Galaxy J7

אם יש משהו משותף מאוד לאפל (Apple) ולסמסונג (Samsung) זה היכולת להציע למכירה מכשירים שמחירם, בישראל, נמצא על קו ה-3,500 שקלים וצפונה. אלו הן שתי היצרניות היחידות, להוציא HTC, שיכולות להגדיר את מכשירי הקו הקדמי שלהן כמכשירי סופר פרימיום, ולשתיהן יש מאגר אוהדים רחב למדי, ככל הנראה, כדי לרכוש מספיק מכשירים כאלה וכדי להשאיר אותן תמיד ראשונות מבחינת מכירות – ולא משנה אם סופרים יחידות או הכנסות ממכירות של טלפונים. למעשה, השליטה שלהן בשוק היא בפער מטורף מהיצרניות שמתחלפות במקום השלישי ומסתפקות בכמה אחוזים בודדים בלבד מהשוק.

אבל יש הבדל אחד מאוד משמעותי בין שתי היריבות הללו, ולא, הכוונה היא לא למערכת ההפעלה השונה שלהן. ממש לא. הכוונה היא לסוגי המכשירים שמציעה כל חברה.

מחפשים את Galaxy J7 2016? גם אותו סקרנו

בעוד אפל מציעה למכירה רק מכשירים שעלותם גבוהה מאוד, כשהרשימה בדרך כלל מצומצמת לדור הנוכחי ודור אחד אחורה, אולי דור וחצי לכל היותר, בסמסונג האסטרטגיה לגמרי אחרת. כמו שאמר מי שפעם ניהל את תחום הטלפוניה של החברה בארץ, וכיום הוא מנהל את אלפא טלקום יבואנית וואווי, "סמסונג מציעה מכשיר לכל נקודת מחיר".

בפועל זה בא לידי ביטוי בעוד כמה סדרות, ולא רק ב-Galaxy S שהיא סדרת הפרימיום, ונניח לרגע את ה-Note בצד. למעשה אפילו קשה לעקוב אחרי שאר הסדרות, אבל כיום פחות או יותר זה מצטמצם בעיקר ל-A, E וגם J, ואנחנו בטוחים ששכחנו איזו סדרה אחת או שתיים אם לא יותר. וזאת כמובן בלי ששכחנו שיש גם מכשירי S mini.

כך או כך, מכירות החברה מתפרסות על פני מגוון אדיר של דגמים ותת דגמים ולא על ארבעה/שישה מכשירים בו זמנית לכל היותר, וזה בא לידי ביטוי גם במקרה של סדרת ה-J, שהמכשיר המוביל בה J7 הוא נושא הסקירה הזו. מדובר בסדרה לשוק הביניים ואפילו לחלק התחתון שלו, ועם המכשירים עם המסכים הקטנים יותר, אפילו לקצה העליון של שוק הכניסה.

Galaxy J7, בכל מקרה, הוא מכשיר ביניים טיפוסי מכמה בחינות והן כוללות מעבר למחיר גם מסך בגודל 5.5 אינץ' ומצלמת 13 מגה-פיקסל אחורית שמאוד פופולארית בתחום הזה. הסיבה שאנחנו אומרים שהוא מיועד לחלק התחתון של שוק הביניים, ושוב מעבר למחיר הרשמי שעמד על 1,499 ש"ח, היא שמדובר בתצוגה ברזולוציה של 720p בלבד, ובמסך בגודל כזה זה גם מוביל לערך נמוך של צפיפות פיקסלים לאינץ' – 267 בלבד.

Galaxy-j7-frontaANDback

מבנה חיצוני

זוכרים את הימים בהם אמרו 'ראית Galaxy אחד ראית את כולם?'. ובכן ה-J7, מתוקף תפקידו כטלפון לשוק הביניים התחתון, מזכיר מבחינה חיצונית את העיצוב המסורתי של המכשירים של סמסונג. הוא דומה ל-S3, הוא דומה ל-Note 2 והוא דומה למכשירי ה-Grand. הוא אמנם דקיק יותר מהמכשירים של לפני כמה שנים, כי בכל זאת,  הרי עברו כמה שנים, אבל שימו אותו ליד Note 2 ולא תמצאו הבדל חזותי להוציא העט כמובן. טוב, בכל זאת יש שינוי קטן: מקדימה, בצד שמאל, יש ב-J7 מבזק קדמי שמאפשר לצלם תמונות סלפי גם בחושך.

