סמסונג (Samsung) לקחה את ענייני העיצוב המתכתי ברצינות יתרה. אם בעבר הסתפק במסגרת מתכתית או בנגיעות קלות בלבד, הרי שהיום עם ההכרזה על Galaxy C5 ו-C7, נדמה כי היא מאמצת את העיצוב היוקרתי כסטנדרט.

שני המכשירים החדשים ממשיכים את הקו של Galaxy S7 אך נראים כמעין שילוב של iPhone 6 ל-HTC M9 עם פסי האנטנה המודגשים והקימור המזוהה עם מכשירי אפל (Apple) ובדומה ל-Galaxy A5 ו-A7 שהושקו בתחילת השנה, גם הם שייכים לשוק הביניים פלוס.

Galaxy C7 הוא הגדול מבין השניים וגם בעל החומרה החזקה יותר. כך הוא מצויד במסך 5.7 אינץ’ ברזולוציית Full HD, רץ על שבב מתומן ליבות Snapdragon 625 בתדר שעון מקסימלי של 2.0 ג’יגה-הרץ המשולב עם זיכרון עבודה של 4 ג’יגה-בייט RAM. המצלמה היא 16 מגה פיקסל ואילו הקדמית לצילומי סלפי היא 8 מגה פיקסל והסוללה בעלת הספק של 3,300 מיליאמפר/שעה עם תמיכה בטעינה מהירה QuickCharge 3.0. הוא יוצע בדגמי 32 ו-64 ג’יגה-בייט לאחסון פנימי עם אפשרות הרחבה ורץ על מערכת האנדרואיד 6.0 מרשמלו.

Samsung Galaxy C5

Galaxy C5 לעומתו הוא הדגם הקטן עם מסך 5.2 אינץ', אבל חולק מפרט דומה גם כן. יש לו את אותה כמות הזיכרון (4GB) ואותן המצלמות, כך גם האחסון הפנימי אולם השבב הרץ בתוכו מעט יותר חלש וזהו Snapdragon 617 מתומן הליבות בתדר מקסימלי של 1.5 ג’יגה-הרץ וגם הוא ירוץ על מערכת האנדרואיד בגרסתה האחרונה. שניהם מספקים גם תמיכה בסים כפול ושלל יכולות התקשורת.

בינתיים, C5 ו-C7 מיועדים להשקה במזרח במחיר לא כל כך נורא, העומד על כ-330 ו-390 דולר בהתאמה, לדגמי הבסיס.

-פרסומת-
העורך הראשי ומנהל האתר. איש חומרה שנולד עם מברג ביד ומקום לכרטיס הרחבה. בעל תואר ראשון במדעי הטכנולוגיה ומעריץ מושבע של גאדג'טים מאז שהמציאו את המסך (גם לא מגע). מעביר את זמנו עם מוצר שזה עתה יצא לבין זה שייצא, חי את הרשת ואף פעם לא שוכח שטכנולוגיה טובה היא פרי מחשבתם של אנשים טובים.