גרסת האנדרואיד העדכנית ביותר, אנדרואיד 4.4 המכונה KitKat, רצה כבר במכשירים רבים ומציגה שיפורים משמעותיים. בעלי המכשירים הישנים יותר, אלו שטרם זכו לעדכון התוכנה המדובר, ודאי תוהים מתי יצרן הסמארטפון שלהם יחליט לשחרר את עדכון הגרסה עבור הדגם שברשותם. הפעם עשתה את דרכה לרשת האינטרנט רשימה שנראית כרשימה פנימית של חברת סמסונג (Samsung). לפי הרשימה נזכה לראות עוד החודש שלושה דגמים שיקבלו את עדכון ה-KitKat: נוט 3 Neo, ודגמי נוט 2 וגלקסי S3, שניהם מגרסת ה-LTE.

בסוף החודש האחרון אף התבשרנו כי מכשיר ה-Galaxy Note 2 בדגם שלא תומך ב-LTE, החל לקבל את העדכון המיוחל, וממש בימים אלו עושה העדכון את דרכו גם למכשיר ה-Galaxy S4 גם בישראל. בעמוד הפייסבוק של החברה נאמר כי העדכון לגרסה 4.4.2 כבר זמין להורדה באמצעות ה-OTA או דרך המחשב והוא מופץ בהדרגה לכלל המכשירים.

לפי הרשימה מתברר כי מכשיר הגלקסי S3, זה שאינו תומך ב-LTE, לא יעודכן. זאת בשל "בעיות לא פתורות", לשון ההערה המופיעה במסמך שהודלף. דו"ח בדיקות נוסף שדלף לאינטרנט, מלמד כי מקור הבעיות טמון בממשק ה-TouchWiz של המכשיר בדגם הספציפי.

מרבית המכשירים המופיעים בטבלה עתידים לקבל את עדכון ה-KitKat בחודש יוני הקרוב. סביר להניח כי המוקדם מביניהם יהיה מכשיר ה-S4 מיני בגרסת ה-LTE, איתו הסתיימו כל הבדיקות המקדימות לשחרור עדכון הגרסה. אחיו הצעיר, דגם ה-S4 מיני שלא תומך ברשת ה-LTE, נמצא בשלבי בדיקות אחרונים.

עוד ברשימה נוכל למצוא את מכשירי ה-Galaxy Mega 6.3, Galaxy Mega 5.8 ו-Galaxy Grand 2. כל אלו צפויים לקבל את העדכון בחודש יוני הקרוב וכולם נמצאים בסטטוס בדיקות.

יש לזכור כי מדובר במסמך שאמנם נראה כמסמך פנימי של סמסונג, אך אין לנו שום אישור כי אכן מדובר במסמך רשמי. מנסיון העבר יש לזכור כי התאריכים המופיעים במסמך הם משוערים בלבד, וכי ייתכנו איחורים או הקדמות בזמן הפצות עדכוני הגרסה. כמה זמן יקח לגרסאות התוכנה להגיע גם לארץ? הדבר תלוי באופן היבוא של מכשירכם, כך שיהיו כאלה שיקבלו את העדכון מוקדם, בעוד אחרים ייאלצו להמתין לו בסבלנות.

שתף:
-פרסומת-
בוגר תואר ראשון בתקשורת דיגיטלית, ועוסק בתחום הפרסום. אלעד חובב טכנולוגיה מהיום שהוא זוכר את עצמו, ואין יום שעובר מבלי שהתעדכן בחידושים שבעולמות הסלולר, הגאדג'טים, הרשתות החברתיות ועולם האפליקציות. למרות שאלעד מוקיר כבוד רב לחברת אפל ולמוצריה, מרבית המכשירים החכמים, שהיו ושעדיין ברשותו, מריצים דווקא אנדרואיד.
 • מיכאל

  האם נוט 3 הרגיל יקבל את העדכון של אנדרואיד קיט קיט?

 • יש לי S4 מיני LTE לא מיבואן רשמי. האם דרך ה KIES אוכל לעשות עדכון גירסה?

 • ראובן

  יש לי גלקסי 4s ועידכנתי אותי לגרסה 4.4.2 kitkat ולאחר העידכון לחצן הבית מגיב בצורה חלקית לדוגמה אם אני לוחץ על לחצן הבית פעם אחת כדי לחזור למסך הבית אז הוא לא מגיב אבל אם אני ילחץ עליו קבוע אז הוא יפתח לי את החלון של סגירת האפליקציות האם מישהו נתקל בזה?????