זה כמובן אומר שיש גב פלסטיק, וזה אומר שגם אפשר לפתוח אותו כדי לשלוף את הסוללה וכדי לשבץ את כרטיס הסים, בגודל micro, ואת כרטיסי הזיכרון. בדגם שאנחנו קיבלנו יש מקום לסים אחד בלבד, אבל לפי הפלסטיקים מסביב, ולפי הרשת, באסיה מופץ הדגם עם מקום לשני סימים. את כרטיס הזיכרון מכניסים בתושבת מעל לסים, וזה לא כל כך נוח. חבל שלא עשו הפרדה בין שני הדברים בדגם שתומך בסים אחד בלבד.

אבל זה הדבר היחיד שלא נוח במכשיר הזה. למרות שמדובר במסך בגודל 5.5 אינץ', הוא יושב טוב ביד. הפלסטיק מעובד היטב כך שהמכשיר לא יחליק מהיד, ופס המתכת מסביב מוגבה קצת בחלק הקדמי של המכשיר, מכל הכיוונים ובאופן המוכר, כדי למנוע החלקה אם מחזיקים את המכשיר רק בצדדים כשהאצבעות על המכשיר.

אפשר אולי ללגלג על סמסונג שנתקעה עם העיצוב הזה, ושהיא משחררת עוד מכשירים לשוק שנראים ככה, אבל תרשו לנו לומר שלמכשיר בסופו של דבר יש מראה של מכשיר אמין, והוא נוח לשימוש ואיכותי, ובטח לא פחות איכותי ממכשירים אחרים שנמכרים באותה נקודת מחיר פחות או יותר. וכן, זה גם נראה די טוב לדעתנו, ואין סיבה להחליף עיצוב אלא אם כמובן מכוונים לצמרת הגבוהה ושם סמסונג הרי כבר עשתה את זה.

סלפי בחושך

הזכרנו לעיל שה-Galaxy J7 מצויד במבזק קדמי. אם יש משהו שהטלפון כן מכוון אליו זה אל אלו שמרבים לצלם צילומי סלפי. זה נחמד לצלם סלפי גם בתנאי תאורה קשים, למשל בהופעות או בסרט או משהו כזה. האיכות לא ממש מדהימה, אבל טובה יותר מכל שתשיגו כנראה מצילומי סלפי מוחשכים בטלפון ללא פלאש קדמי, כלומר אם תצליחו לא לסנוור את עצמכם בדרך.

הצילום ב-J7, באופן כללי, הוא לא נקודת החסד שלו. אמנם הוא מצויד כמו רוב המכשירים בקנה המידה הזה במצלמת 13 מגה-פיקסל מאחור, שמלווה במיקוד אוטומטי ובמבזק לד, ובמצלמת 5 מגה-פיקסל מקדימה, אבל התוצאות לא ממש מדהימות. במצב אוטומטי, באור יום מלא התמונות יצאו קצת גרעיניות מדי לטעמנו ועם קצת יותר מדי מריחות של גווני צבע לתוך גוונים דומים. השימוש ב-HDR אמנם שיפר את המצב, אבל אז הצבעים יצאו קצת כהים מדי, כפי שקורה לא מעט בשימוש במצב הזה.

אפליקציית הצילום, אליה אפשר להגיע בלחיצה כפולה על כפתור הבית כמו במכשירים המתקדמים של סמסונג, מותאמת למה שיש למכשיר יש להציע מהבחינה הזו. במצלמה האחורית היא גם מציעה מצב מקצועי, אבל הוא מאפשר שליטה באיזון הלבן, ה-ISO והניגודיות בלבד, פחות ממה שאפשר למצוא במכשירים המתקדמים של החברה, כמו מהירות צמצם לדוגמה.

החברה גם הוסיפה צילום פנורמה עבור תמונות סלפי עם מנגנון שדומה יחסית למה שהציגה וואווי (Huawei) לראשונה ב-Ascend P7. לא מומלץ, וקשה להשיג תוצאה טובה ולא בגלל שהחיבור לא מבוצע טוב – בדרך כלל כן – אלא שקשה מאוד להזיז את הטלפון לפי מה שצריך כדי להשלים את התהליך וזאת למרות שיש הכוונות על המסך שאומרות בדיוק לאן להזיז אותו. גם זה מוכר מה-P7.

