אכזבה רבה נרשמה בעולם על כך שסמסונג (Samsung) לא תעדכן את מכשיר ה-Galaxy S3 הפופולרי לגרסת ה-KitKat המדוברת. המכשיר בן השנתיים פלוס הגיע עד גרסת האנדרואיד 4.3 ושם הוא נעצר, ככל הנראה לפי דיווחי העבר בשל בעיות תאימות של גרסת ה-TouchWIZ, אולם מתברר כי דווקא גרסת ה-LTE שהושקה מספר חודשים לאחר מכן זוכה לעדנה מחודשת.

Sammobile מדווח כי עבור דגם ה-GT-I9305N סמסונג שחררה את עדכון גרסת ה-KitKat לגרסה האחרונה כיום, האנדרואיד 4.4.4 עבור הדגם הבינלאומי, זאת כמספר ימים לאחר עדכון הדגם המשווק בדרום קוריאה.

ההבדל בינו לבין דגם ה-I9300 המשווק בישראל הוא בתחום התדרים וזיכרון עבודה גדול יותר בדגם ה-LTE ושניהם נושאים את אותו שבב ה-Exynos 4412 מרובע הליבות של סמסונג, כך שההבדלים החומרתיים בינהם אינם גדולים ואולי סמסונג כן תחליט להביא את העדכון גם למכשירים אלה. כך או כך, וודאי נראה רום מותאם המבוסס על גרסה זו עבור מכשירי ה-S3 השונים, כולל אלה הקיימים בישראל.

נזכיר כי ה-Galaxy S3 סובל מבעיית “המוות הפתאומי”, או SDS – Sudden Death Syndrom, הגורם למכשיר להפסיק לפעול באופן פתאומי. אצלנו באתר אפשר למצוא דיון גדול בנושא ולכן נמליץ שוב לכל בעלי מכשיר זה עם גרסה 4.2 ומטה לעדכן במהרה לגרסה 4.3.

שתף:
-פרסומת-
העורך הראשי ומנהל האתר. איש חומרה שנולד עם מברג ביד ומקום לכרטיס הרחבה. בעל תואר ראשון במדעי הטכנולוגיה ומעריץ מושבע של גאדג'טים מאז שהמציאו את המסך (גם לא מגע). מעביר את זמנו עם מוצר שזה עתה יצא לבין זה שייצא, חי את הרשת ואף פעם לא שוכח שטכנולוגיה טובה היא פרי מחשבתם של אנשים טובים.
 • א

  האס שלוש הפך לעגלה בעדכון ל4.3 והסוללה איומה.
  אני מוותר על ה״זכות״ לקבל עדכונים מסמסונג!

 • אורן

  קראתי את התגובות בדיון לגבי המוות הפתאומי של הs3. השאלה היא האם מדובר רק ב-9300 או גם ב-9305 (lte)? בנוסף, למה אתה ממליצים לבעלי s3 עם גרסה 4.2 ומטה למהר ולשדרג ל4.3? ברשותי כשנה וחצי gt-i9305 lte עם גרסה 4.1.2 והוא כ"כ זריז וכיפי שאני חושב אפילו לא לשדרג ל4.4.4…

 • דן

  עד כמה שזכור לי בגרסת הLTE יש יותר ראם, זה לא מפתיע שהוא עודכן.
  אגב בתור בעלים של S3 בימים האחרונים אני חווה בעיות קשות מאוד שפוגעות בשימוש שלי במכשיר.
  אני מת כבר להחליף לmoto x

  • אורן

   אתה צודק דן. ב9305 יש 2 ג'יגה ראם לעומת 1 ג'יגה ב9300.

  • תוקן, תודה

  • אורן

   אשמח לקרוא רשמים ראשונים על הmoto x במידה ותחליף, רוצה להחליף לאשתי את האייפון 4 הגוסס שלה..

  • יוסי כהן

   אז תן לי להבין… בגלל שלמכשיר יש יותר ראם אז הוא זוכה לעדכון גרסא שדורש פחות ראם בעווד הגרסא עם הפחות ראם נשארת עם הגרסא הזללנית בראם?

   • אורן

    פחות או יותר כן.. לטענת סמסונג הם לא הצליחו להתאים את ה4.4 ל9300 אלא רק ל9305.. משהו מתנגש להם שם עם הtouchwiz למרות ששוב – אותו מכשיר עם אותו רום, למעט זיכרון ראם כפול ואפשרות עבודה בדור רביעי.. לך תבין..

   • מן הסתם מדובר בעומס שיוצר הממשק של סמסונג, הטאצ'וויז…