הפתעת התערוכה מסמסונג: החברה הכריזה לפני דקות אחדות ב-CES 2013 על מעבד 8 ליבות ראשון למכשירים הניידים. Exynos 5 Octa הוא הדור הבא למעבדי סמסונג המציבה רף חדש בשוק, ובמירוץ אחרי הביצועים של Nvidia עם Tegra 4 ו-Qualcomm עם Snapdragon 600 ו-800, המעבד של סמסונג שובר את השיא.

לדברי סמסונג, שבב ה-Exynos החדש מסוגל לספק פי 2 יותר ביצועי גרפיקה מהדור הנוכחי ואף מה-Exynos 4 מרובע הליבות. הוא מבוסס על ארכיטקטורת ARM בטכנולוגיית big.LITTLE המשלבת את ליבות ה-Cortex-A7 למשימות פשוטות וה-Cortex-A15 למשימות הכבדות, זאת כדי לחסוך בחיי סוללה. על ידי שימוש במעבד החלש יותר לפעולות בסיסיות מאפשר לשבב להביא עד 70 אחוז פחות צריכה בחשמל באופן שוטף.

עם Exynos 5 Octa, סמסונג אומרת כי היא פיצחה את קוד השלמות, ומצאה את האיזון המושלם בין תדר העבודה של המעבד אל מול הליבות הפעילות. במסיבת העיתונאים שקיימה בלאס ווגאס, הציגה החברה כיצד ניתן לצפות בסרט באיכות HD ובו בזמן לשחק במשחק Need Fore Speed: “הרמה של כוח העיבוד הטהור מעולם לא נראתה על מכשירים ניידים” אמרה סמסונג באירוע.

החברה לא מסרה מתי נראה מכשירים ראשונים המריצים את כוח העיבוד החזק, ובהחלט היינו רוצים לראות כיצד הוא מתמודד אל מול המעבדים החדשים שהוכרזו זה עתה, אבל לפחות אנחנו מתארים לעצמנו מהו המעבד שייזכה לקבל מכשיר ה-Galaxy S IV.

קרא עוד:  בדרך להפוך ליצרנית הגדולה בעולם? הפער בין וואווי לסמסונג הולך ומצטמצם
>> Intel מציגה שני מעבדי אטום חדשים לטלפונים חכמים, הביצועים עולים כיתה
>> חדשות נוספות, גם בפייסבוק

-פרסומת-
העורך הראשי ומנהל האתר. איש חומרה שנולד עם מברג ביד ומקום לכרטיס הרחבה. בעל תואר ראשון במדעי הטכנולוגיה ומעריץ מושבע של גאדג'טים מאז שהמציאו את המסך (גם לא מגע). מעביר את זמנו עם מוצר שזה עתה יצא לבין זה שייצא, חי את הרשת ואף פעם לא שוכח שטכנולוגיה טובה היא פרי מחשבתם של אנשים טובים.