Samsung Galaxy J7 pic back

ונעבור לחומרה ולמערכת

סמסונג, כמו במקרה של מכשירים רבים אחרים שלה, השיקה את ה-J7 בשני טעמים: אחד שמבוסס על הטקסטורה שמציעה ב-Snapdragon 615 ואחד שמבוסס על הריחות של ה-Exynos 7580. בדרך כלל במקרה כזה המכשירים שמגיעים לארץ הם אלה שמבוססים על המעבדים של החברה עצמה, וכך זה גם במקרה של ה-J7. זה אומר שמונה ליבות Cortex-A53 שפועלות במהירות של 1.5 ג'יגה-הרץ וגם השבב הגרפי של ARM, בלי שינויים, ה-Mali-T720MP2.

המכשיר מגיע עם 1.5 ג'יגה-בייט זיכרון עבודה ועם 16 ג'יגה-בייט זיכרון אחסון פנימי וכמוזכר לעיל הוא ניתן להרחבה באמצעות כרטיס microSD בעוד 128 ג'יגה-בייט לכל היותר. המכשיר תומך ב-WiFi בתקן עד 802.11n בלבד, וברצועת תדרים יחידה של 2.4 ג'יגה-הרץ, וכן בבלוטות' 4.1. הדגם של ה-Snapdragon תומך גם ב-NFC והסיבה היא שהשבב הזה הוא חלק מהמערכת, ובמקרה של ה-Exynos 7580 לא. יש גם כמובן חיבור microUSB 2.0 שתומך ב-OTG והסוללה היא בנפח של 3,000 מילי-אמפר/שעה. יש כמובן גם תמיכה ב-LTE שמתאימה כל החברות בארץ.

מערכת ההפעלה היא אנדרואיד 5.1 שמעליה כמובן משובץ ה-TouchWiz של סמסונג עצמה. לא נכביר מילים על הממשק הכל כך מוכר של סמסונג, רק נציין שהוא מרגיש קל מתמיד, תומך בהחלפת ערכות נושא ועובד חלק, ואין גם הצקה של יותר מדי אפליקציות מותקנות של סמסונג, למרות שכמובן היא ממליצה להוריד אותן מהחנות שלה.

עוד אפשר לציין זה את המנהל החכם. אפליקציה זו מאפשרת לנקות בקלות את המערכת מזבל מיותר ולהחזיר למערכת קצת חמצן. כמו כן אהבנו את המסכים הנקיים והברורים של הממשק כולל העובדה שנכנסים להגדרות מקבלים בחלק העליון גישה מהירה להגדרות החשובות. אפשר להציב עד 9 הגדרות בתחילת הרשימה, והמשתמש יכול לבחור לבד אלו הגדרות להציב ברשימה הזו, כשבנוסף כל קבוצה של הגדרות זכתה לצבע אחר שמייחד אותה. גם סרגל ההתראות צבעוני ויפה ומכיל עד 10 הגדרות. נראה שסמסונג השקיעו עוד קצת בחוויית המשתמש, וזה נראה נחמד.

Samsung Galaxy J7 pic 2

ביצועים

לאור נפח הסוללה, ולאור השיפור הניכר של שעות העבודה ברבים מן המכשירים שבדקנו לאחרונה, צפינו עוד לפני תחילת הבדיקה שגם המכשיר הזה יספק במבחן הזמנים של PC Mark תוצאה נאה,. אבל חיכתה לנו הפתעה גדולה: מה שקיבלנו זה תוצאה נהדרת, הטובה ביותר נכון לכתיבת שורות אלו מבין כל המכשירים שבדקנו השנה. המכשיר סיפק לנו במבחן לא פחות מ-11 שעות ו-40 דקות של עבודה.

עד כמה זו תוצאה טובה? ובכן, מחזיק השיא הקודם היה ה-m1 Note של מייזו (Meizu) עם 9:19 שעות, כשהבא אחריו ברשימה היה אחיו הצעיר יותר ה-m2 Note עם 9:04 שעות, כשהוא מקדים עוד אחד ממכשירי החברה, MX5, עמו הגענו ל-8:44 שעות. ה-Note 5 של סמסונג הגיע ל-8:24 שעות, דקה יותר ממה שהשיג ה-S6 Edge Plus. עכשיו אתם מבינים כמה זה מרשים? לא מדובר כאן בשבירת שיא – זה ניתוץ מוסכמות כמעט.

