אלה המתכננים בתים מודרניים ודאי שקלו לא פעם להתקין במערכת החשמל מוצרים שיהפכו את הבתים שלהם ל'בתים חכמים'. סמסונג (Samsung) הודיעה היום (ה') כי תשיק נורה חכמה הנשלטת באמצעות טכנולוגיית הבלוטוס (Bluetooth) ובשל כך נוכל לשלוט עליה ישירות מהסמארטפון. היא תהיה מבוססת על תאורת LED עוצמתית, דבר שיעניק לה 10 שנות תאורה בשימוש סביר, או ליתר דיוק 15,000 שעות עבודה.

בעוד שהחברות LG ופיליפס (Philips) הציגו כבר נורות חכמות משלהן, עבור סמסונג מדובר בנורה חכמה ראשונה המבוססת בלוטוס בלבד. החברה מסבירה שהשימוש בבלוטוס חוסך את הצורך ברכיבים אלחוטיים שיחברו בין הנורות לבין הרשת האלחוטית הביתית. באמצעות אפליקציה ייעודית יוכלו המשתמש לשלוט ישירות מהסמארטפון, מהטאבלט או מהמחשב האישי, בעד 64 נורות מסוג זה. עם זאת, פעולה אוטומטית של הנורות תצטרך להתבצע באמצעות רכזת ייעודית שלא ידוע אם תופץ יחד עם הנורות.

עוצמת התאורה ניתנת לשליטה בגווני האור הלבן בלבד, כך שניגוד לנורות המוכרות – לא תתאפשר תאורה בגוונים שונים. כאמור, בשל העובדה שהנורה מתבססת על תאורת LED, אורך חייה ארוך במיוחד ועומד על 15,000 שעות עבודה, או 10 שנים בשימוש סביר. נכון לעכשיו אין עדיין פרטים לגבי מחירה של הנורה, וההשקה הרשמית צפויה להתרחש באירוע הסחר לאדריכלות ולטכנולוגיה, שייערך בגרמניה בין התאריכים 30/3 עד ה-4/4.

-פרסומת-
בוגר תואר ראשון בתקשורת דיגיטלית, ועוסק בתחום הפרסום. אלעד חובב טכנולוגיה מהיום שהוא זוכר את עצמו, ואין יום שעובר מבלי שהתעדכן בחידושים שבעולמות הסלולר, הגאדג'טים, הרשתות החברתיות ועולם האפליקציות. למרות שאלעד מוקיר כבוד רב לחברת אפל ולמוצריה, מרבית המכשירים החכמים, שהיו ושעדיין ברשותו, מריצים דווקא אנדרואיד.