 • דייויד

  שחר, העידכון הוא בינתיים למי שקנה מסאני בלבד, לחברות הסלולר זה יגיע מאוחר יותר.. ותצטרך לחכות קצת

  • שחר

   הבנתי. מה בקשר לאיך אני אעדכן? אני עדיין אקבל את העידכון OTA או דרך Kies גם אם אני במדינה אחרת?

 • שחר

  אולי מישהו יכול לעזור לי.
  יש לי Galaxy S4 שקניתי בישראל (סלקום), אבל כרגע אני גר באירלנד. תהיה לי בעיה לעדכן ל 4.4? אני יכול לעשות את זה דרך OTA או Kies, או זה בכלל לא אפשרי?
  תודה.

 • רפי

  שיבינו את זה וירגישו את הכאב בכיסים שלהם… רק דרך הכיסים שלהם אפשר ללמד אותם לקח…

 • ליניב ולכל בעלי האנדרואיד למיניהם

  לפי דעתי, כולכם אבל כולכם צריכים לרכוש אך ורק מכשירי נקסוס. אולי ככה היצרניות יבינו שאתם רוצים עדכונים ״מדי פעם…״ ולא רוצים כל שנה לקנות מכשיר חדש בשביל לקבל את העדכונים האלה. חלאס, הגיע הזמן להגיד מספיק ודי למחדל העדכונים הזה של יצרניות האנדרואיד השונות!!! תעשו עליהם חרם ותקנו רק נקסוסים עד שיבינו את זה בכיס שלהם…

 • יניב

  לי LG OPTIMUS 4X שהיה אמור להתחרות בגלקסי S3.
  יצא עם 4.03 ועדכון הוא לא קיבל מעולם בישראל וגם לא יקבל
  הודות ל LG ורונלייט המופלאים.
  גם ה G2 קיבל את העידכון רק אחרי אין ספור דחיות.
  יכול להיות שמכשירי נקסוס הם הפתרון לזילזול של היצרנים.

 • לכל אלו שמדברים על רומים מקוסטמים כגון cyanogenmod…

  אני אישית(לי בכלל יש אייפון), עדכנתי את הגלקסי 3 הרגיל של אישתי לגירסת קיטקט של Cyanogenmod והוא עובד חלק ומהר. אין לי בעיה עם זה בכלל וזה נהדר שיש קהילות שלמות שתומכות ומעדכנות מכשירים ישנים(שהוזנחו ע״י החברות שלהם…) וחדשים כאחד. אבל הקטע פה הוא שזהו תפקידם של היצרניות לשחרר עדכונים רשמיים למכשירים שלהם. בעיה נוספת, היא שיש משתמשים פשוטים שלא יודעים איך לצרוב רומים מקוסטמים על המכשירים שלהם. וגם אם כן, יש כאלו שפשוט לא מוכנים להסתכן ולסכן את המכשיר היקר שלהם ובצדק! הם לא אמורים לעשות זאת! זהו תפקידן של היצרניות לשחרר ולעדכן את המכשירים בזמן ולעיתים תכופות ודרך האוויר(OTA), עבור המשתמש הפשוט. מה שהמשתמש הפשוט צריך רק לעשות זה ללחוץ קליק על לחצן ״העדכון״ וזהו!

