תערוכת הסלולר בברצלונה מתחילה למעשה רק מחר, אבל היום הולך להיות סוער לא פחות. סמסונג הכריזה על טאבלט חדש לסדרת ה-Note (נוט) המצטרף ל-Galaxy Note 10.1 ומכשיר ה-Galaxy Note 2. סמסונג מרעננת את תחום הטאבלטים במידות הביניים שלה, ואחרי שני טאבלטים בגודל 7 אינצ’ היא מכריזה על ה-Galaxy Note 8.0 בעל המסך 8 אינצ’.

הטאבלט החדש אינו שונה מאחיו הגדול, וגם כאן נמצא את עט הסטילוס S Pen עם יישומים תומכים כמו ה–S Note המוסיף מגוון יכולות כמו יצירת פתקים, ניהול מסמכים ועוד. ה-Paper Artis וה-Photo Note מאפשרים ליצור ציורים ועריכת תמונות מתקדמת וה-S Planner מאפשר ניהול הערות ורישומים אישיים על גבי היומן.

הטאבלט כולל גם את “חבילת הפרמיום” הקיימת ב-Galaxy Note 2 המאפשרת ניצול של גודל המסך והפעלת שני יישומים במקביל באמצעות מצב ה-Dual View שגם תומך בגרירה והדבקה והחלפה בין היישומים הפועלים באותו הרגע. בסמסונג מצאו בנוסף גם פתרון לשליטה בכפתורי המסך (manu ו-back) וכעת ניתן ללחוץ עליהם גם עם עט הסטילוס.

עיצובו, אשר נתקלנו בו בעבר, מזכיר מאוד את סדרת הגלקסי שהחלה ב-Galaxy S III. הוא עגלגל יותר בהשוואה לטאבלטים הקודמים וכולל כפתור מרכזי וזוג כפתורי מגע בתחתית. הוא מצויד במעבד מרובע ליבות Cortext A9, זיכרון 2 ג’יגה ראם ובעל מסך 8 אינצ’ ברזולוציה 1280×800 המספק 189ppi. בגבו מצלמה 5 מגה פיקסל ובקדמתו מצלמה 1.3 מגה פיקסל, הוא תומך בשלל הקישוריות השונות כמו WiFi, Bluetooth 4.0 ורץ על מערכת האנדרואיד בגרסה 4.1.2 Jelly Bean עם ממשק ה-TouchWIZ. הוא מגיע עם מגוון של פיצ’רים כמו ה-AllShare, Smart Stay ו-Direct Call הקיימים גם בסדרת הגלקסי, כולל חריץ הרחבה מסוג microSD בנוסף לזיכרון הפנימי ומגיע עם סוללה בעלת 4,600 מיל–אמפר.

לא נמסר עדיין לגבי זמן השקתו בעולם ובישראל, וכשזה יקרה נעדכן כאן באתר.

עוד דיווחים מברצלונה כאן בערוץ המיוחד שלנו וכל הזמן בפייסבוק עם תמונות ישירות מהתערוכה.