אחד המכשירים הפופולריים ביותר של סמסונג שנמכר בעבר ועדיין נמכר כיום הוא הגלקסי אס 3, לכן עיניהם של רבים נשואות לסמסונג ומצפים ליראות מה היקף התמיכה שהיא תציע השנה למכשירים ישנים יותר. למי ממכם המחזיק בגלקסי אס 3 ועדיין לא התקין מערכת הפעלה שונה (רום), בוודאי לא יהיה מרוצה מהדיווח הבא.

בעקבות מסמך שדלף לרשת נחשפו תוכניות העדכון של סמסונג לשנה הקרובה באנגליה. מהמסמך מסתמן שמכשירי הגלאקסי אס 3 יקבלו את עדכון 4.2.2 במקום עדכון 4.3 כפי שהובטח בעבר. משמעות הדבר שסמסונג ככל הנראה תחדל את התמיכה בעדכונים לספינת הדגל הקודמת.

האם יש סיבה לכך? בשנים הקודמות יצרניות טענו כי מכשירי השנה הקודמת "חלשים" ואינם מסוגלים לתת חווית אנדרואיד הולמת. אך היום, כאשר מכשירי הביניים חזקים יותר ובחלקם "חלשים" יותר מהגלאקסי 3, מגיעים עם הגרסאות העדכניות ביותר. לכן ניתן להסיק מכך שמדובר אך ורק בסדר עדיפויות של סמסונג.

אך חברת סלולר אוסטרלית, טלסטרה (Telstra), פרסמה מידע שנותן לנו להאמין שזה לא המצב: הפוסט באתר החברה מוסר שעדכון הגלאקסי אס 3 לגירסת 4.2.2 ממש מעבר לפינה והוא צפוי להגיע לאוסטרליה ב-25 באוקטובר (לפני יומיים), ולהשתחרר עם תום העבודה של חברת הסלולר. עוד מוסיפים בטלסטרה שלמיטב ידיעתם, סמסמונג תמשיך את התמיכה ותשחרר את עדכון ה 4.3 בעתיד. אם הדבר נכון, הוא מעיד על כך שסמסונג נתקלו בבעיה בשדרוג המכשיר מגירסת 4.2 ישירות ל4.3, כי אחרת אין בכך כל הגיון לשחרר עדכון נוסף שיתעכב אף יותר, בימים בהם גוגל מתכוננת לחשיפת הגירסה 4.4.

ולכל מי שלא רוצה להמתין, אנו ממליצים לקרוא על המהפכה שמעבר לפינה. CyanogenMod מתכננת להביא תמיכה למכשירי אנדרואיד לאורך זמן, בהתקנת רום ללא מתח מיותר. (תודה לעודד שושטק על הטיפ)

כתב: שגיא אלג'ם

שתף:
-פרסומת-
 • שוסטק30

  השם שלי זה אריאל שוסטק שגיא.

  בתשובה לשאלה הראשונה כמובן לא, העדכון נועד רק למערכת ההפעלה הרשמית של סמסונג.

 • בבקשה תענו לי…

  אם התקנתי רום מסויים על הגלקסי אס-3 שלי, זה אומר שאני עדיין יקבל עדכון??
  אני רק יכול להגיד שקניתי אותו מחנות פרטית ושהחוברת הוראות שלו היא ברוסית, מה שרומז שזה הגיע מרוסיה, וגם אני קניתי אותו מאוד מאוד מוקדם, עוד לפני שהתחלנו לראות כל בן-אדם שני עם גלקסי 3…, ומה שאני רוצה להגיד בזה הוא שהגרסה המקורית איתה קניתי את המכשיר היא 4.0.4 ICS ואני קיבלתי כבר איזה 5 עדכונים כאשר 2 מתוכם הם עדכונים גדולים שהחליפו את המערכת, אחת ל-אנדרואיד 4.1.1 והשנייה ל-4.1.2 והשאר היו עידכונים קטנים.
  עכשיו יש לי רום של האנדרואיד 4.2.2 לגלקסי אס 3 שפרסמו אותו כאן באתר מלפני איזה חצי שנה בערך.
  ואני רוצה לדעת האם אני עדיין יקבל את העדכון הבא…?????

 • Fandroid

  אני משתמש בtiagra rom לנוט 2 שלי, הוא מגיע עם כל הפיצ'רים של הנוט שלוש והוא פשוט מדהים!
  אני בטוח שיש רומים דומים לs3.
  מי צריך עדכונים שיש רומים?!? 🙂

 • שלום

  אגב אין דבר כזה קיסוס שיניים זו למעשה טעות כפולה. גם שגיאת כתיב וגם טעות במונח .
  אומרים כסיסת ציפורניים .

 • samsung

  זה כולל גם את נוט 2 ?

 • א

  פשוט מביש שבעלי האס 3 מחכים לעדכון יותר משנה!

 • נילי

  אני רק שאלה – אם קניתי את הגלקסי מחנות פרטית ולא רשת סלולרית, האם עדיין הטלפון שלי יקבל את העדכון או שאצטרך להתעסק ברומים וכל זה?

  • Sagi

   היי נילי… ובכן, אין תשובה קצרה לנושא הזה. לכן אני אגיד שזה ממש תלוי! בהמון משתנים… תלוי מאיפה המכשיר הזה הגיע ולאיזה אזור הוא שייך? צרפת? פולין? רומניה? ארה"ב? מי חברת הסלולר שמכרה אותו? האם הבוט-לודר(bootloader) פתוח או סגור? וכדומה…
   אני ממליץ לך לקחת את הזמן לקרוא ולחפש באינטרנט תשובות לשאלות האלו… וגם אז לא בטוח שתדעי מתי לצפות לעידכון… אף אחד לא באמת יודע… ואם תתיאשי אל תפחדי לפנות לעולם הרומים המבושלים… אם תבחרי את הרום הנכון את תופתעי כמה תהני מהפלאפון ה"חדש"-ישן שתקבלי! תמצאי מישהי/ו שיודע לעשות את זה ותלכי על זה… זאת דעתי האישית! 😉

  • אנדרואידי למופת

   שלום נילי,
   התשובה לשאלה שלך תלויה – האם קנית את זה מחנות שקונה מהיבואן הרשמי בישראל "סאני תקשורת" (ניתן לבדוק את זה עם על האריזה של הפלאפון כתוב בעברית: "מכשיר זה יובא על ידי סקיילקס קורפורישן, היבואנית הרשמית של מוצרי סמסונג מובייל בישראל") או שקנית את זה מחנות שמייבאת באופן פרטי:
   אם יש לך עברית מלאה ואכן המכשיר אינו מהיבואן הרשמי- לא יהיה לך עדכון.
   -אם קנית את המכשיר מחנות עם יבואן רשמי – את תקבלי עדכון לאחר שסאני תקשורת יבדקו אותו.
   -אם אין לך עברית מלאה וקנית מחנות שמייבאת בעצמה, לא באמצעות היבואן הרשמי – תקבלי (או לא תקבלי) בהתאם למדינה שממנה יובא המכשיר לישראל – ניתן לשאול את בעל החנות ולבדוק באתר של סמסונג לאותה המדינה.