 • לעבד אל סלים

  אחי, אף אחד לא אמר שחייב לעדכן את כל המכשירים ושחייב לעדכן אותם כל הזמן… כשאומרים עדכונים לטווח ארוך מתכוונים לתקופה 3 שנים ומעלה ולא לנצח.
  הרי זה ברור שלכל טלפון יש את תוחלת החיים שלו ואת ה״תוקף״ שלו מה שנקרא…
  הקטע הוא שסמסונג לא נראית כחברה שמעוניינת בכלל לעדכן את המכשירים שלה לעיתים קרובות ובמקום זה מעדיפה פשוט להוציא מכשיר חדש כל שנה. הרי מן הסתם ״שיישתלם״ לה כלכלית יותר להוציא מכשיר חדש כל שנה מאשר לעדכן מכשירים קיימים. הרי אין בזה ״רווח והכנסה״ רק ״הוצאות והפסדים״, מבחינתה. וזה מכיוון שהם ייצטרכו לשלם כסף רב למתכנתים ולמפתחים שלה כדי לעבוד על עדכון גירסה וזה מבחינתם הוצאה כספית ״מיותרת״ שאולי תוביל אותם ל״הפסדים״ ולכן הם פשוט מוותרים ו״משווקים״ ללקוחות תירוצים עלובים בסגנון: ״יש לנו בעיות ממשק ובעיות חומרה עם המכשיר הזה, מצטערים! עמכם הסליחה!״
  בולשיט! לגלקסי 3 הרגיל יש ארבע ליבות ו-1 ג׳יגה ראם. מה הבעיה לעדכן אותו לקיטקט?! אני אישית, עדכנתי לאשתי את הגלקסי 3 הרגיל שלה לגירסת קיטקט של Cyanogenmod, אז מה פה הבעיה בדיוק…?! הבעיה היא סמסונג וההתנהלות הדוחה שלה. הבעיה שהיא רק מחפשת מאיפה לגרד כסף ולא איפה אפשר לשפר את השירות ואת התמיכה שלה. גועל נפש של חברה!
  ובקשר לרמה ואיכות העדכונים, אז קורה מדי פעם שהעדכונים לא יוצאים מי יודע מה, אבל הקטע הוא שעצם זה שחברות טורחות בכלל להוציא עדכונים זה כבר מראה כמה איכפת להם מהלקוחות שלה. אז גם אם העדכון לא יצא משהו והיה מלא באגים, העיקר הכוונה והעיקרון! זה מה שחשוב באמת. העדכון לא יצא משהו?! לא נורא, אפשר לתקן! שוב, העיקר הכוונה!
  בניגוד לסמסונג, שלה רק איכפת איך להתעשר עוד יותר ולא איכפת לה בשיט מהלקוחות שלה.
  ועוד דבר, כל המכשירים שציינת, חלקם כן קיבלו עדכונים לטווח ארוך וחלקם לא. המכשיר שבלט לי מכל מה שציינת זה הגלקסי נקסוס. גלקסי נקסוס הוא מכשיר שייצרה סמסונג(לצערי) עבור גוגל שקיבל עדכונים כל הזמן ישירות מגוגל. אתה טוען שגוגל הפסיקה לעדכן אותו והגירסה האחרונה שלו זה 4.3. ובכן, זה נכון. המכשיר הזה הושק ממזמן, בשנת 2011 ליתר דיוק, וגוגל עדכנה אותו במשך קצת יותר מ-3 שנים והוציאה ממנו את כל המיטב שיכלה. היא ניצלה את המכשיר ואת היכולות שלו עד הסוף והפסיקה כאשר הרגישה שהמכשיר כבר לא יוכל להתמודד ולנצל ביעילות את הגירסאות העתידיות של האנדרואיד וזה בסדר גמור. היא ניצלה את היכולות שלו ועדכנה אותו במשך תקופה של יותר מ-3 שנים. לפי דעתי 3 שנים זה די מספיק וזה טווח תמיכה ועדכונים ארוך יחסית. אבל שנה-שנתיים זה קצת מאוד. ויש הבדל משמעותי בין שנתיים לשלוש. זה עוד שנה שלמה שהמשתמשים יוכלו לקבל עדכונים ותמיכה וליהנות מהמכשיר שלהם ולהפיק ממנו את המיטב. לאחר מכן, הם יכולים לבחור אם להישאר עם הטלפון הזה על הגירסה הזו או לרכוש מכשיר חדש עם גירסה חדשה. אין דבר כזה נצח בשום דבר בחיים. לכל דבר יש תוקף מסוים, כולל מוצרי חשמל וטלפונים סלולריים וכולל בני אדם. גם אנחנו לא חיים לנצח וגם לנו יש תוקף של כמה עשרות או מאות שנים…
  ודרך אגב, אייפון 4 עם גירסה 7.1 עובד יחסית מהר לאחר העדכון הזה, מניסיון אישי שלי:)

 • meir

  איך זה שהאיון 4 שיצא לפני 4 שנים מקבל עדכון ולעומת זאת הגלקסי 3 שיצא לפני שנתיים מזניחם אותו סמסונג חברה זבל הטלפון הבא שלי זה אייפון

 • נו, מה חדש…?!

