Samsung Galaxy A7 A4 A3 2017

"חשמל ומים לא הולכים יחד". רובנו אמנם חונכנו בצל המשפט המפורסם, אך זה, כנראה, לא מונע מאיתנו לקחת את הטלפון החכם שלנו למקומות הכי מועדים לפורענות בכל הקשור למפגש שלו עם מים. מי לאחרונה לקח את המכשיר איתו למקלחת ובדיוק הציץ, בידיים רטובות, מי מעז להתקשר אליו דווקא עכשיו? כך גם בבריכת השחייה ושלא נדבר על תאונות נפילת המכשיר החכם לאסלה.

אך בשנים האחרונות הטכנולוגיה מתפתחת ויצרניות המכשירים מתגאות במכשירי דגל חסינים בפני מים. חברת סמסונג (Smasung) כבר הכריזה בעבר על Galaxy S5 עם הגנה בפני אבק ומים ובשנה שעברה הכריזה על Galaxy S7 (גלקסי אס 7) עם הגנה מקיפה יותר.

רמת ההגנה בפני אבק ומים מעוגנת תחת תקן של הנציבות הבינלאומית לאלקטרו-טכניקה והיא מצויינת באמצעות האותיות IP ושתי ספרות לאחריהן, כשהראשונה מתייחסת לאטימות בפני אבק והשניה לאטימות בפני מים. למשל, תקן IP-68 מציין כי המכשיר עמיד לאבק ברמה 6, מה שאומר שאבק דק לא נכנס למכשיר. בנוסף, רמת האטימות למים 8 מציינת כי הוא יכול לשהות בעומק של עד מטר וחצי למשך חצי שעה.

אמנם החברות לא ממליצות לטבול את המכשיר במים באופן תדיר והן מדגישות כי השימוש במכשיר, כמו גם האחריות לנזק במקרה של חדירת מים, הם בכפוף להנחיות היצרן המצורפות בכל ערכה. במילים אחרות, כדאי שלא לבחון את אטימות המכשירים בכוונה תחילה, אך אם אלו פגשו מים, כנראה שאתם לא צריכים לדאוג.

כשהאטימות מגיעה גם למכשירים הפשוטים

אם עד כה המכשירים האטומים היו בעיקר מכשירי הדגל של החברות, עתה משנה סמסונג את המשוואה ומציעה אטימות גם במכשירים פשוטים יותר. החודש השיקה החברה בישראל את סדרת מכשירי Galaxy A – סמארטפונים המיועדים לשוק הביניים ואטומים לאבק ולמים בתקן IP-68.

סדרת Galaxy A שהושקה בישראל כוללת שני דגמים: A5 ו-A7. גודל התצוגה משתנה בהתאמה: 5.7 אינץ' למכשיר ה-A7 ו-5.2 אינץ' למכשיר ה-A5 – כששתי התצוגות ברזולוציית Full HD ובטכנולוגיית Super AMOLED.

בשני הדגמים קיים סורק טביעות אצבע, מותקנת מערכת ההפעלה אנדרואיד 6.0 וקיימת תכונה שאותה הכרנו לראשונה ב-Galaxy S7: תצוגת Always-On הפועלת תמידית בעת שהמכשיר בהמתנה ומאפשרת לנו לצפות בתאריך, בשעה ובהתראות נוספות מבלי להעיר את המכשיר משנתו ולבזבז חיי סוללה.

בגלקסי A7 ו-A5 ישנו זיכרון פעולה (RAM) של 3 ג'יגה-בייט, יחד עם 32 ג'יגה-בייט זיכרון אחסון פנימי שאותו ניתן להרחיב באמצעות כרטיס זיכרון חיצוני microSD. לגלקסי A7 סוללת 3,600 מילי-אמפר/שעה וה-A5 מסתפק בסוללת 3,000 מילי-אמפר/שעה.

המכשירים יהיו זמינים בצבעים שחור, זהב, כחול וורוד ויהיה ניתן לרכוש אותם תמורת 2,399 שקלים עבור ה-A7 ו-1,999 שקלים עבור ה-A5. עוד פרטים באתר של סמסונג.

