במהלך החודשים האחרונים, מאז השקת ה-Galaxy S4 בחודש מרץ, חרושת השמועות סביב סמסונג התחלפה ברגע משמועות על מכשיר הדגל החדש לפאבלט הבא. עד לרגע כתיבת שורות אלו נאמרו שמועות רבות על ה-Galaxy Note החדש, כך לדוגמה שמענו כי המכשיר יגיע עם מסך גמיש או שהמכשיר יגיע עם מעבד ה-Exynus הקיים ב-Galaxy S4 ועם זיכרון RAM בנפח 3GB.

כעת, מקור דרום קוריאני המקורב לסמסונג מאשר כי חלק מהשמועות על מפרטו של הפאבלט החדש נכונות וחושף את מרב הפרטים. לפי אותו מקור, ה-Galaxy Note 3 יגיע עם מסך בגודל 5.7 אינצ' (לעומת הדגם הקודם אשר הגיע עם מסך בגודל 5.5 אינצ') ברזולוציית Full HD 1080P. לא נאמר דבר על סוג המסך (LCD או AMOLED), אך סביר להניח שסמסונג תמשיך עם מסורת מסכי ה-AMOLED. לפי הדיווח, המכשיר יגיע עם מעבד ה-Snapdragon 800 של חברת Qualcomm, מעבד מרובע ליבות במהירות שעון 2.3GHz התומך ב-LTE-Advanved, רשת המהירה פי 2 מרשת הדור הרביעי LTE הנוכחי, ובנוסף, בדומה ל-Galaxy S4, הוא יגיע במספר גרסאות שונות, כך שגרסה זו תגיע למדינות בהן רשת הדור הרביעי קיימת ופעולת, בעוד שעבור מדינות בהן אין רשת LTE יושק דגם אשר יכלול בתוכו את שבב ה-Exynus החדש של סמסונג שהוכרז לפני כשבוע. המכשיר יגיע גם עם זיכרון RAM בנפח 3GB ובגרסת אנדרואיד 4.3 האחרונה. המכשיר יגיע כמובן גם עם ה-S-Pan, העט החכם של סמסונג אשר מתלווה למכשירי ה-Note עוד מהדגם הראשון, וניתן לצפות כי העט או המכשיר יגיעו עם שלל פיצ'רים חדשים.

יתרה מזאת, האתר "Samsung Updates", אתר המתמחה בעדכונים הקשורים לחברת סמסונג, שופך אור על מספרי המודלים של ה-"פאבלט" החדש ומאמת את פרטי המקור לגבי מספר הדגמים של הפאבלט החדש. כך הגרסה העולמית עם מעבד ה-Exynos 5 תקבל את מספר הדגם N900, הגרסה האמריקאית תקבל את הדגם N9005 וכן מספר תתי גרסאות עבור הרשתות השונות בארה"ב.

אותו אתר מדווח כי כרגע המכשיר החדש מריץ גרסת אנדרואיד 4.2.2 Jelly Bean, אך סביר להניח כי סמסונג תחליט להוציא את המכשיר עם גרסת האנדרואיד החדשה וכך תזכה את המכשיר בתואר המכשיר הראשון שמגיע מהקופסה עם אנדרואיד 4.3 Jelly Bean והוא לא נקסוס או גרסה נקייה.

ללא ספק, חודש ספטמבר הולך להיות חודש מעניין מאוד עבור תעשיית הסלולר, כאשר בחודש זה צפויים להגיע גם  האייפון החדש והפאבלט של HTC, ה-HTC One Max. בנוסף, בחודש שלפניו יושקו ה-Moto X, המכשיר המסתורי של מוטורולה, וה-LG Optimus G2, מכשיר הדגל החדש של LG. ללא ספק, התקופה הקרבה ובאה הולכת להיות לוהטת, וכל מה שנותר לעשות הוא לחכות בסבלנות להגעתה.