קשה שלא לשכוח את הרעש שהיה סביב שני מכשירי ה-Galaxy S6 ו-Galaxy S6 Edge שהוכרזו בדיוק לפני שנה ב-MWC 2015. זו הייתה הפעם הראשונה בה סמסונג (Samsung) הציגה מכשיר דגל בעיצוב מתכתי, אבל יתרה מכך – זו הפעם הראשונה בה היא החליטה לוותר על אפשרות לכרטיס הרחבה.

סימן ההיכר של מכשירי האנדרואיד

למעריצי סמסונג השינוי הזה לא נחשב רק לאכזבה רבה, אלא אולי לטעות הכי גדולה שסמסונג יכלה לעשות, במיוחד כמי שתמיד ייצגה את הצד הפתוח של מכשירי האנדרואיד ואפשר לומר כי כרטיס הזיכרון היה אחד מסימני ההיכר הכי גדולים שלה. זה והאפשרות להחלפת סוללה, שכבר אינה קיימת מזה שני דורות. יש להבין כי הרחבת הזיכרון הייתה גם מאוד סמלית שכן בימים שהגיע האייפון, על כל הרחבת זיכרון נדרשו הרוכשים עשרות רבות של דולרים לדגמים השונים ובכל מכשיר אנדרואיד וסמסונג בפרט היה ניתן לשדרג אחסון בעלויות מצחיקות.

אבל סמסונג החזירה עטרה ליושנה, ו-Galaxy S7 כולל כרטיס זיכרון וכעת מתפנה החברה להסביר מדוע לא הייתה אפשרות דומה ב-Galaxy S6: בכיר החברה ואיש הטכנולוגיה קיילי בראון (Kyle Brown) אמר כי חריץ הרחבה ב-Galaxy S6 היה בעל סיכון להאטת המכשיר וביצועיו: “כאשר השקנו את ה-S6, שדרגנו את כל ביצועי המכשיר באופן מאסיבי. עברנו לזיכרון פלאש מהיר בטכנולוגיית UFS 2.0, שדרגנו את זיכרון עבודה ל-DDR4… והאמנו כי הכנסת כרטיס זיכרון סטנדרטי היה גורם להאטת העבודה במכשיר שכן שם אנו מאחסנים פריטים רבים כמו תמונות, הודעות וקבצים.” לגבי ה-Galaxy S7 הוא אומר: "למזלנו, ה-S7 מצליח להוציא את הטוב בכל העולמות." כלומר הוא מסוגל להתמודד גם עם כרטיסים איטיים יותר, ככל הנראה על ידי איזון עם הזיכרון הפנימי.

ומדוע המתחרות השאירו את כרטיסי הזיכרון בדגמים המקבילים? בראון לא הגיב על כך וטוען כי ההחלטה לא לכלול חריץ הרחבה התקבלה רק על בסיס הביצועים, כך הוא מנסה לסייג כי הייתה בעיה תכנונית או הנדסית (או דרישה שיווקית) והוא הוסיף כי יש לכך יתרונות וחסרונות, ואחת מהן היא חוסר היכולת של היצרנית להבטיח את ביצועי המכשיר בשל האחסון החיצוני אותו רוכש הלקוח שאינו בשליטתם.

תשובה מספקת? מה אתם חושבים? כך או כך, סמסונג סיפקה את הפתרון בדור החדש והוסיפה גם אטימות למים, כך שהצליחה לאכול את העוגה ולהשאיר אותה (כמעט) שלמה.

-פרסומת-
העורך הראשי ומנהל האתר. איש חומרה שנולד עם מברג ביד ומקום לכרטיס הרחבה. בעל תואר ראשון במדעי הטכנולוגיה ומעריץ מושבע של גאדג'טים מאז שהמציאו את המסך (גם לא מגע). מעביר את זמנו עם מוצר שזה עתה יצא לבין זה שייצא, חי את הרשת ואף פעם לא שוכח שטכנולוגיה טובה היא פרי מחשבתם של אנשים טובים.