נורית התראות Samsung J2 2016

כבר שמענו יותר פעם אחת על Galaxy J2, שאלמלא התוספת החדשה והמסקרנת כנראה שהוא לא היה זוכה לסיקור רב מידי. כעת סמסונג (Samsung) הכריזה עליו רשמית, כדגם חדש של 2016 והראשון הנושא את נורית ההתראות החכמה.

הנורית מכונה Smart Glow וממוקמת בגב המכשיר כטבעת סביב המצלמה ומסוגלת לספק התראה ייעודית וחכמה בהתאם לסוגה. כך נוכל להגדיר צבע ייחודי לכל איש קשר בתבנית צבעונית אישית (RGB), התאמת הצבעים בהתאם לסוג ההתראה – לדוגמה וואטסאפ הנורית תבהב בצבע ירוק או התראה מפייסבוק בצבע כחול. כך נוכל לדעת מהי סוג ההתראה או מי מתקשר גם בלי להביט במסך או גם כאשר הטלפון הפוך.

מלבד זאת, מדובר במכשיר בעל מפרט לשוק הנמוך אשר רץ על שבב מרובע ליבות בתדר מקסימלי 1.5 ג'יגה-הרץ, בעל מסך בגודל 5 אינץ’ ברזולוציית 720p מסוג AMOLED, זיכרון עבודה של 1.5 ג'יגה-בייט RAM ואחסון פנימי של 8 ג’יגה-בייט בלבד, אך כן יש אפשרות להרחבה. סמסונג שילבה את טכנולוגיית Turbo Speed, שלדבריה מיועדת להגביר ביצועים במקרה הצורך, המסוגלת לטעון אפליקציות עד 40 אחוז מהר יותר ממכשירים בעלי זיכרון RAM כפולה ממנו ואף יודעת לנצל את הזיכרון ולשפר את ניהולו השוטף.

Samsung-J2-2016

המצלמות גם כן בהתאם ובגבו המצלמה הראשית בעלת חיישן של 8 מגה פיקסל והמצלמה הקדמית לעומתה היא 5 מגה פיקסל. ממשק המערכת עבר רענון קל אבל נשאר TouchWIZ המוכר על גבי מערכת האנדרואיד 6.0. כמו כן סמסונג שילבה מצב חסכון בנתונים המשתמש בדחיסה ברשת הדור הרביעי ומצב נהיגה באופנוע (S bike mode) המסנן התראות שלא יפריעו בזמן הרכיבה.

Galaxy J2 2016 יושק תחילה בהודו, שם הוא יימכר סביב 150 דולר החל משבוע הבא.

-פרסומת-
העורך הראשי ומנהל האתר. איש חומרה שנולד עם מברג ביד ומקום לכרטיס הרחבה. בעל תואר ראשון במדעי הטכנולוגיה ומעריץ מושבע של גאדג'טים מאז שהמציאו את המסך (גם לא מגע). מעביר את זמנו עם מוצר שזה עתה יצא לבין זה שייצא, חי את הרשת ואף פעם לא שוכח שטכנולוגיה טובה היא פרי מחשבתם של אנשים טובים.