אבל זמן העבודה זה פחות או יותר, מבחינת ביצועים, מה שיש למכשיר הזה להציע. בכל שאר המבחנים, בהתאם לנקודת המחיר שלו, הוא היה בינוני מאוד. במבחן הביצועים של Antutu, לדוגמה, הוא הגיע ל-38,333 נקודות בלבד, כשבשנה האחרונה רק ה-m2 Note וה-Xperia M4 Aqua של סוני (Sony) הגיעו לציון נמוך יותר, וכשכל שאר המכשירים עוברים לפחות את קו ה-40 אלף נקודות.

תוצאה דומה באיכותה התקבלה גם ב-Basemark OS II בה הגיע המכשיר ל-771 נקודות בלבד, והוא מבין היחידים שלא הצליחו לחצות אפילו את קו ה-800 נקודות שהוא נמוך בפני עצמו.

מבחינה גרפית הוא הגיע לציון של 6,966 נקודות בלבד במבחן ה-Unlimited של 3DMark, ובמבחן Epic Citadel הוא הגיע לקצב של 47.9 פריימים/לשנייה שזו תוצאה יחסית סבירה, אם כי כמובן מדובר במסך ברזולוציה של 720p בלבד.

עוד כמה מילים על המסך

ה-Galaxy J7 מצויד במסך Super AMOLED כמו כל חבריו למשפחה שנמצאים בסביבה, לפחות לאחרונה. כפי שכתבנו בהתחלה צפיפות הפיקסלים יחסית נמוכה, 267 לאינ'ץ בלבד, וגם היחס לגוף לא מלהיב מדי עם 69.6% לערך, אבל זהו מסך בהיר מאוד שכיף לצפות בו, מאפשר לעבוד כמו גם בשמש בתנאי חוץ, והוא מציג צבעים נעימים לעין ועשירי גוונים. כמובן שהוא לא היחיד, אבל מול מכשירים אחרים בטווח הביניים, יש לו את אחד המסכים הטובים יותר.

ולסיכום

בסופו של יום, גם בתחום הביניים הנמוך מכשיר של סמסונג זה מכשיר של סמסונג מהרבה בחינות. העיצוב הוא אותו עיצוב, וכמו שאמרנו אנחנו לא חושבים שזה רע, הצורה אותה צורה וגם מערכת ההפעלה היא אותה אחת, כלומר באופן יחסי כמובן לתקופה. גם הרגשת האמינות והבטחון זהים, וכן, זה גם חלק מהצורה הקבועה של המכשיר.

הופתענו מאוד לטובה מזמן העבודה שמציע המכשיר, וזה אולי אחד הגורמים העיקריים שיכולים להטות עבורו את הכף למי שמחפש מכשיר ביניים סביר. הביצועים כמובן לא היו יותר מבינוניים, אבל התאכזבנו קצת לגלות שהם היו אפילו מעט נמוכים מהמתחרים בסביבת נקודת המחיר של המכשיר.

זהו גם מכשיר שלעומת רבים אחרים בשוק כיום מאפשר להחליף סוללה וגם להשתמש בכרטיס זיכרון, ובמכשירים של סמסונג כמו שאתם זוכרים חלק גדול מהזיכרון המובנה 'נעלם' לטובת מערכת ההפעלה והממשק – קצת יותר מ-6 ג'יגה-בייט במקרה של ה-J7 – כך שטוב שיש את האפשרות כמובן.

המחיר הרשמי של המכשיר הוא 1,499 ש"ח, וכן אנחנו חושבים שגם ברמת המחיר הזו סמסונג גובה סכום מסוים שמשויך למותג. עם זאת, כנראה שתוכלו למצוא אותו בקצת פחות. האם הוא נותן אותה תמורה כמו מכשירים אחרים בתחום? עם זמן סוללה שכזה ועם אמינות ועיצוב מוצלח הוא בהחלט יכול להתחרות על לבכם, בעיקר אם לוקחים בחשבון שהוא זוכה לעוד 12 חודשי אחריות מעבר לשנה הראשונה של סמסונג מטעם היבואנית סקיילקס.

