במהלך השנים האחרונות סמסונג (Samsung) ויריבתה LG הרבו להראות לעולם את היכולת שלהן לייצר מסכים גמישים. בעוד אף אחת לא ממישה את הטכנולוגיה למשהו שבאמת "ניפול מהכיסא" מסחרי, יש כבר מכשירים שחלקכם וודאי כבר משתמש כמו Galaxy S6 Edge ו-LG G Flex, אך בפועל "מכשירים גמישים" כפי שאנו מדמיינים זאת עדיין אין וכנראה גם לא יהיו בזמן הקרוב. אולם, בפטנטים חדשים שהגישה סמסונג  לרשם הפטנטים בארה"ב היא מציגה מספר שימושים לטכנולוגיית המסכים הגמישים בעל מראה הגיוני יותר להפוך למוצרים של ממש.

כך בתרשים הראשון ניתן לראות את מה שנראה כמו טאבלט בעל צורה של צינור עבה שבתוכו מסתתר המסך. כאשר נרצה להשתמש בו, כל שנצטרך הוא לשלוף החוצה את המסך המגולגל ולהניח אותו על משטח.  את הסוללה והלוח האלקטרוני, שאינם מתקפלים, סמסונג תתקין בתוך "הצינור" כאשר המסך יוצר בטכנולוגיית OLED או LCD גמיש.

Samsung folding patent 2

בתרשים אחר, סמסונג מציגה טלפון חכם אשר מחולק לשניים וניתן לקפל את כל אחד מהצדדים ולהציג גם אלמנטים שונים על המסך. כך הוא יכול לדוגמה להתקפל ב-90 מעלות כאשר צד אחד תוצג המקלדת ובצד שני יוצג יישום תזכורות. בתרשים שלישי, היא מציגה מעין טאבלט המתקפל לשניים לכדי ספר של ממש (שעליו גם שמענו בעבר), אולם שני הצדדים נותרים קשיחים כך שסביר כי אלו יכילו את האלקטרוניקה הדרושה.

סמסונג הציגה בעבר סרטון קונספט המציג את פרויקט המסך הגמיש Yoam במגוון תצורות שונות, אז ייתכן כי לא מדובר רק ברעיונות כלליים ויש דברים בגו.

שתף:
-פרסומת-
העורך הראשי ומנהל האתר. איש חומרה שנולד עם מברג ביד ומקום לכרטיס הרחבה. בעל תואר ראשון במדעי הטכנולוגיה ומעריץ מושבע של גאדג'טים מאז שהמציאו את המסך (גם לא מגע). מעביר את זמנו עם מוצר שזה עתה יצא לבין זה שייצא, חי את הרשת ואף פעם לא שוכח שטכנולוגיה טובה היא פרי מחשבתם של אנשים טובים.
 • אביב

  יצא לגלקסי נוט 5 ולאדג פלוס ה4 גיגה ראם
  אבל לפי השמועות זה יבוא ב 3 גיגה ראם..
  זה הרבה אך מאכזב
  וקמילה
  קמילה תמיד אני רואה תגובות שלך בגאדגטי ואני לא יכול לכתוב שם תגובה…
  רציתי להגיד תעלי תמונה שלך…
  את כל הזמן סיקרנת אותי ומעניין אם את זקנה או צעירה…

 • Camilla/קמילה

  אני ראיתי סרטון פרסומת שלהם על איך המוצר יהיה ,אני חושבת שכדאי שתוסיפו את זה לכתבה אולי?
  https://youtu.be/sAAie_Zf1pU

  • איתי מקמל

   אוי, נכון. תודה על התזכורת

 • Nachum37

  נראה יותר כמו רישום פטנט נטו כדי להנצל מכרישי פטנטים ובעיקר בשביל בלעדיות ראשונית, לא פיתוח מעשי.

  • DeadPool

   אתה מדבר שטויות היה כתבה משנה הבא נראה מוצר מוגמר אבל כנראה ישווקו את זה לקוריאה כמו שעשו עם הסמארטפון הקעור הראשון שלהם ואז יתחילו לשווק לעולם.

   • Nachum37

    אתה מקשקש מה בא לך בראש בלי שום הוכחה, אבל יודע שאני מדבר שטויות?
    לשנינו אין מידע, אני כותב מה שנראה לי, ואתה יכול לכתוב מה שנראה לך. כל עוד אין לך מידע על התוכנית העסקית של סמסונג או מידע על פיתוח קיים, אין לך דרך לדעת האם אני מדבר שטויות.
    או במילים אחרות, אתה מדבר שטויות קצת יותר ממני.

 • tamir

  מאכזב..הכותרת והפטנטים גם לא האידיאל המצופה.חברות בלי מעוף.יהיו שיעקפו אותן.ויש !

  • DeadPool

   ראית את הסרטון?

 • אביב

  חבל שהם לא ישלבו בזה 4 גיגה ראם

  • Max Savzook

   למה לא הגאלקסי נוט 5 כבר נהנה מ4 ראם

 • #android lover#

  זה לא משהו מהפכני מדי, הבעיה היא עניין מזעור הרכיבים.
  אני משער שכבר בשנה הבאה נראה מכשיר כזה

 • DeadPool

  אני זוכר שיש להם סרטון הדמיה ישן שמראה בדיוק מה שיש בכתבה אני מחכה לראות מאחד הפטנטים האלה בתור מוצר מוגמר ומוכן לקהל !!