ה-Galaxy Note 3 החל להימכר אמש ב-58 מדינות בעולם, בניהם מדינות באירופה ובאמריקה. כעת מתברר שהלקוחות שתכננו להזמין את המכשיר ממדינה אחרת עלולים להתאכזב. הגרסאות האירופאיות והאמריקאיות של המכשיר נעולות לפי אזור, ולא יקלטו סים של מדינה מחוץ לאירופה או לאמריקה בהתאמה. חנויות הסלולר המקוונות בבריטניה Clove ו-Handtec פרסמו אזהרות בעמודי המוצר של ה-Note 3, אזהרה אשר מופיעה גם על הקופסה של מכשירי ה-Galaxy Note 3 הנמכרים באירופה: "מוצר זה תואם רק לכרטיס סים שהוצא על ידי מפעילת סלולר בבריטניה או באירופה (מדינות האיחוד האירופאי, שווייץ ושאר המדינות הלא כלולות באיחוד האירופאי – אלבניה, בוסניה, הרצגובינה, הרפובליקה יוגוסלבית לשעבר של מקדוניה (FYROM), מונקו , מונטנגרו, סן מרינו, סרביה והוותיקן)".

מדבקת האזהרה על האריזה לרוכשים באירופה

הקונים באמריקה קיבלו אזהרה דומה, אשר מתייחסת לכל אמריקה – דרום אמריקה, צפון אמריקה ומרכז אמריקה. את מדבקת האזהרה האמריקאית ניתן לראות גם בסרטון ה-Unboxing של האתר PocketNow. האתר קיבל את דגם הגלקסי נוט 3 שלו מהחנות Negri Electronics.

אז מה נעילת הסים לפי אזור בעצם אומרת?

הגבלה זו בעצם אומר שה-Galaxy Note 3 אינו באמת Unlocked, לפחות לא במשמעות המלאה של המילה, כך שאי אפשר להשתמש בסים אמריקאי במכשיר אירופאי ולהפך. בנוסף, במידה והרוכשים האירופאים או האמריקאים יטיילו מחוץ לאירופה או אמריקה בהתאמה, הם יאלצו להשתמש בסים שלהם מהבית ולא יוכלו לרכוש סים מקומי. כך עלויות השיחה וההודעות יעלו הרבה יותר עקב הנדידה, מאחר וסים מקומי לא יהיה אפשרי.

יתרה מזאת, גם לרכוש את המכשיר ממדינה זרה זהו עניין בעייתי עכשיו, כאשר לאחר קנייה של המכשיר עלול הרוכש למצוא את עצמו עם מכשיר שלא מתחבר לרשת הסלולרית המקומית. מפאת הסיבה הזאת, האתר הבריטי Clove.co.uk אינו מוכר את המכשיר מחוץ לאירופה. העניין עדיין לא התבהר, ועדיין לא ידוע האם הגבלה זו היא עניין של תוכנה (לרוב) או של חומרה. ישנה אפשרות שבעתיד מפתחים יצליחו להתגבר על הגבלה זו, בדיוק כשם פריצת ההגבלה שקיימת למכשירים ברשתות הסלולריות או בהחלפה פשוטה של רום. עדיין לא ברור מדוע סמסונג החליטו להגביל לפי מדינה, אך סביר להניח שסיבה זו תתגלה בקרוב.

השקת מכשיר ה-Galaxy Note 3 בישראל קרובה מתמיד. סאני, נציגת סמסונג מובייל החלה כבר ברישום להזמנה וכי ההשקה צפויה בתחילת-אמצע החודש הבא.