לצד ההכרזות על הפאבלטים החדשים שלה (כאן וגם כאן), הכריזה החברה גם על משקפי מציאות רבודה חדשים שנקראים Gear VR.

המשקפיים החדשים, שפותחו בשיתוף פעולה עם Oculus VR, מצוידים בהתקן מיוחד שמחבר אותם לטלפון והן אינן יכולות לפעול בלעדיו. למעשה, המשקפיים מקרינות את הנעשה על גבי מסך הטלפון בעזרת העדשות המורכבות. השליטה במשקפיים מבוצעת בעזרת לחצני מגע וירטואליים הממוקמים בצידם – בדיוק כמו בחלק מהטלפונים החכמים. בנוסף, אולי על מנת להקל ולהקנות תחושה ביתית למשתמשי מערכת ההפעלה אנדרואיד (Android), ציידה החברה את המשקפיים גם בכפתור ה-'חזור' המוכר.

Gear VRבניגוד למשקפי Google Glass, הטלפון מתחבר למכשיר ופועל כחלק בלתי נפרד ממנו. ייתכן ובשלב הראשוני המראה יהיה מגוחך מעט למראה – משקפיים בתוספת הטלפון המולבש עליהם – אך קרוב לוודאי כי רוכשי המוצר העתידי יתרגלו במהרה לרעיון. אופן הלבשתם של המשקפיים זהים למשקפי צלילה, והם נתמכים על-ידי גומיות בצידו. יחד עם זאת, חשוב לציין כי למשקפיים אין כל רכיב חומרתי כלשהו, והן מתבססות ישירות על הטלפון והמידע המוצג על מסכו. עדיין לא ברור אלו בדיוק מכשירים יוכלו לפעול יחד עם המשקפיים, אך כפי הנראה כרגע הדגמים היחידים הם דגמי ה-Note 4 וה-Galaxy S5.

 

לצד הכרזת המשקפיים, הכריזה סמסומנג גם על חנות חדשה בה המשתמש יוכל למצוא יישומים שפותחו ונבנו במיוחד עבור השימוש בהם. מטבע הדברים, רשימת היישומים דלה לפי שעה, אך סביר להניח כי בעתיד נראה מפתחים עצמאיים שירימו את הכפפה, ויחלו לפתח אפליקציות ומשחקים נוספים. בנוסף, בימים הבאים של הכנס, צפויות מספר חברות להציג פרויקטים שפותחו בלעדית עבור המשקפיים.