סמסונג (Samsung) הכריזה באופן רשמי על סדרת טאבלטי הפרמיום החדשה שלה ה-Galaxy Tab S2. הסדרה מציעה טאבלטים עם מסך בגודל של 8 ו-9.7 אינץ', כשכל גודל מסך יש גרסה עם חיבור WiFi בלבד וכן גרסה גם עם חיבור LTE.

הטאבלטים למעשה זהים בתצורה שלהם. הם מציעים מסך SAMOLED ביחס היבט של 4:3 וברזולוציה של 2048×1536 פיקסלים, והם מבוססים על המערכת על שבב Exynos 5433 מתומנת הליבות של סמסונג עצמה. זיכרון העבודה המוצע 3 ג'יגה-בייט, ואילו זיכרון האחסון הוא 32 או 64 ג'יגה-בייט לפי בחירת המשתמש. יש כמובן גם מצלמה אחורית וקדמית, הראשונה עם חיישן 8 מגה-פיקסל, והשנייה צנועה הרבה יחסית עם חיישן 2.1 מגה-פיקסל. יש גם חיישן טביעת אצבע מבוסס נגיעה, כמו זה שמשולב במכשירי הטלפון המובילים הנוכחיים של החברה, ה-Galaxy S6 וחברו ה-S6 Edge. מערכת ההפעלה היא אנדרואיד 5.0.2 שמעליה גרסת ה-TouchWiz המעודכנת.

העיצוב החיצוני של הטאבלטים נשאר די מסורתי: גב פלסטיק בצבע לבן או שחור, ומעטפת אלומיניום. עוביים של המכשירים עומד על 5.6 מ"מ בלבד.

המכשירים יהיו זמינים למכירה החל מהחודש הבא. המחיר של גרסת ה-32 ג'יגה-בייט אחסון אמורים להיות 399 אירו לגרסת ה-8 אינץ עם ה-WiFi ו-469 אירו עם גרסת ה-LTE, ואילו גרסת ה-9.7 אינץ' עם WiFi בלבד תעלה 499 אירו, וזאת לעומת 569 אירו לזו עם ה-LTE.

-פרסומת-
עורך האתר, כתב וותיק בתחום המחשבים והטכנולוגיה. נמצא כאן בסביבה עוד לפני שהאינטרנט הפך למה שהוא היום. היה עורך של מגזינים רבים (כן, מאלה שהודפסו על נייר), כולל PC Plus, חי את העולם הטכנולוגי ומתעורר בדיוק בזמן כשהשליח עומד בדלת עם מוצר חדש לסקירה.