שתף:
-פרסומת-
בוגר תואר ראשון בתקשורת דיגיטלית, ועוסק בתחום הפרסום. אלעד חובב טכנולוגיה מהיום שהוא זוכר את עצמו, ואין יום שעובר מבלי שהתעדכן בחידושים שבעולמות הסלולר, הגאדג'טים, הרשתות החברתיות ועולם האפליקציות. למרות שאלעד מוקיר כבוד רב לחברת אפל ולמוצריה, מרבית המכשירים החכמים, שהיו ושעדיין ברשותו, מריצים דווקא אנדרואיד.
 • David Asyag

  חארטה אחת גדולה.
  קניתי גלקסי 7 נכנסתי איתו לים לצלם המים בקושי נגעו בו,והמכשיר הראה התראת :לחות בטעינה….
  במעבדה של סמסונג הסבירו לי שזה נגד מים ,אבל מים מתוקים בלבד!
  בקיצור גימיק נחמד לא יותר מזה.

 • Ariel Shpitzer

  נכנסתי לכאן בגלל התמונה של שיר אלמליח ואין פה עוד תמונות שלה. תתביישו !!!!

 • מייק אייק

  "למפעלים הגדולים כבר יש את מכשיר העתיד, אך הוא מתמהמה לצאת כבר חמש שנים."
  לא רק שאין כל הגיון שכך המצב – אפילו סימוכין לא הבאת בדבריך.

 • רפי

  קניתי מכשיר של סמסונג יבואן רישמי הוספתי בעבור זה כ 400 שקלים. לאחר 3 חודשים הייתה תקלה בשקע הטעינה שדרש החלפה מלאה, המכשיר נשלח למעבדה ומנהל המעבדה התקשר אליי בטענה שהמכשיר נדבק בקורוזיה ועל מנת לתקן את המכשיר אני צריך לשלם סכום של 600 שקלים.
  כמובן שלא הסכמתי כי המכשיר שלי לעולם לא היה חשוף לחומרים שיכולים לגרום לקורוזיה וביקשתי שיחזירו לי את המכשיר וכך נעשה.
  מיד פניתי למעבדה מקצועית פרטית בעיר מגורי שטענה שלא ניתן לקבוע אם המכשיר נגוע בקורוזיה מאחר ומכשיר זה לא נפתח מעולם, והוא יהיה הראשון לפתוח אותו במידה ואסכים לכך, כלומר לא היה ניתן לדעת עם יש במכשיר קורוזיה.
  איש המעבדה בהסכמתי פתח את המכשיר ועידכן אותי שלמכשיר אין קורוזיה הוא נקי וחדש לגמרי.
  הוא החליף לי שקע טעינה ב 200 שקלים ובזה נגמר הסיפור. את המסקנות אני ישאיר לכם עד כמה העולם שלנו ישר.

 • moshe R

  איכס

 • יואב

  כל המכשירים מיושנים בטרם המצאתם.
  למפעלים הגדולים כבר יש את מכשיר העתיד, אך הוא מתמהמה לצאת כבר חמש שנים.
  האפליקציות מתקדמות גם במכשירים ישנים. המשחקים התלת מימדים מגושמים.
  תתארו לעצמכם משמעות הסרת המסך הגדול והמגושם של הנייד הקטן ועד הטבלט הגדול.
  ברזולוציה גבוהה, תלת מימד,סאונד סטריאופוני איכותי. ללא פלייר גלייר השתקפויות ומשקל.
  והכל משתלב בגרמים בודדים של חומרה ותכנה. גם חלק ניכר מהמחשבים יהיה מיותר.
  כבר קיים בארץ אב טיפוס לניסוי….הבעיה של המפעלים הענקים היא המכירה..
  לזרוק טכנולוגיה שמכניסה מליארדים,ולהטמיע טכנולוגיה מהפכנית שתעלה להם הון.
  אז תמתינו עוד שלש שנים עם מכשירים מיושנים מראש.

 • ‫אביאסף פנש‬‎

  ב2400 אפשר לקנות גלקסי אס 7 באילת. עם אחריות יבואן רשמי

  • ירון

   ועוד מעט גם המכשיר הזה יימכר באילת במחיר מוזל