הפאבלט הבא בסדרת הנוט של חברת סמסונג, ה-Note 5 Galaxy, אשר אירוע השקתו אמור להיערך בתחילת חודש ספטמבר, בסמוך לתערוכת הטכנולוגיה IFA בברלין או אף מוקדם יותר, החל לעורר בשבועות האחרונים שמועות אודות מאפייניו וכעת, מגיעים דיווחים נוספים אשר משלימים את מפרטו ומציגים לנו מכשיר מתקדם במיוחד.

על־פי הדיווח האחרון של Sammobile, מפרטו של הגלקסי נוט 5 צפוי לכלול לראשונה את ערכת השבבים החדשה מבית סמסונג –  Exynos 7422 המגיעה בתצורת 64 ביט עם תמיכה ב-LTE מתוצרתה, זאת לצד מסך Super AMOLED בגודל 5.67 אינץ' בתצוגת QHD וזיכרון עבודה (RAM) מוגדל RAM בנפח 4 ג'יגה-בייט בטכנולוגיית LP-DDR4 האחרונה והמהירה ביותר.

בנוסף, ה־Note 5 יכלול כמה מאפיינים הנמצאים במכשיר הדגל העדכני של החברה כמו תמיכה בהטענה האלחוטית, חיבור USB Type C, סוללה בהספק של 4,100mAh וציפוי זכוכית אחורי. המכשיר יגיע בארבעה צבעים: שחור, זהב, כסף ולבן ויריץ את מערכת ההפעלה Lollipop Android בגרסת 5.1.1.

נראה כי החברה תחליט להקדים את הכרזתו של המכשיר, גם בשל המכירות הנמוכות יחסית של מכשיר הדגל החדש של החברה ה־Galaxy S6 וגם בשביל לגנוב את הפוקוס מאירוע השקת האייפון החדש של חברת אפל שצפוי להגיע זמן קצר לאחר מכן.

כתב: רותם אבוקסיס

 • ….‬‎

  אני בספק

 • Osher Abergel

  גם,וגם בעקבות הסרת כרטיס הרחבה וסוללה נשלפת.
  אבל אני חושב שנעשה כאן עוול לסמסונג,לראשונה אחרי הרבה שנים הם משקיעים בצורה כזו על מכשיר דגל (על אף חלק מחסרונותיו) והם מקבלים כאפה לפרצוף.
  בא ניקח לדוגמה את האייפון שכ"כ אהוב ופופולארי,לשניהם אין כרטיס הרחבה הסוללה נשלפת,עם עיצוב מעט דומה – ובכל זאת קונים יותר אייפונים.
  זה רק מראה על כמות המעריצים המושבעים ובלתי נגמרים של אפל,וחבל שכך…

  • ….‬‎

   לסמסטר יש לא פחות מעריצים… אני בטוח… לא כל מי שקונה אייפון מעריץ את אפל. יש הרבה אנשים שחושבים ש-iOS אינטואיטיבית יותר, ולכן הם יעדיפו רק את אפל, כי היא היחידה שמשתמשת ב-iOS. לאחר השקת ה-S6 סמסונג איבדה את הייחוד שלה – הרבה אנשים קנו את מכשירי סמסונג בגלל השילוב של מותג גדול ומכשירים מתקדמים עם כרטיס הרחבה וסוללה נשלפת.

 • ….‬‎

  מכירות נמוכות? דווקא חשבתי שה-S6 הצליח

  • K

   אני מניח שאנשים "נותרים טינה" לסמסונג מהמכשירים הקודמים שלה