בשבת האחרונה חשף אתר GSMinsider תמונות המציגות את מה שנראה כסמארטפון צדפה נוסף של סמסונג (Samsung).  מבנה הצדפה, שהיה כה פופולרי בקרב שוק הסלולר לפני שנים ספורות, מאפיין לרוב מכשיר טלפון נפתח המורכב משני חלקים: אחד מכיל את המסך והשני מכיל את לוח המקשים. אם נסתמך על הדיווחים הרצים באתרים שונים ברשת, סמסונג מתכננת להשיק את סמארטפון הצדפה החדש תחת השם "גלקסי גולדן" (Galaxy Golden).

המכשיר המתוכנן כולל מסך WVGA כפול (אחד חיצוני ואחד פנימי) מסוג AMOLED ובגודל 3.67 אינץ'. לצד שתי מצלמות, האחת קדמית והשניה אחורית, תמצאו בקירבו מעבד Snapdragon 400 מרובע ליבות GHz 1.7, זיכרון RAM של 2GB, ורדיו FM. מערכת ההפעלה המתוכננת לרוץ עליו היא Android 4.1.2, סוללת 1,820 mAh  וכן הוא עומד לתמוך ברשת המהירה LTE.

בעוד שענקיות הסלולר מתחרות ביניהן מי מוציאה את הסמארטפון הדק ביותר עם הביצועים הטובים ביותר, נראה שסמסונג (Samsung) מנסה במקביל לפנות לשוק רדום מעט בשנים האחרונות – שוק מעריצי הטלפונים בעלי מבנה הצדפה. מכשיר האנדרואיד-צדפה הראשון שהוציאה כונה W999, כאשר כמה חודשים לפניו הציגה חברת שארפ (Sharp) סמארטפון צדפה משלה.

ההערכות מצביעות כי גלקסי גולד ישווק בשתי מפעילות בקוריאה עוד החודש, עם סבירות אפשרית שנמצא אותו גם בשווקים הסיניים. האם סמסונג יזרקו עצם, או אולי צדפה, גם לשווקים אחרים? לכך אין עדיין תשובה.

שתף:
-פרסומת-
בוגר תואר ראשון בתקשורת דיגיטלית, ועוסק בתחום הפרסום. אלעד חובב טכנולוגיה מהיום שהוא זוכר את עצמו, ואין יום שעובר מבלי שהתעדכן בחידושים שבעולמות הסלולר, הגאדג'טים, הרשתות החברתיות ועולם האפליקציות. למרות שאלעד מוקיר כבוד רב לחברת אפל ולמוצריה, מרבית המכשירים החכמים, שהיו ושעדיין ברשותו, מריצים דווקא אנדרואיד.
 • אור

  מושלם בשבילי, כבר שנים חיכיתי לצדפה מתקדמת!

 • אסי

  מתאים לי

 • עופר

  לא ברור לי איך המכשיר הזה עוד לא הושק ובכותרת רשום שזאת כבר האופנה! זה שמשיקים מכשיר לא הופך אותו לאופנתי, ודעתי שזה מומעמד לכישלון!

 • א

  הרעיון מעניין אם כי מזכיר לי את הכניסה הכושלת של עולם מסכי המגע ללפטופים, רק ישנה שאלה אחת שהתעוררה אצלי בהתבוננות בתמונה, מדוע מכשיר מגע מודרני מלווה במקשי ניווט?

 • אופיר

  כל הכבוד נראה אחלה מכשיר, שיגיע גם לארץ – לא חסר מי שיקנה אותו
  המון אנשים מבוגרים לא אוהבים מכשיר מגע בכלל.

 • feffew

  אבל לא הבנתי למה זה נחוץ…

  • בור

   עוד לא מובנת הטקטיקה של סמסונג?

   הם פשוט יורים לכול כיוון. מה שתופס ,ממשיכים לייצר,ומה שלא, מפסיקים. זה הכול…

 • feffew

  נשמע נחמד