שתף:
-פרסומת-
עורך האתר, כתב וותיק בתחום המחשבים והטכנולוגיה. נמצא כאן בסביבה עוד לפני שהאינטרנט הפך למה שהוא היום. היה עורך של מגזינים רבים (כן, מאלה שהודפסו על נייר), כולל PC Plus, חי את העולם הטכנולוגי ומתעורר בדיוק בזמן כשהשליח עומד בדלת עם מוצר חדש לסקירה.
 • קורליי

  לי יש את הטלפון הזה והוא מעולה!

 • Nachman Bitton

  משהו שמאוד מפריע זה שאין את האופציה של חיתוך ווידיאו .
  מישהו יודע אם אפשר לשנות את זה בהגדרות ?

 • arik halfon

  לי יש את המכשיר וקיבלתי כבר שני עדכונים. והוא מכשיר לא רע בכלל.

 • ים

  לי יש את הטלפון וזה טלפון ממש איכותי וטוב אבל יש לי שאלה אחת שלא אמור בשום סקר האם הוא water poof???? ולא ענו לי על זה אבל זה טלפון ממש ממש אבל ממש טוב❤❤

  • Yobi

   אתה מוזמן לשתף חוויות שימוש, זורםנתקעמגמגםזריז..?
   לגבי המים, פה לא מצויין- אז כנראה שלא, משער שתוכל גם לבדוק באתר הרשמי של סמסונג, אבל GSM בד"כ מציינים ולא מפספסים אני חושב:
   http://www.gsmarena.com/samsung_galaxy_j7_(2016)-7870.php

 • אליה יעקב מלכה

  מה יותר טוב galaxy j7 או lg g3? דחוף תודה מראש

 • nis

  חוסר קבלת עדכונים כמו שנטען כאן בתגובות הוא דבר ידוע כשמדובר על מכשירים מסבב קטגוריה זו וטווח מחירים כזה, אשר בד"כ מאפיין "מכשירים סיניים".
  המכשיר מגיע ל – 1400 ש"ח בהכללת אחריות היבואן הרשמי אך ניתן להשיג אותו גם באחריות בסיסית לשנה של החנות ברוב המקרים במחיר של כ – 1100 ש"ח.
  ובכלל בהרבה יותר זול ברשת.

 • nis

  ביקורת די טיפשית, בהתחלה מדגישה כי המכשיר מיועד לשוק הביניים במחיר וברמת האיכות אך בהמשך בוחנת חלקים ממנו מול תוצאות של מכשירים יוקרתיים.
  והרי המכשיר נועד כדי לספק "פשרת ביניים" לאלו אשר אינם בתקציב של רכישת מכשיר מהסדרות היוקרתיות.
  חשוב לציין שציון 38K ב antutu הוא אינו נמוך במיוחד מול השוואה ביחס למכשירים מקטגוריה זו.
  יתרונות המכשיר מול מכשירים בטווח שלו –
  – מאפשר משחק ללא לאגים גם במשחקים בעלי דרישות גבוהות.
  – המכשיר לא מתחמם באופן מוכר גם לאחר זמן רב של שימוש כבד.
  – התצוגה היא 720P אך המסך הוא Super AMOLED שמציג איכות תצוגה גבוהה,טובה וברורה
  גם בהיבט פינתי על המכשיר (קצוות המכשיר)…
  – ממשק המערכת הידוע נבנה באופן מיוחד על גבי המכשיר להוצאת המרב ממנו למטרת
  שימוש נוח ללא לאגים.
  – תוכנות כמו הSmart manager ומצב שמירת הבטרייה.
  ………….
  חסרונות –
  – חוסר חיישנים כמו: התראת LED, בהירות אוטומטית….
  – איכות שמע חלשה על גבול הבינוניות.
  ………………

 • Samsung Galaxy Note 4

  לא נראה לי שזה קשור,אם היו שמים במקום שבב הExynos את הSnapdragon 801 אז הסנפדרגון לוקח.

 • RuR

  הוא סתם יקר… כל המפרט שלו לשוק הביניים, כולל המסך, המצלמה, הסוללה, המעבד, הזיכרון ראם וכו׳.

 • RuR

  אתם לא נורמלים אם אתם אומרים ש-38K באנטוטו זה ציון מאכזב. LG G3 ונקסוס 5 מוציאים 34K כל אחד. תכלס כבר לא מרגישים בהבדלים, 38K זה ציון ממש טוב.

