אין ספק כי אחד הטרנדים החזקים בעולם הטכנולוגיה הוא החיבור בין הרכב למכשירים החכמים שאנו נושאים איתנו לכל מקום. סמסונג (Samsung) נכנסת גם היא לעולם הזה ומציגה את Samsung Connect Auto – דונגל המתחבר לרכב באמצעות יציאה פופולרית הקיימת במרבית הרכבים, הדונגל אוסף נתונים שונים ומשדר אותם לענן.

היציאה אליה מתחבר הדונגל מכונה ODB. היא משמשת מוסכניקים לחיבור הרכב לבדיקת מחשב ועל כן והיא קיימת ברכבים רבים, גם משנתונים נמוכים יחסית. סמסונג מתכוונת לנצל את אותה היציאה ולשדר לענן, באמצעות הדונגל שלה, נתונים שיסייעו לשפר את חווית הנהיגה של המשתמש. באמצעות ניתוח אלגוריתמי שיתבצע בענן ניתן יהיה להציג למשתמש מידע שיאפשר לו לחסוך בצריכת הדלק, כמו גם אפשרות למצוא היכן החנה את האוטו ועוד אפשרויות רבות.

samsung_connect_auto

הדונגל החדש מתבסס על טכנולוגיית LTE לשידור הנתונים לענן ומשום כך הוא יכול לייצר 'נקודה-חמה' של Wi-Fi ברכב באמצעותה יוכלו לגלוש נוסעים אחרים. הוא כולל את תוכנת האבטחה של סמסונג – Knox.

טרם נקבע מחירו של המכשיר, אך הוא צפוי לצאת בארה"ב ברבעון השני של 2016.

-פרסומת-
בוגר תואר ראשון בתקשורת דיגיטלית, ועוסק בתחום הפרסום. אלעד חובב טכנולוגיה מהיום שהוא זוכר את עצמו, ואין יום שעובר מבלי שהתעדכן בחידושים שבעולמות הסלולר, הגאדג'טים, הרשתות החברתיות ועולם האפליקציות. למרות שאלעד מוקיר כבוד רב לחברת אפל ולמוצריה, מרבית המכשירים החכמים, שהיו ושעדיין ברשותו, מריצים דווקא אנדרואיד.