  בכל שנה שסמסונג משיקים מכשיר דגל חדש (השנה זה הגלקסי 5), הם מזניחים את מכשיר הדגל שיצא לפני שנתיים(גלקסי 3 במקרה שלנו) ולא משחררים לו עדכוני גירסה יותר ומפסיקים את התמיכה בו… מה חדש פה?!
  סמסונג, מתי תלמדי מאפל?? אהה…??
  ואחרי זה אתם עוד אומרים שאלו שקונים אייפון הם עדר כבשים… זה נכון! אנחנו(יש לי גם אייפון) לפחות עדר כבשים שרץ אחרי הרועה שלנו(אפל) שמטפל בנו, דואג לנו ותומך בנו(עדכוני גירסה תכופים למכשירים חדשים וישנים יחד ותמיכה לטווח ארוך), אבל אתם עדר כבשים שרץ אחרי רועה(סמסונג) שבועט לכם בתחת ומכה אתכם לעיתים קרובות מאוד ושם עליכם ז*ן גדול מאוד(סמסונג לא מעדכנים גירסאות למכשירים ישנים לפני שנה-שנתיים. ואם הם כן מעדכנים, אז הם עושים לכם טובה בכלל שהם מעדכנים ומשחררים עדכונים לעיתים רחוקות מאוד ואחרי המון זמן. ולפעמים העדכונים האלה מלאים בבאגים ותקלות שהם בקושי טורחים לתקן)…

  מתי תבינו שמה שמעניין את סמסונג זה רק הכסף שלכם…?! אתם רק לקוחות לשנה ואחרי זה אתם לא מעניינים את סמסונג. רוצים שהם יתעניינו בכם שוב, תקנו כל שנה מכשיר חדש שלהם…
  אפל, בדומה לסמסונג, גם מתעניינת בכסף, אבל בניגוד לסמסונג, אפל לפחות דואגת ללקוחות שלה ולא מזניחה אותם אחרי שנה-שנתיים. אני לדוגמא עד היום עם אייפון 4 שיצא ב-2010 ועד היום(2014) אני מקבל עדכוני גירסה(כרגע הגירסה הנוכחית שלי היא 7.1).
  אז בבקשה מכם תפסיקו לקטול את האייפון ותתחילו להסתכל ולבקר את מה שיש לכם בכיס או ביד. תסתכלו טוב טוב על המכשיר שלכם ותנסו לחשוב לרגע האם הוא שווה את ההשקעה הכספית שלכם…?! ובנוסף, תחשבו האם הוא שווה את המאמץ והזמן שאתם משקיעים כדי לקטול בעזרתו מכשירים אחרים כגון האייפון…?! אני לא חושב!!
  אז צאו מהסרט של הגלקסי ותתחילו להפנים שסמסונג עובדת עליכם בעיניים ורק רוצה את הכסף שלכם. תפסיקו לחשוב שסמסונג הכי טובים כי הם ממש לא!! ואני לא אומר את זה בגלל שאני שונא את סמסונג או משהו, אני פשוט שונא את היחס של החברה הזו כלפי לקוחות קיימים עם מכשירים ישנים וכואב לי לראות מה הלקוחות האלו עוברים בגללם ובגלל חוסר העניין והרצון שלהם לעדכן ולתמוך בהם ובמכשירים שלהם לטווח הארוך. הם רק יודעים לתת תירוצים עלובים כמו בעיות חומרה וכאלה…
  תעשו עליהם חרם ואל תקנו את הסמארטפונים שלהם יותר. יש כ״כ הרבה אלטרנטיבות בשוק כיום כגון גוגל, LG, HTC, Sony. על החברות האלה אין לי אף מילה רעה להגיד(הם פשוט חברות יותר טובות שמשתדלות יותר ואיכפת להם מהלקוחות שלהם יותר מסמסונג), במיוחד לא על גוגל עם הנקסוס, שאם לא הייתי רגיל לאייפון, כבר ממזמן הייתי קונה לי נקסוס. מכשיר מעולה עם קצב עדכונים מדהים!

