משחק החתול והעכבר של סמסונג (Samsung) עם בעלי צמד מכשירי ה-Galaxy S8 נמשך. עדכון האבטחה לחודש יוני למכשירי הדגל אמנם מספק תיקונים לפריצות אבטחה אבל בדרך גם חוסם, פעם נוספת, את היכולת למפות מחדש את הכפתור של Bixby, זה שמפעיל את שירות המסייעת האישית.

עם השקת ה-Galaxy S8 גילו משתמשים כי בעזרת אפשרות הנגישות שקיימת במערכת ההפעלה אנדרואיד ניתן למפות מחדש תפקוד של כפתורים פיזיים במכשיר, כולל הכפתור הייעודי של Bixby. במטה היצרנית הקוריאנית לא התלהבו מהרעיון, ומספר ימים לאחר מכן נשלח עדכון תוכנה אשר חוסם יכולת זו.

אבל המשתמשים לא נכנעו, ומצאו שיטה אחרת למפות את הכפתור וזאת על ידי זיהוי העלייה של אפלקציית Bixby והפעלת יישום אחר במקומה. כעת, כאמור, גם זה לא יצליח לאחר העדכון הנוכחי. בכך נוכח גם המפתח של האפליקציה bxAction, המאפשרת למשתמשים להצמיד כל אפליקציה כמעט לכפתור. שדיווח על החסימה.

נראה כי בסמסונג מתעקשים לגרום למשתמשים להשתמש ב-Bixby, זאת למרות שהמסייעת הקולית עדיין נמצאת בחיתוליה. כידוע, רוב היכולות שהוצגו באירוע ההכרזה טרם מומשו והיא אפילו מתקשה להבין פקודות באנגלית.

-פרסומת-
מנהל רשתות במקצועו והוא בעליו הגאים של ערוץ היו-טיוב The G3 Show. הוא גיימר, גיק וכל מה שבניהם. דעתן וחובב חפיצים מושבע. שי מחליף טלפונים כמו גרביים וכל כמה חודשים ניתן למצוא אצלו חפיץ חדש ביד. הדבר היחיד שהוא אוהב יותר מחפיצים הוא להשתמש במושגים עבריים (ידעתם שחפיצים הם גאדג'טים?). בזמנו החופשי המועט משמש שי כמקור מידע טכנולוגי ״של החבר׳ה״.