יום אחרי ש-Qualcomm חשפה רשמית את Snapdragon 820, גם סמסונג מצטרפת לחגיגה ומכריזה על ה-Exynos 8 Octa 8890, המערכת-על-שבב החדשה שלה, שככל הנראה תפעיל את הדור הבא של מכשירי הסלולר של החברה.

השבב החדש, שייוצר בטכנולוגית 14 ננומטר, יכלול CPU המבוסס על ARMv8 64bit בליתוגרפיית ייצור של 14 ננו-מטר בטכנולוגיה FinFET. כפי שניתן לנחש משמה, המערכת-על-שבב תכלול שמונה ליבות – ארבע מותאמות וארבע נוספות מסוג ARM Cotrex-A53, כאשר ה-GPU יהיה מסוג Mali-T880 של ARM עם תמיכה בתצוגה עד לרזולוציית 4K UHD או WQUXGA.

סמסונג מבטיחה עד 30 אחוז שיפור בביצועים בהשוואה לשבב הקודם ויעילות בצריכת החשמל ובדומה למתחרה מבית קוואלקום, גם השבב שלה יתמוך בתקשורת LTE בקטגוריה 12/13, כך שניתן להגיע למהירות הורדה מקסימלית של 600 מגה-ביט בשנייה ו-150 מגה-ביט בהעלאה.

סמסונג מתכוונת להתחיל בייצור המוני של השבב כבר בשנה הנוכחית, אך כלל לא בטוח שנתחיל לראות מכשירים סלולריים שמשתמשים בו ב-2015. החברה עדיין לא הכריזה באיזה מכשירים צפויים לכלול את השבב החדש, אך לפי ההיסטוריה שלה סביר להניח שהוא יהיה מוטמע בכל המכשירים המרכזיים שתשחרר החברה במהלך השנה הקרובה, כולל ה-Galaxy S7, Note 6 ועוד.

שתף:
-פרסומת-
תסריטאי, כתב טכנולוגיה, בלוג, גיימר.כתב בעבר ב-ynet, וואלה!, מאקו, ידיעות אחרונות, מעריב ועוד. כיום חוקר תרבות דיגיטלי ומשחקים דיגיטליים במכון כהן שבאוניברסיטת תל-אביב.
 • Matanh Haz

  אני מעדיף שבבים של קוואלקום

 • חתול תעלול

  ידועים הפרטים הטכניים של השבב, מזל טוב. קיבלתם פרס על הכתבה הקצרה בעולם.

  • Deadpool

   אחי זה נראה לך קצר?!
   ראיתי כתבות של פיסקה ותמונה וזהו
   אחלה כתבה כתבו מה שיכלו וזהו!

   • חתול תעלול

    מדקה וחצי של קריאה יכולתי להוסיף המון-המון (!) תוכן.
    פוש עוד נקודה- נראה המחבר לא עשה עבודה טובה במיוחד בחיפוש התוכן, העובדה היא שבעת פרסום הכתבה אתרים אחרים ברחבי העולם כבר פרסמו את המפרט של ה-Soc. להוציא כתבה כזאת? שבכל הכנות נראה שנכתבה רק בשביל הכותרת, להגיד 'הנה הוצאנו כתבה כי יצא מוצר'. חבל!

 • Samsung Galaxy Note 4

  ועוד?טוב,במקרה של סמסונג אי אפשר לדעת😂

  • DeadPool

   אל תדאג סמסונג הכי חזקה בשוק המעבדים וכולם ראו איזה ביצועים המעבד הקודם עשה.

   • Samsung Galaxy Note 4

    התכוונתי למכשירים שאמורים לשלב את השבב.