אם טרם הרכבתם על ראשכם משקפי מציאות מדומה (VR), כנראה שכדאי שתעשו זאת בקרוב. אך אם כן, בטח שמתם לב שליצרניות המסכים דרושה עוד עבודה כדי להפוך את התצוגה לחדה יותר. סמסונג (Samsung) הציגה בימים האחרונים מסך חד במיוחד, כזה שיהפוך את השימוש במשקפי מציאות מדומה דרך הסמארטפון לחוויה מציאותית יותר. המסך הוצג רק כאב-טיפוס, אך יתכן שהוא ישולב כבר באחד ממכשירי הדגל הבאים של סמסונג.

את המסך הציגה סמסונג בכנס שנערך לאחרונה בסן פרנסיסקו ושעסק בתחום המסכים ואמצעי התצוגה השונים. למסך תצוגת AMOLED בגודל של 5.5 אינצ'ים וברזולוציה של 4K. צפיפות הפיקסלים במסך החדש מגיעה ל-806 פיקסלים לאינץ' ובהירות של 360nit.

רק לשם השוואה, בעוד שתצוגת מכשירי הדגל של סמסונג, Galaxy S7 או Note 5, מציגה ברזולוציה של 2,560X1,440 פיקסלים (QHD או 2K), המסך החדש מציג רזולוציית 4K, כזו הכוללת 3,840X2,160 פיקסלים. בכך גדלה צפיפות הפיקסלים לאינץ' ב-44.7% בהשוואה ל-2K. אנשי אתר UploadVR שהיו בכנס וצפו בתצוגה החדשה תיארו אותה כ"די מדהימה, עם ניגודיות וצבעים מצויינים".

אך עבור אלו מכשירים מיועד המסך החדש ומתי יכנס לשימוש? על שאלות אלו עוד קשה לענות. רק לאחרונה, בכנס Google I/O הוכרזה Daydream, פלטפורמת מציאות מדומה של גוגל שאותה צפויות לייצר יצרניות צד שלישי כדי להביא את יכולות המציאות המדומה צעד אחד קדימה. אין ספק כי רזולוציית 4K תידרש עבור אותה פלטפורמה ויתכן שסמסונג מנסה להראות את כוונותיה להשתלב בפרויקט Daydream גם באמצעות המסך שהוצג, כך שנראה כי מסכי מכשירי הדגל הבאים של סמסונג יאמצו מסך חד יותר מזה הקיים היום וכנראה כי זה יהיה מבוסס רזולוציית 4K.

שתף:
-פרסומת-
בוגר תואר ראשון בתקשורת דיגיטלית, ועוסק בתחום הפרסום. אלעד חובב טכנולוגיה מהיום שהוא זוכר את עצמו, ואין יום שעובר מבלי שהתעדכן בחידושים שבעולמות הסלולר, הגאדג'טים, הרשתות החברתיות ועולם האפליקציות. למרות שאלעד מוקיר כבוד רב לחברת אפל ולמוצריה, מרבית המכשירים החכמים, שהיו ושעדיין ברשותו, מריצים דווקא אנדרואיד.
 • tom

  הבנו נכון ש- Note 7 באוגוסט יהיה 4K ?
  הבנו נכון שהמסך יהיה BIO BLUE ?
  נראה לי שהסלולר יעלה הרבה כסף

  • עמרי

   לפי הדיווחים האחרונים הנוט 6/7 לא יהיה עם מסך 4K

   • tom

    לפי הדיווח ביומיים האחרונים בכמה אתרים כן יהיה 4K

    • עמרי

     אוקיי, נגלה בהמשך.. 😉

 • tom

  תודה מעניין מאוד
  מה זה בקישור מסך מדהים BIO BLUE

  http://phoneradar.com/samsung-bio-blue-4k-uhd-display-vr-galaxy-note-7-showcased/#axzz4A2dmtT5i

  עולם הסמרטפונים , משתנה כל יום מחדש , זה מדהים התחרות