 • פינגווין

  טלפון חד פעמי, כיאה לסמסונג טלפון שבחיים לא יקבל עדכונים (אולי אחד בלחץ). באגים קיימים ישארו לנצח ופרצות אבטחה שיערמו אחת על השנייה ויהפכו את המכשיר הזה לגבינה מחוררת בכל הקשור לאבטחת מידע. בקיצור לא שווה את הכסף.

  • נתנאל

   אתה טועה אחי, כשהוא הושק בארץ, הוא הושק עם גרסת הממשק של הS6 כשהS6 הושק ואנדרואיד 5.1.1 ולא מזמן נשלח אליו עוד עדכון בארץ, עדיין 5.1.1, רק שהפעם עם הטאצוויז החדש של הנוט5/S6אדג'+.

 • תוהה

  ב180$ שהם ~950 ש"ח כולל מיסים ו~700 ש"ח אם לא נתפס בביקורת (אין קנס אם המחיר שצויין הוא אמיתי, פשוט לא דוגמים כל חב' במשלוח רגיל) לוקחים את ה redmi note 2 prime עם FHD וRAM כפול, אחסון פנימי כפול, מעבד חזק משמעותית, עברית מובנה, מצלמה עם פוקוס PDAF מהיר, סוללה נשלפת וחריץ הרחבה, תמיכה בתקן 802.11AC המהיר משמעותית ואפילו חיישן IR כתחליף שלט.

  ב~280$ שכולל מיסים ומשלוח יוצאים ~1500 ש"ח וללא מיסים ~1100 ש"ח מקבלים את הMI4C שכבר מבוסס על הsnapdragon 808, עם שאר היתרונות שצוינו לעיל וחיישן מצלמה עדיף אך ללא חריץ הרחבה או סוללה נשלפת והמסך בגודל 5".

  השירות בארץ הוא בדיחה, "אחריות" היא מילה אופטימית מאוד וסמסונג לא ידועה בתמיכה ארוכת טווח למכשירי low-mid end.

  מכשירי high end לפעמים שווה לרכוש בארץ, במיוחד אחרי כמה חודשים. מכשירי low-mid end פשוט לא משתלם לרכוש כאן, אין היצע והמחירים יקרים מאוד.

  • נתנאל

   במהלך 2 שנות האחריות אצל סמסונג/סקיילקס, בניגוד לאחרים, אם מתקלקל לך המטען, הם מחליפים לך אותו לאחד חדש מקורי ללא עלות, אם הסמארטפון שקנית עם אופציה לסוללה נשלפת והסוללה התקלקלה או שאתה סתם רוצה להחליף, אתה יכול להחליף כל שנה, פעם אחת בלבד, בחינם, במהלך השנתיים, אם הפלאפון נגנב/נאבד/נפל למים הם נותנים לך הנחה משמעותית בקניית סמארטפון אחר של סמסונג וכשאתה צריך תיקון לפלאפון, הם חוסכים לך מאות שקלים ומתקנים לך אותו במעבדות המוסמכות שלהם.
   עוד יתרון לשירות של סמסונג- הם נגישים יותר ויש להם חנויות מקומיות ומקוונות של החברה עצמה, בניגוד לכל השירויות שקיימות בארץ למיטב ידיעתי, שאין להן חנויות מקומיות, אלא משווקים רשמיים וחנויות מקוונות בלבד.

   איפה פה הבדיחה?

   • תוהה

    (מלבד העובדה שרכישה מיבואן רשמי מייקרת את העסק בכמה מאות שקלים שמכסים את העלות של ההטבות שציינת ומותירים עודף, ואלטרנטיבות אחרות שעולות חצי מחיר ונותנות פי 2 תמורה משאירות את הכסף אצלך בכיס כך שגם אם קרה משהו תוכל לרכוש חדש)

    הבדיחה היא בכמות האנשים שלא מקבלים את התיאורים הנחמדים שכתבת, לא מבחינת תיקונים ולא מבחינת התנהלות מול לקוח.

