אפשר לקרוא לזה מעגל החיים, אלא שבתחום הטכנולוגי הוא קצר ואכזרי במיוחד. סמסונג (Samsung) הודיעה כי תפסיק לייצר את מכשיר ה-Galaxy Alpha (גלקסי אלפא), שהעיצוב המתכתי והנקי שלהם הרשים הרבה אנשים, לטובת סדרת סמארטפונים חדשה שמיועדת לשוק הבינוני-זול ותתומחר בהתאם.

הסיבה לכך, לפי הדיווח, היא שסמסונג מתקשה לשווק מכשירים שאינם מכשירי הדגל שלה (ה-Galaxy S ו-Galaxy Note) עקב מחירם היחסית גבוה, ולכן היא מקצה משאבים כדי לייצר מכשירים זולים יותר בעלי מפרט טכני צנוע יותר. מה שאומר שמחירו הגבוה יחסית של האלפא העומד על כ-800 דולר בארה"ב, ושילוב של מפרט בינוני, אינו נחשב אטרקטיבי בעיני רבים ולכן הוא יוסר לטובת סדרת מכשירים חדשה – ה-Galaxy A, שתשווק בכחצי מחיר מהאלפא.

המכשיר הראשון בסדרה, שנמכר כבר עכשיו בסין וברוסיה, מכונה Galaxy A5, והוא אמור להיות מעוצב בדומה לאלפא אבל הרבה יותר זול – כ-360 דולרים בלבד. ה-A5 מכיל מסך 5 אינץ' ברזולוציית 720p, מעבד Snapdragon 410 מרובע ליבות, 2G זיכרון פנימי, מצלמות 13 מגה פיקסל אחורית ו-5 מגה פיקסל קדמית וסוללת 2,300 מילי אמפר.

המכשיר השני בסדרה, שגם הוא כבר משווק באסיה החל מנובמבר, הוא ה-Galaxy A3 שמכיל מסך קטן יותר (4.5 אינץ'), זיכרון פנימי נמוך יותר (1G) וסוללה קטנה יותר (1,900 מילי אמפר). יחד עם זאת, גם המחיר שלו נמוך יותר – כ-287 דולר בלבד.

המכשיר השלישי בסדרה, שטרם יצא לשוק, הוא ה-Galaxy A7 והוא אמור להיות הדומה ביותר לאלפא מבחינת החומרה, רק כאמור עם תג מחיר נמוך יותר. כל מכשירי סדרת ה-A, אגב, כבר מגיעים עם מערכת ההפעלה אנדרואיד 5.0. g