השעונים החכמים אמנם כובשים את העולם בסערה, אך יש להם חסרון אחד בולט – הם אינם  יכולים להחליף את הטלפון האישי, אינם עצמאיים ודורשים חיבור תמידי למכשיר החכם. בימינו, השעונים החכמים מתאימים למשתמשים שלא מעוניינים להוציא את הסמארטפון מהכיס ומסתפקים בקבלת שיחה או התראה דרך השעון החכם, אך לא עוד. אחרי אינספור שמועות, סמסונג חשפה היום, זמן קצר לפני תערוכת IFA 2014, את ה-Gear S, שעון חכם מבוסס Tizen שלא תלוי במכשיר נוסף.

Samsung_Gear_S_Pure_White_4_verge_super_wideהשעון החדש מציע לראשונה, קישוריות דור 3 (3G) לחיבור לרשת סלולרית, כלומר הוא מסוגל להוציא ולקבל שיחות או הודעות כמכשיר עצמאי ללא צורך בהתקן נוסף, אם כי סמסונג מבטיחה שיוכל לפעול גם בצמוד למכשיר חכם באמצעות חיבור בלוטות'. הוא מציג מראה מוכר לשעוני ה-Gear שהושקו לא מכבר, אולם בשונה מהם הוא כולל צג קמור בגודל 2 אינץ' מסוג מסוג Super AMOLED, כאשר הרזולוציה היא 360×480 פיקסלים, ובדומה לסדרה הוא פועל על מערכת ה-Tizen פרי פיתוחה של סמסונג.

המערכת כוללת את מגוון היכולת שיש לחברה להציע כמו יישום הספורט והבריאות S Health, חיבור ל-Nike+ זאת בשימוש מד דופק בגבו, מפות נוקיה (!) ומד צעדים המוטמע בחומרת השעון יחד עם מקלדת QWERTY מלאה שהותאמה לגודלו הקטן של הצג. סמסונג מציעה כיום מעל 1,000 אפליקציות למערכת הפעלה Tizen המותאמות לתחום השעונים החכמים.

ה-Gear S פועל על שבב כפול ליבה 1 ג'יגה-הרץ, זיכרון עבודה (RAM) של 512 מגה-בייט, וזיכרון פנימי של 4 ג'יגה -בייט, חסין למים ואבק בתקן IP67 אולם ללא יכולת צילום. מדובר בנתונים מרשימים לשעון חכם, אך הנתון המפתיע היא הסוללה, שהקיבולת שלה היא 300 מילי-אמפר לשעה (mAh) בלבד, נתון זהה לשעון ה-Gear המקורי, אולם בניגוד אליו כאן השימוש הוא רב יותר בשל העובדה שהשעון עצמאי ובעל יכולות סלולריות משל עצמו.

תאריך ההשקה המשוער הוא חודש אוקטובר השנה ופרטים אודות המחיר טרם נחשפו, אך סביר להניח שנשמע עוד פרטים בתערוכת IFA 2014 שתחל בשבוע הבא.