    * שנעבור על התביעה נגד גו מובייל, על האיומים בתביעה נגד מפתחי רומים ושקרים בוטים לקהילת הפיתוח בטענה שtouchwiz שייך לה כי יש בו עברית למרות שהוא תחת רשיון apache, או שאתה לא זוכר אותo?
    * על הביזיון של הS3,כולל התעלמות ושקרים ללקוחות בנושא שהופרכו במעבדה בלתי תלויה ותביעה ייצוגית נגדם בנושא? אצל חלק מהאנשים גם בעניין הסוללות של הS4?
    * טענות ל"קורוזיה" שבדיקה במעבדה בלתי תלויה מפריכה, כולל אי כיבוד אחריות במכשירים חסינים למים- הם נתבעו בנושא לא אחת והפסידו.
    * המדיניות של שליחה למעבדה גם כשהמכשיר חדש, לזמנים ארוכים ולעיתים אי יצירת קשר לאחר מכן במשך זמן רב, חיוב כסף מראש כדי להשתמש במידה והתקלה לא תחת אחריות, כמות הפעמים בהן מכשיר נשלח מס' פעמים לתיקון וחוזר עם אותה תקלה?
    * עיכוב בעדכונים לעומת מכשירים שיובאו מחו"ל או נרכשו בייבוא מקביל למרות תשלום אקסטרה עבור FOTA?

    בא לך לקפוץ לדף הפייסבוק של סאני ולקרוא תגובות של לקוחות? בפרט כאלו שעדיין תחת אחריות ולא מקבלים שירות תיקון כראוי, מטורטרים הלוך ושוב וכו'. הם לא מאפשרים לכתוב על הוול שלהם אז התלונות נבלעות בין שאר התגובות (חכם, לא?)

    אפשר לומר על אפל מה שרוצים, הם מביאים סטנדרד שירות ראוי (שאגב, נפוץ בארה"ב אבל בארץ גובל בשמיימיות) ולא משחקים בלקוחות שלהם.
    על רוב החברות יש תלונות בסופו של דבר ומובן שתהיינה יותר תלונות על יבואנית של מותג נפוץ מאוד בארץ, אבל כשזה יותר מדי קשה להתעלם מכך.

    זו הביחה והיא על חשבון כולנו, לפחות ע"ח מי שמוכן לרכוש מהם.

    • נתנאל

     העדכונים זה לא באשמתם, סמסונג הרשמית אחראית לכך והיא מייבאת את העדכונים לכל מדינה בנפרד ולמי שהיא מחליטה, הם יכולים לדוגמא להביא להודו עדכון של לוליפופ לS5 חודשיים ואפילו יותר אחרי שכבר הביאו לנו.
     גו מובייל היא בכלל חברה שמייבאת מכשירים מחו"ל באופן לא רשמי, רוב המכשירים שלהם מקולקלים ומתוצרת סין מה הם קשורים לזה?

     • תוהה

      1. לבוא בגישה לא אובייקטיבית מראש לא יתרום הרבה. עובדות משנות, לא מעבר.

      2. העדכונים צוינו כדי להמחיש עוד אספקט בחוסר התועלת של רכישה ביבואן רשמי. כבר היו מקרים בהם מכשירים שנמכרו עם הבטחה לFOTA חייבו ביקור במעבדה כדי לעדכן, אתה מוזמן לגגל ולקרוא.

      3. סאני תבעה את גו מובייל על שימוש בעברית (שמובנה באנדרואיד) בנסיון הפחדה כדי שתימנע משיווק מכשירי סמסונג בצורה בריונית ושקרית. היא גם שלחה מכתבי איום למפתחים ישראליים שעשו את העבודה שלה עבורם ושחררו רומים מעודכנים למכשירים (בחינם!) כי היא טענה שיש לה זכויות יוצרים על התרגום של touchwiz לעברית, למרות שהוא תחת רשיון apache של open source.

      4. זה בלי להזכיר את הגישה של סמסונג כלפי קהילת המפתחים באופן כללי ושחרור דרייברים וכו' של מעבדי האקסינוס שלהם.

      5. גם בלי אלה, אני חושב שעניתי בפירוט מספק בדיוק למה "אחריות יבואן רשמי" בארץ בכלל ושל סאני/ סקיילקס בפרט היא פיקציה לרוב.

      מכאן אשוב לנקודה המרכזית שלי: לא משתלם לרכוש מכשירי שוק נמוך- ביניים בארץ, בפרט של סמסונג ובפרט מסאני.

  • RuR

   ברדמי נוט 2 אין זיכרון ראם כפול.

