לפני כשבועיים פורסמו דיווחים על כך שהחברה הישראלית בוקסי (Boxee) נרכשה אולם פרטי הרוכש האלמוני נשארה תעלומה. אמש זו הייתה סמסונג אשר הודיעה רשמית על רכישתה של בוקסי בסכום של 30 מיליון דולר, סכום מאכזב במונחי השוק הישראלי שרק לאחרונה ידע ימים טובים יותר עם רכישתה של אפליקציית הניווט ווייז בקצת מעל מיליארד דולר על ידי גוגל.

חברת בוקסי הוקמה בשנת 2007 עם תוכנת Boxee המציגה תכני בידור ומדיה מהמחשב הביתי, מקליטה ומספקת מגוון ערוצים מהרשת. לאחר מכן הציגה החברה את מוצר הדגל, הבוקסי בוקס (Boxee Box), מזרים מדיה במראה חדשני המאפשר לבצע את מגוון היכולות של התוכנה כמוצר עצמאי המתחבר לטלוויזיה בסלון יחד עם מספר יכולות חברתיות.

שוק הסטרימרים גדל מאוד בשנתיים האחרונות, ובוקסי החלה ונחלשה לאחר השקת מוצרים מבוססי האנדרואיד אשר נמכרו במחירים נמוכים של $50 בלבד ולצידם עלייתם של הטלוויזיות החכמות שסיפקו יכולות דומות.

שירותי הענן נסגרים
לפני כשנה הכריזה על שירות ה-Cloud DVR. מכשיר נוסף הנראה כקופסת ממיר קטנה המאפשרת למשתמש להקליט תכנים, לאחסן בענן ולצפות בהם בכל מקום באמצעות אפליקציה ייעודית לסמארטפונים וטאבלטים. השירות היה כמעין מתחרה בהשוואה לקופסת ה-TiVo הפופולרית בארה”ב ויתרונות הגדול היה כי הוא לא מוגבל בנפח האחסון. השירות הושק במספר מדינות מוגבל בארה”ב, ולא זכה להצלחה רבה בדומה ל-Boxee Box.

בהודעתה של סמסונג, שירות זה הוא הראשון אשר ייסגר ב-10 ליולי ועד אז נדרשים המשתמשים לגבות את התכנים האישיים שבענן.

הממשק העתידי של סמסונג
ככל הנראה, סמסונג תשלב את ממשק הבוקסי במסכי הטלוויזיה שלה ומוצרי המדיה השונים, וייתכן כי תנצל גם את שירותי הענן להקלטת שידורים וצפייה בהם מרחוק דרך מכשירי הסמארטפון, פתרון שאין להרבה יצרנים, דבר שיכול לתת לה יתרון משמעותי.

-פרסומת-
העורך הראשי ומנהל האתר. איש חומרה שנולד עם מברג ביד ומקום לכרטיס הרחבה. בעל תואר ראשון במדעי הטכנולוגיה ומעריץ מושבע של גאדג'טים מאז שהמציאו את המסך (גם לא מגע). מעביר את זמנו עם מוצר שזה עתה יצא לבין זה שייצא, חי את הרשת ואף פעם לא שוכח שטכנולוגיה טובה היא פרי מחשבתם של אנשים טובים.