  ביום שאנשים יבינו ויפנימו שלסמסונג פשוט לא איכפת מהם ויפסיקו לקנות מכשירי סמארטפון של סמסונג, אולי סמסונג תלמד את הלקח. ילד קטן לא מפסיק להשתובב עד שהוא מקבל את המכה שלו ואז מפסיק.

  • עבד אל סלים

   לכל החכמולוגים
   כל המכשירים הישנים גם אם קיבלו עדכון גרסה וגם אם לא אחרי שנתיים יש איתם בעיות. ה HTC ONE X (שיצא לפני האס 3) נעצר ב 4.1.1. האייפונים מדגם 4S ומטה מלאים באגים ואיטיים בטירוף מאז IOS 7. גלאקסי nexus נעצר על 4.3 שלא לדבר על המכשירים של lg הישנים שלדעתי לא קיבלו גרסה בכלל .
   אז אל תבלבלו את המוח ותבינו שזה עסק כלכלי ועניין של השקעה שלא משתלמת לחברות.

   • יוסי כהן

    לhox יש עדכון ל4.2.2 רשמי…
    לי יש את המכשיר ואני עם 4.4.2 ומרוצה.
    פועל מדהים וחלק.

   • משתמש אנונימי (לא מזוהה)

    אפל תיקנה את האיטיות שהייתה עם הגירסאות הקודמות וב7.1 הכל עובד מהר ותקין עד כמה שאפשר במכשיר ישן כזה
    ההבדל הוא שלאפל אכפת ממשתמשי עם טלפונים ישנים שלה ולא מצפצפת עליהם כמו סמסונג

 • ברק

  מזל שיש לי ת אס שלוש lte שכם יקבל תקיטקאט.חרא מכשיר אבל לפחות קיטקאט יהיה לי..וגם יש לי נקסוס שבע אחלה מכשיר שמיד עם עידכון מקבל עידכון.

 • roy998

  Galaxy s4 active גם קיבל או יקבל?
  המכשיר שלי מהיבואן הרשמי

 • Lear

  זה הסיפור של הs1 מהתחלה.. לא יעודכן למערכת החדשה כי יש בעיות בממשק שלנו.. סורי
  חוסר כבוד משווע מצד סמסונג.. LG הנה אני בא

 • אריאל

  לא לקח הרבה עד שסיפור הגלקסי אס 1 יחזור…

 • הגיע הזמן לשפוך

  אני חייב לומר שאני בעל לגלקסי אס 3 כבר קרוב לשנתיים ויתמזל מזלי לקנות אותו עוד בגרסה המקורית מקורית שאיתה הוא ייצא והיא ״אנדרואיד 4.04 ICS", גירסת ה- ״אייס קרימ סנדויץ׳ ״ .
  עד עכשיו הפלאפון שלי פעל באופן סופר סופר חלק ומהיר ובלי שום תקלות וכל אחד הזיל ריר ליידו מרוב שהוא היה כל כך אבל כל כך מוצלח אבל…. (הנה מגיע האבל) הפלאפון פעל בצורה המושלמת הזאת רק בגירסת האנדרואיד המקורית שאיתה הוא הגיעה, ייחד עם העדכון התוכנה הראשון שקיבלתי לגריסה 4.1.1 (גרסת ה-jelly bean) יישר התחילו הבעיות, ומשם ייחד עם העדכונים הנוספים זה רק הלך והידרדר, כעט אני נמצא בגירסת האנדרואיד 4.3 ייחד עם שלל גדול ביותר של אפשרויות נוחות במיוחד לתפעול המכשיר מאשר מה שהיה בגרסה המקורית (אנדרואיד 4.04) אבל ייחד עם כל האפשרויות הנוספות האלא מגיעים גם אין ספור תקיעות ותקלות ובמקום שהפלאפון יהיה מהיר יותר, הוא רק הלך והידרדר במהירות הפעולה הבסיסית שלו.
  מאז העדכון לגריסת ה-jelly bean (שהיא 4.1.1) אני יושב ומחכה לגרסה חדשה שתחזיר לי (ואני מדגיש ״תחזיר לי״) את המהירות הכל-כך מדהימה שהייתה למכשיר שלי ואיך ששמעתי שגרסת האנדרואיד החדשה 4.4 (kit kat) מסוגלת לפעול עם כמות זיכרון RAM נמוכה של 512MB בלבד הבנתי שהישועה שלי סוף סוף הגיעה וקיוויתי בקוצר רוח כבר הרבה זמן עד עכשיו אליה וכל כך שמחתי לשמוע את הצעד בו גוגל נקטה שבו היא חייבה את כל היצרניות לשדרג את כל הפלאפונים התומכים בגרסה החדשה אחרת יהיה להם רע.
  ועכשיו אני מאוד מאוכזב…

  • תמיר

   צודק – אצלי יש בדיוק את אותן תופעות. בדיעבד אני מצטער ששדרגתי, בעיקר מגירסא 4.3 הטלפון הדרדר פלאים.

