המלחמה הקשה בין סמסונג (Samsung) לאפל (Apple), שמתנהלת בלא מעט חזיתות משפטיות, מתבטאת מן הסתם גם בדעת הקהל. שתי החברות זוכות לעדת מעריצים אדוקים משלה, ושני הצדדים בטוחים שהצד השני לא מבין כלום. בארצות הברית, לעומת זאת, מסתמן שלקוחות של סמסונג קצת יותר מאושרים מלקוחות אפל.

סקר שביעות רצון חדש של אוניברסיטת מישיגן, שנערך בקרב 70,000 אלף אמריקנים שמחזיקים בכ-230 דגמים שונים של טלפוני חכמים, מצא שלקוחות סמסונג העניקו לה ציון של 81 מתוך 100, שזו עליה של 6.6 אחוזים מהסקר של שנת 2013 בו קיבלה ציון של 76. אפל, לעומת זאת, ירדה בשנת 2014 מציון של 81 לציון של 79 – ירידה של כ-2.5 אחוז במדד שביעות הרצון.

מומחים משערים שהפער הזה יכול לנבוע מלקוחות שלא היו מרוצים מהמעבר של החברה לטלפונים עם מסכים גדולים – ה-iPhone 6 וה-iPhone 6 Plus שהושקו השנה – וייתכן גם שהרבה מלקוחות החברה התאכזבו ממנה בעקבות פרשת הבנדגייט, התעקמות מכשירי ה-Plus.

סמסונג, לעומת זאת, השיקה השנה את ה-Galaxy S5 שזכה לאהדה רבה בעקבות הגוף העמיד בפני מים והמצלמה המתוגברת, וכנראה הצליחה ליצור לעצמה לא מעט אוהדים חדשים. יחד עם זאת, מדגישים המומחים, הקרב בין השתיים עדיין צמוד מאוד ועשוי להשתנות על בסיס חודשי.