הדור הרביעי LTE עושה את דרכו הארוכה לישראל, אבל בעולם כבר מביטים לעבר העתיד – הדור החמישי. ענקית האלקטרוניקה הקוריאנית סמסונג בוחנת בימים אלה את הדור הבא של רשת התקשורת הסלולרית 5G.

על פי הדיווחים, בבדיקות שהחברה מבצעת היא הצליחה להגיע למהירות בפועל של 1 ג’יגה ביט לשנייה, פי 10 מאשר רשת ה-4G LTE הפרוסה כיום בעולם. את הניסוי ערכו בסמסונג לאחר פריסה של 64 אנטנות ובתדר ייעודי של 28 ג'יגה הרץ והצליחו להעביר נתונים בזמני שיא. כך לדוגמה קובץ של סרט Blu-ray במשקל של כמעט 10 ג’יגה יוכל לעבור ממכשיר למכשיר בתוך מספר שניות בלבד. רשת הדור החמישי 5G תוכל אף לגדול עוד יותר מכך ולהגיע לקצבים של 10 ג’יגה ביט בשנייה.

גם בסין ובאירופה כבר מפתחים את הסטנדרטים של רשת הדור החמישי ומשקיעים לא מעט כסף בטכנולוגיה כדי להפוך זאת לסטנדרט הבא, שעל פי הערכות הוא יגיע לא לפני 2020, ועד אז כנראה דור 4 יגיע לישראל.

שתף:
-פרסומת-
אוהב גאדג'טים, אוהב טלפונים, אוהב טכנולוגיה, אבל הכי אוהב את החתול שלו שלא ממש אוהב אותו.
 • רז

  קצת דילגו על מחשבים לא?

  • דן

   בקוריאה יש מהירות אינטרנט של 1.5Gb אז לא ממש דילגו עליו

 • nirmitlamed

  למרות שכל מי שקורא את הכתבה מתחיל ישר להתלהב אבל חכו, עד 2020 יכול להיות שנשמע על עוד פריצות דרך של חברות אחרות שמאפשר לשפר אפילו יותר את התשתית הסלולרית. בינתיים אין שום אינטרס לזרז את הכניסה של דור חמישי לשוק כי כמובן הכסף משחק תפקיד חשוב.

  • דן

   גם אין ממש טעם בקושי במחשבים שמים לב למהירויות נמוכות יותר (למשל 100Mb).
   רק מי שמוריד מלא דברים (כמוני) באמת ישים לב לדברים מסויימים.
   איך סרט blu ray שוקל 10GB הוא שוקל בדרך כלל 40-60GB.

 • אנדרואיד

  אולי תתחילו כבר לשים 5G כי גם ככה עוד לא התחלתם 4G

 • Avi

  קודם בארץ שיהיה LTE ו HD אחרי זה נמשיך לפנטז לדור 5.
  בכל מקרה כל הכבוד למפתחים.

  • דודי

   צודק במיליון אחוז!!!
   האמת שאני מקווה שעל הדרך שישפצו גם תשתיות אינטרנט ביתי, תקום עוד חברת חשמל, המיסים הגבוהים על חשבוננו יפסקו, מחירי המכס ירדו מה שיביא בין היתר להוזלה ניכרת במחירי המכוניות, רכבת תת קרקעית, הגינות והוגנות לצרכן על החזרת מוצר לאחר קנייה ואחריות הוגנת וכו' וכו' אה כן וקצת תרבות היא לא מילה גסה ורק אז אולי נתקרב לסטנדרטים אירופיים, עם כל אלו אני מוכן גם לוותר על 5g ואולי רק אולי אפילו על lte