נראה כי הענקית מקוריאה הדרומית לא מתכוונת לעצור, במיוחד כעת – לאחר השקתו של מכשיר הדגל שלה. על-פי הדיווחים האחרונים, ייתכן כי הדגם הבא בסדרת הנוט, שנחשב בעיני רבים למלך הפאבלטים, יציע את הרזולוציה הגבוהה ביותר שנראתה בסמארטפונים – (4K (UHD.

רמז לכך שמכשיר ה-Galaxy Note 5 ייזכה לרזולוציה גבוהה שכזו קיבלנו כבר לפני מספר שבועות, אז סמסונג בעצמה אישרה כי יש ברשותה מסך בטכנולוגיית ה-Super AMOLED, המסך המאפיין את כל מכשירי החברה, בעל רזולוציה גבוהה מאוד השווה ערך ל-3840×2160 פיקסלים. כלומר: 4K או UHD. בנוסף, סמסונג ציינה באותו מעמד כי ייתכן ותשלב מסך בעל רזולוציה גבוהה שכזו כבר במכשירים שייוצרו לאחר שנת 2015, כך שייתכן ו-Note 5 הוא חלק מאותם מכשירים.

הערכות אחרות טוענות כי מלבד ה-Note  5 שצפוי להגיע בחודש ספטמבר השנה, תוציא החברה שני דגמים כפי שעשתה עם הדור הנוכחי: הדגם הראשון יהיה כאמור הדגם הרגיל של מכשירי הנוט אותו אנחנו מכירים וישולב בו מסך UHD בגודל 5.89 אינץ' בצפיפות של 762 פיקסלים לאינץ' (ppi). לעומתו, הדגם השני של המכשיר יהיה בגודל מעט יותר קטן של 5.78 אינץ' עם צפיפות פיקסלים של 748 פיקסלים לאינץ' וייתכן מסך קמור.

מנגד, יש רבים שייטענו כי רזולוציה שכזו, במיוחד בסארטפונים, אינה תורגש כלל. הסיבה היא, שרבים טוענים כי העיין האנושית אינה מסוגלת להבחין בצפיפות פיקסלים גדולה שכזו – על אחת כמה וכמה על מסכי סמארטפון. כך או כך, אם בסמסונג מעוניינים להמציא מחדש את ה-Note הבא, הם ידרשו למצוא חידוש נוסף מלבד הגדלת הרזולוציה.

שתף:
-פרסומת-
כתב טכנולוגי ותיק, הדרומי שבחבורה (תלוי מאיזה כיוון), עובד ביום וחיית טכנולוגיה בלילה. את חיבתו לחברת אפל קשה לתמצת בכמה מילים, עם זאת, אם נגיד שהוא מחזיק בביתו 'אפל סטור' מקומי - לא נשקר.
 • U!

  צודק,רק שההבדל יהיה שהסוללה תאכל ברמות מטורפות, לדעתי 2K זה אפילו יותר מידי אם זה בא על חשבון הסוללה… נכון רואים יותר טוב אבל… לפחות יש הטענה מהירה והסוללה לא תאכל ברמות לעומת מעל 2K.

 • אנדריי

  LG G3 עשו איזה כבר

  • e.m

   המסך של G3 הוא 2K
   שכמו שהשם מרמז – זה לא 4K

 • שלומי

  מסכים, מיותר אם זה נכון

 • Yoav Stern

  אם המכשיר אמור לצאת בזמן הקרוב אז באמת זה מיותר אבל ממש..
  גם אם הסמארטפון יהיה 7 אינץ' ואפילו עם זכוכית מגדלת לא נוכל להרגיש את ההבדל בין הUHD לHD.
  אפילו במחשבה שלפחות יהיה ניתן לחבר את הסמארטפון למסך ולראות UHD זה לא רלוונטי מכיוון שלפחות בישראל אין עדיין כמעט מסכי UHD, בקיצור קודם כל שערוץ 2 וערוץ 10 יעברו לHD רגיל ואחרי זה נדבר על UHD 🙂

  • אוראל

   אני מאמין שלא יצא לך להתעסק הרבה עם מכשירי 2K אבל תרשה לי לציין שהאיכות הרבה יותר טובה וחדה מסתם HD

 • ח.מ

  שישמו גם 16k מי ירגיש את ההבדל