המלחמה הבלתי פוסקת בין אפל וסמסונג ממשיכה גם אחרי שנפסק לטובת אפל פיצויים בגובה מיליארד דולרים. ההתפתחות האחרונה מגיעה מ-ITC, הרשות לסחר בינלאומי של ארצות הברית אשר צפויה להגביל את שיווק מספר ממכשירי סמסונג בארה”ב.

הסוגייה עומדת סביב שני פטנטים שנקבע כי סמסונג הפרה. האחד קשור לטכנולוגיית הגלילה והשני קשור ליציאת האוזניות, וזהו המשך ישיר למשפט שהתנהל ב-2012 אשר קבע כי סמסונג הפרה פטנטים עיצוביים השייכים לאפל. סמסונג דאגה לתקן את הפרות הפטנטים במכשירים החארונים של החברה, החל מה-Galaxy S3, אולם לגבי זה אינו תקף ו-ITC עומדת כעת לפני הטלת צו ולהורות לסמסונג לחדול משיווק מכשירי ה-Galaxy S2, ה-Continuum, וזוג טאבלטים מסדרת ה-Galaxy Tab הראשונים.

הצו ייכנס לתוקפו בתוך 60 יום, ובמהלך הזמן הזה הממשל האמריקני צריכים להחליט האם להטיל וטו ולבטל את הצו. אותו מקרה התרחש בשבוע שעבר, בו הנשיא החליט לבטל את החלטת ITC לייבוא של מכשירי 'אייפון 4', 'אייפד 2' ודגמים ישנים יותר, אשר חלקם לא מוצעים יותר למכירה, ברחבי ארצות הברית.  צו איסור המכירה ספג ביקורת קשה גם מהמתחרים של אפל אשר טענו כי הצו מייצג החלטה שחרגה מתחומי האחריות של נציבות הסחר ומעודדת התנהגות אנטי-תחרותית.

לכן, בסמסונג מקווים כי הממשל יהפוך את ההחלטה הפעם לטובתם, גם אם חלק מהמכשירים אינם נמכרים עוד.

-פרסומת-
אוהב גאדג'טים, אוהב טלפונים, אוהב טכנולוגיה, אבל הכי אוהב את החתול שלו שלא ממש אוהב אותו.