   • דודנה

    לא מבין על מה אתם בוכים.
    מאז שעדכנתי את האס3 שלי ל4.3 יש לי חיי סוללה ארוכים יותר הפלאפון עובד בצורה מעולה יותר ופחות מתחמם.
    אתם חייבים להבין שגרסאות שונות אחת מהשניה
    ובגלל זה יש לכם אפשרות לצרוב רום עצמאי.
    חבל שאתם לא יודעים להעריך את האס3 כמו שצריך.

    • איזה ברוך אתה

     אח אח אח, כמה חבל שאתה לא יודע לקרוא תגובות כמו שצריך…
     הוא דיבר שהפלאפון שלו הידרדר אך ורק מבחינה של מהירות פעילות שגרתית והוא גם אמר שהוא מאוד מרוצה ואוהב את שלל האפשרויות והשדרוגים שהגירסאות החדשות מציעות אבל עדיין החוויה הכללית של הפעילות הבסיסית של הפלאפון שלו נפגעה.
     אז תלמד לקרוא טוב טוב לפני שאתה ממהר להגיב ככה, יכול מאוד להיות שאתה זיכתה לעדכון (או יותר נכון לפלאפון) שלא שיבש לך שום דבר…

  • יוסי כהן

   אתה רציני? 4.0 היה חלק כי היה לו דיליי מטורף במגע כדי שיהיה לו זמן להכין מראש את האנימציה. הרשימות היו גוללות הרבה אחרי האצבע וזה למה אנשים שונים אנדרואיד בגלל סמסונג!
   תתקין Cyanogenmod ואז תראה באורח פלא איך המכשיר נהיה חלק יותר מהאייפון

   • איזה ברוך אתה

    גם אתה לא יודע להקריא טוב אהה…
    הוא הסביר אלף פעם בתגובתו שהפלאפון עבד חלק מאוד והריץ הכל בצורה חלקה בלי דיילי!!!!
    הדיליי היחיד הופיע בעדכונים של הגרסאות שהוא קיבל.
    איזה חלק ב- עובד בצורה חלקה וממש טס אתה לא מבין…
    אני גם בעל גלקסי 3 ואני מבין טוב מאוד על מה הוא מדבר.
    לא היה לי בכלל באגים ובעיות בגירסה 4.0.4 של האנדרואיד וגם לא דיילי!!!!
    הבעיות התחילו להופיע עם העדכונים ואני חייב לומר שהדיליי היחיד שאמרת היה רק בעדכונים ששם (או יותר נכון עכשיו) יש באמת דיילי כדי שהוא ייטען את הדף המסויים הזה ואז יציג לך אותו, אבל בגירסה המקורית שהייתה לא היה לי שום דיילי והכל רץ חלק.
    אז תלמד לקרוא בצורה טובה יותר לפני שאתה מתחיל לשפוט…

 • בר הרשקובעץ

  העדכון יהיה אפשרי גם לדגם sgh i337?או דרך סאמסונג קיס?

 • רוי

  איפה כל השרופים של סמסונג עכשיו? גלקסי זה טלפון שנה ולפח.

 • גלקסי

  למה גלקסי 3 לא מקבל עידכון למרות שזה הסמארטפון הכי נימכר של סמסונג אבל הנוט 2 יקבל!?!?!?!

  • נוט 3 קיבל את העדכון ראשון כבר לפני חודש..

 • לינוי לוי

  עדכון הKITKAT מופיע גם במכשירים תומכי אנדרואיד כמו LGG2 והנקסוס 5?

  • בורקטוס

   בטח הנקסוסים מקבלים עדכונים ראשונים,וg2 קיבל לפני שבוע כן

 • לירון

  העדכון כבר מופיע בs4