הגלקסי אס 4 אמנם לא יגיע לתערוכה בברצלונה, אבל זה לא עוצר את זרם השמועות על המכשיר העתידי של סמסונג.

מהיר כפליים
בדיווחים נוספים שהתקבלו השבוע, המכשיר הוצג לראשונה באתר בחינות הביצועים GLBenchmark, דבר המעיד אולי על כך שמישהו השתמש בו וביצע בדיקות ביצועים. על פי הנתונים, המכשיר מצוין תחת הדגם SHV-E300S, המעיד כי זהו תת-דגם שמקורו בקוריאה, ומריץ עליו את ערכת השבבים Qualcomm MSM8960 במקום שבב ה-Exynos שלרוב סמסונג משתמשת במכשיריה. בהשוואה למכשירים אחרים, נראה כי הגלקסי הבא מהיר יותר מכפליים ממכשיר הגלקסי אס 3, זאת בכל הקשור לביצועי גרפיקה ב-1080p וקיבל ממוצע של 39.4 פריימים לשנייה בהשוואה ל-16.7 פריימים לשנייה באס 3 ו-44.0 פריימים לשנייה בנקסוס 4, אולם צריך לזכור כי מדובר ביחס לרזולוציית המסך.

אמנם לא מדובר בדגם הבינלאומי שאותו אנו מנחשים כי הוא יהיה I9400 כהמשך לדגם I9300, וגם אנחנו מאמינים כי הוא ישולב במעבד 8 הליבות החדש שהוכרז בחודש שעבר.

Touchless Gestures
באתר החדשות הקוריאני DDaily עולים דיווחים הטוענים כי המכשיר יביא לראשונה תמיכה במחוות באוויר עם זיהוי תנועה של הידיים, קינקט סטייל. סמסונג תשלב שבב של חברת Atmel אשר יאפשר לבצע מספר פעולות מבלי לגעת במסך עצמו. טכנולוגיה דומה לקיימת במכשיר ה-Sony Sola המכונה Floting Touch בסוני, המאפשרת למשתמש “לרחף” עם האצבע מעל המסך לביצוע משימות יומיומיות כמו לחייג לאיש קשר, לעבור בין מסכי הבית, להפעיל יישומים ועוד.

הטענה אלחוטית
יש האומרים כי הגלקסי אס 3 היה צפוי לכלול הטענה אלחוטית, אולם בשל קשיים שנתקלה סמסונג בוטלה האפשרות הזו, ולכן השמועות שהגיעו גם הם מ-DDaily נשמעות הגיוניות לחלוטין. על פי הם, סמסונג תטמיע יכולת של הטענה אלחוטית ממש בדומה לנקסוס 4 והלומיה 920, הכולל בגבו מגנטים לתפיסה חזקה לעמדת הטעינה. המטען יימכר בנפרד ויאפשר הטענה רק על ידי הנחת המכשיר על גבי המשטח.

מצלמה איכותית
תמונה שהועלתה לגוגל פלוס על ידי Hyunsuk Park וכבר הוסרה, הציגה תמונה לכאורה של הגלקסי אס 4. על פי המידע שנשלף מהתמונה (EXIF), מדובר בחיישן 13 מגה פיקסל, דבר המתחבר לשמועות האחרונות יחד עם צמצם f/2.2 האומר כי הוא מסוגל להפיק תמונות איכותיות גם בתנאי תאורה חלשים. עוד מידע שנחשף הוא הדגם (SGH-i337), שוב שונה ממה שקיבלנו עד כה.

עיצוב
ברשת תמצאו עשרות תמונות ורעיונות שונים (כמו בתמונה משמאל), אבל אף אחת מהן היא לא מציגה את המראה הסופי, וזהו גם הפרט שאולי נשאר הכי סודי בכל השמועות הוא כיצד המכשיר ייראה. התמונה שדלפה בעבר וגם הסרטון המרשים לא באמת מאפיינים את העיצוב הסופי. בתחילה השמועות טענו כי סמסונג תוותר על השימוש של כפתור הבית, דבר שלא נשמע מציאותי לנוכח כפתור הקבוע בליין מכשירי הגלקסי, ואכן הדיווחים העדכניים יותר מאשרים כי הכפתור יישאר.

מפרט מושלם
הגלקסי אס 4 יהיה משודרג בהשוואה לדור הקודם, זה כמובן ידוע, אך איך הוא יהיה בהשוואה למתחרים? לפי הידוע, לעומת ה-4.8 אינץ' של ה-S3 יציע ה-S4 מסך Super AMOLED בגודל 4.99 אינצ’ ולראשונה מסמסונג – רזולוציית Full HD 1080p. כמו כן הוא יגיע עם 2 ג'יגה-בייט זיכרון עבודה, אנדרואיד בגרסה 4.2, מצלמה אחורית עם חיישן של 13 מגה-פיקסלים שיכולה לצלם סרטונים באיכות גבוהה מלאה בקצב של 30 פריימים לשנייה, ומצלמה קדמית של 2 מגה-פיקסלים שיכולה לצלם וידאו באיכות של 720p.

מתי הוא יוכרז? אז בברצלונה זה לא יקרה, ואם להאמין לשמועות זה יתרחש ב-15 למרץ, או אולי ב-22 למרץ? הדיווחים סביב התאריך לא אחידים, וממקורות שלנו בסמסונג לא נראה כי זה אכן יתרחש במרץ. אם נסתכל אחורה נגלה כי ההכרזה לרוב הייתה בחודש באפריל-מאי, כך שאנחנו לא מאמינים כי סמסונג תקדים את התאריך המיועד.

-פרסומת-
העורך הראשי ומנהל האתר. איש חומרה שנולד עם מברג ביד ומקום לכרטיס הרחבה. בעל תואר ראשון במדעי הטכנולוגיה ומעריץ מושבע של גאדג'טים מאז שהמציאו את המסך (גם לא מגע). מעביר את זמנו עם מוצר שזה עתה יצא לבין זה שייצא, חי את הרשת ואף פעם לא שוכח שטכנולוגיה טובה היא פרי מחשבתם של אנשים טובים.