אחרי חודשים של שמועות והדלפות, סמסונג הכריזה היום על מכשיר ה-Galaxy Alpha (גלקסי אלפא) באופן רשמי, וכפי שחלק מהשמועות רמזו, זהו מכשיר פרימיום בעיצוב דקיק ומתכתי.

ה-Alpah הוא המכשיר הדק ביותר של סמסונג כיום – 6.7 מ"מ בלבד עם מסגרת מתכתית מעוצבת ופרופיל מלוטש היטב. מלבד זאת, הקווים העיצוביים ללא ספק שייכים ל-Galaxy S5 המציג מיקום כפתורים זהה ומראה דומה בקדמתו ובגבו.

סמסונג בחרה להקטין את גודל המסך לכדי 4.7 אינץ' מסוג AMOLED 720p, שבאופן מפתיע (או לא), זהה לגודלו של אחד ממכשירי ה-iPhone 6 הבאים (לפי השמועות). הוא רץ על שבב ה-Exynos 5 Octa  הכולל ארבע ליבות Cortex-A15 ועוד ארבע ליבות Cortex-A7 הפועלות בהתאם לצורך וכן זיכרון לאחסון 32 ג'יגה-בייט שאינו ניתן להרחבה וזיכרון עבודה בנפח 2 ג'יגה-בייט.Samsung-Galaxy-Alpha-official-images

בכפתור הבית, בדומה למכשיר הנוכחי קיים חיישן טביעות אצבע, אם כי המכשיר אינו חסין למים. מערכת האנדרואיד 4.4.4 רצה עליו עם ממשק ה-TouchWIZ האחרון, כולל מד דופק בגבו. אם כבר מדברים על החלק האחורי, שם ממוקמת מצלמה 13 מגה פיקסל עם צילום ב-2K ובקדמתו 2.1 מגה פיקסל. המכשיר יתמוך בתקשורת LTE ו-WiFi ac ובאופן יחסי הסוללה חלשה יותר ומספקת 1,860 מילי-אמפר.

Galaxy Alpha יושק בחודש ספטמבר הקרוב וכבר עכשיו זמין ברוסיה בהזמנה מוקדמת במחיר של 25,000 רובל, שהם כ-2,400 שקלים.

http://www.youtube.com/watch?v=u8OZoyHvX78&feature=youtu.be