לצד הכרזתו הקרובה והצפויה של מכשיר ה"סופר פרימיום" החדש מבית סמסונג, ה-Galaxy S5 Prime, ומכשיר הדגל החדש, ה-Galaxy S5, שהושק לא מכבר, עולים כעת דיווחים אודות מכשיר הפאבלט הבא מבית היצרנית הקוריאנית- מחליפו של מכשיר ה-Galaxy Note 3.

הגודל דווקא כן קובע

ייתכן כי לאור הצלחתו של מכשיר ה-Galaxy Note 3 שזכה לאחוזי מכירות גבוהים במיוחד, החליטו בחברה הקוריאנית להשאיר את גודל המסך הנוכחי שעומד על 5.7 אינץ', ולצייד את מחליפו העתידי, Galaxy Note 4 (גלקסי נוט 4) באותו הגודל בדיוק, אך עם רזולוציית (QHD (2048×1536 המקנה צפיפות של 515 פיקסלים לאינץ' בודד- כך עולה מתוך מסמך פנימי של החברה שדלף לאחד המקורות. במסמך מצויינים מכשיריהם העתידיים והנוכחיים של החברה, בתוספת מכשיר ה-Galaxy S5 Prime בעל אותה רזולוציית QHD בגודל 5.2 אינץ' ומכשיר ה-Galaxy Note 4, הנושא את המספר N910 ואת שם הקוד Muscat.

הפרט הדי המפתיע בהדלפה הנוכחית, הוא סטייתה של סמסונג מהמסלול בו נהגה להגדיל את מכשירי הנוט ב-0.2 אינץ' בהתאמה לכל דגמי הנוט הקודמים, החל ממכשיר הגלקסי נוט 1 שגודלו עומד על 5.3 אינץ, מכשיר הנוט 2 שעומד על 5.5 אינץ' ומכשיר הנוט הנוכחי שעומד כאמור על 5.7 אינץ'. יחד עם זאת, חשוב לציין בהסתייגות כי אין לדעת לפי שעה את אמיתות המסמך, וייתכן כי סמסונג בכל זאת תבחר להגדיל את גודל המסך ל-5.9 אינץ'.

על-פי השמועות וההדלפות האחרונות, מכשיר הגלקסי נוט 4 יכלול שבבים מסוג  Exynos Hexa הנחשבים לחזקים במיוחד, אך ייתכן כי תלך דווקא על מעבדי ה-Snapdragon 801 המוכרים. בנוסף, המכשיר צפוי להיות עמיד כנגד מים ופגעי טבעי אחרים, וכן מצלמה אחורית באיכות של 20.1 מגה-פיקסל. המכשיר צפוי להיות מוכרז במהלך המחצית השנייה של השנה הנוכחית.

-פרסומת-
כתב טכנולוגי ותיק, הדרומי שבחבורה (תלוי מאיזה כיוון), עובד ביום וחיית טכנולוגיה בלילה. את חיבתו לחברת אפל קשה לתמצת בכמה מילים, עם זאת, אם נגיד שהוא מחזיק בביתו 'אפל סטור' מקומי - לא נשקר.