   • תוהה

    שים לב שכתבתי redmi note 2 prime, זה הדגם עם 3GB RAM ו32GB אחסון פנימי.
    הדגם הרגיל עולה פחות ממה שציינתי ומגיע עם 2GB RAM ו16GB אחסון פנימי.

    גם הMI4C שציינתי הוא הדגם החזק יותר, עם נתונים דומים.

    • RuR

     גם גרסת הפריים מגיעה עם 2GB ראם. ההבדלים בין הדגם הרגיל לפריים הם ה-SoC ושטח האחסון. זיכרון הראם זהה.

     • תוהה

      צודק, זו טעות שלי.
      בכ"מ זה 500MB יותר מהJ7 והוא עולה בין חצי לשני שליש.

      הMI4C בגרסא המתקדמת כן מכיל RAM כפול.

 • Samsung Galaxy Note 4

  Exynos 7580 במכשיר שוק ביניים?!

  • RuR

   אקסינוס 7580 הרבה פחות טוב מאקסינוס 7420, למרות המספור… הוא גם פחות טוב מאקסינוס 5430.

 • Samsung Galaxy Note 4

  Exynos 7580 במכשיר ביניים???תזכירו לי איזה שבב נמצא בNote 5…

  • תוהה

   ה7420 נמצא בנוט 5.
   אל תשים לב למספור, ה7580 מיוצר בליתוגרפיה של 28nm במקום 14 ב7420, זיכרון lpddr3 במקום 4, לא משתמש ב big. little, בתדר של 1.6GHz ועם מעבד גרפי חלש יותר.

   • Samsung Galaxy Note 4

    תודה

   • נתנאל

    אז איך תסביר את זה שהם שמו אותו בGalaxy View החדש?
    במחיר כזה כמו שלו, הוא ממש לא מיועד לשוק הביניים.

    • תוהה

     "אנחנו מאוד מתרגשים להציג את Galaxy View, המספק דרך חדשה לצרוך וידאו ותכנים בדרכים"- זה ציטוט מהכתבה עליו באתר וזו ממש לא ההגדרה של מכשיר פרימיום, גם לא המפרט או רז' המסך.

     מה זה "במחיר כזה" ? המכשיר משווק כטלויזיה ניידת, זו נישה חדשה ואין תמחור ממוצע עדיין.

     בנוסף, פאנל גדול מייקר את העסק וסוללה גדולה מוסיפה. הנקסוס 9 הוא חצי מהגודל (מילולית) ועולה 400$.

   • Samsung Galaxy Note 4

    איך אתה יודע את זה?
    אני פשוט מתעניין בכל הנושא הזה…

    • תוהה

     יש אתרים טכניים העוסקים בנתונים כאלו, אבל סקירה קצרה של נתונים אפשר למצוא בויקיפדיה (באנגלית, לא בעברית)

     • Samsung Galaxy Note 4

      תודה רבה.

 • Osher Abergel

  הסוללה בהחלט מפתיעה לטובה.
  וד"א,יש לכם טעות בכתבה :
  בפסקה של " עוד כמה דברים על המסך " כתבתם galaxy s7 במקום j7…

  • איתי מקמל

   צבי הקדים את המאוחר 😉

 • נתנאל

  בזכות , המסך אמולד הגדול, סוללה גדולה נשלפת ותוצאתה המרשימה, גרסת מערכת וממשק המתקדמים ביותר של החברה (הגיע לו עדכון לממשק המתקדם ביותר של הנוט5 והS6+ ועדכון לאנדרואיד 5.1.1 בדומה לS6) ומעבד האקסינוס המתקדם ביותר של החברה עד כה(!), הפלאפון הזה שווה יותר מהמחיר במקרה הזה.
  לגבי המצלמה אני חושב שהגזמתם קצת, אולי הצבעים לא תואמים למציאות באופן מוגזם, אבל האיכות טובה מאוד וחדה (לדעתי גם יותר מהS5) יחסית למכשיר ביניים.

  • RuR

   מאיפה המצאת את זה שזה המעבד הכי מתקדם של החברה עד כה?! זה בסך הכל מעבד ביניים

   • נתנאל

    לא שמתי לב שזה 7580 ובנוט 5 זה 7420, בכל זאת עדיין טוב כי זה אקסינוס לשוק הביניים לפחות ולא סנפדרגון שמתחמם לעומתו שלא.