תלוי איך מסתכלים) נמצא את המראה המוכר של מכשירי סדרת הגלקסי, ולמעשה הוא דומה למדי ל-Galaxy S4 Mini – גם במפרט. בגבו, עדשת מצלמה גדולה למדי היוצרת מעין הכלאה של סמארטפון עם מצלמה וכן כפתור צילום ייעודי עם ידית אחיזה (grip) גדולה, מה שגם משפיע על עוביו של המכשיר.

Galaxy S4 Zoom מיועד למשתמשים המחפשים מצלמה יותר איכותית מאשר אלו הקיימות בסמארטפון, וגם מציע פיצ’רים רבים של מצלמה דיגיטלית רגילה כמו זום אופטי x10, פלאש Xenon, מייצב תמונה אופטי (OSI) וחיישן 16 מגה פיקסל. המצלמה מסוגלת לצלם וידאו ב-Full HD קובץ מסוג MP4, תומכת ב-HDR וצילום פנורמה.

יישום הצילום כולל מגוון של אפשרויות ותכונות ומנצל למעשה את יכולות הסמארטפון שבתוכו לעריכת תמונות, שיתוף לחברים וברשתות חברתיות וגיבוי תמונות בענן. פונקצית ה-Photo Suggest מחברת את המשתמש מיידי לספריות רחבות של תמונות שצולמו על ידי צלמים אחרים על מנת לעזור לו למצוא את התמונה המושלמת בכל מקום בעולם. פונקצית ה-Photo Suggest יכולה גם לכוון את המשתמש למיקום הסמוך האידיאלי על מנת למצוא את נקודת המבט הטובה ביותר לתמונה המושלמת.

כמו כן, מכשיר ה- Galaxy S 4 zoom כולל גם תכונת ה- Smart Mode המגדירה את מצב הצילום באופן אוטומטי . באמצעות תכונת ה-Drama Shot ניתן לשלב צילומים רצופים של אובייקטים נעים לתוך תמונה אחת ובאמצעות תכונת ה-Action Freeze ניתן לתפוס באופן מיידי תנועה במהירות גבוהה. במידה והמשתמש לא בטוח איזה מהמצבים הוא המתאים ביותר, פונקצית ה-Smart Mode Suggest תעריך את הסצנה ותספק רשימה קצרה של המצבים האפשריים הטובים ביותר לשיקול דעת המשתמש, המבוססים על גורמים כגון: רמות אור, אורך מיקוד או זיהוי פנים, לתמונה הטובה ביותר.Samsung Galaxy S4 Zoom front

"מכשיר ה- Galaxy S 4 zoom מייצג צעד נוסף בדרך שסמסונג עושה על מנת לשפר את חיי הלקוחות ברחבי העולם" אומר JK Shin  נשיא ומנכ"ל חטיבת Sales & Marketing Office, IT & Mobile Communications, סמסונג אלקטרוניקס. "מכיוון שהתקשורת הופכת יותר חזותית, אנשים מעוניינים לתעד ולשתף את הרגעים החשובים להם באיכות הגבוהה ביותר, אך לעיתים קרובות אין להם את האפשרות לשאת מצלמה ייעודית בכל מקום. מכשיר ה- Galaxy S 4 zoom משנה זאת לנצח באמצעות הקישוריות והפונקציונאליות המובילות בתעשייה של ה- GALAXY S4 עם חוויית צילום באיכות גבוהה של מצלמה קומפקטית. התוצאה היא באמת הטוב ביותר שבשני העולמות, ללא פשרות".

Galaxy S4 Zoom מבוסס על מערכת האנדרואיד בגרסה 4.2 Jelly Bean עם ממשק ה-TouchWIZ UI. הוא רץ על מעבד כפול ליבה 1.5GHz, בעל מסך 4.3 אינצ’ qHD 960×540, זיכרון פנימי של 8 ג’יגה, חריץ הרחבה microSD עד 64 ג’יגה, זיכרון זמני 1.5 ג’יגה ראם וסוללה בעלת הספק של 2,330 מיל-אמפר. משקלו של המכשיר לא מעט ועומד על 208 גרם כאשר עוביון 15.4 מ”מ.

המכשיר כולל את כל הפיצ’רים המוכרים של סדרת הגלקסי כמו ה-Samsung Hub עם תכני הוידאו, מוזיקה, המשחקים והספרים, ה-Group Play המאפשר להתחבר ולשתף תכנים וסאונד בין מכשירים שונים, Story Albom המארגן ויוצר אלבום תמונות משפחתי ו-Samsung Link להעברת קבצים בקלות.

המכשיר צפוי לצאת גם בגרסת LTE יחד עם גרסת GSM בהמשך השנה, ומחירו לא פורסם.