גוגל (Google) מצאה שותפה טובה מאוד בסמסונג (Samsung), לפחות בכל מה שנוגע למחשבי הכרומבוק (Chromebook) שלה. סמסונג היא מהחברות המובילות בייצור מחשבים המבוססים על ChromeOS, מערכת ההפעלה של גוגל, ועכשיו היא מציעה גם את Chromebook Plus שבניגוד למקובל בשוק, כבר מכוון לרמה גבוהה יותר.

Chromebook Plus מגיע עם מסך מגע מבוסס LED בגודל 12.3 אינץ' שיכול להתקפל על הציר ב-360 מעלות כדי להפוך לטאבלט, והוא מציע רזולוציה של 2400×1600 פיקסלים, הרבה מעבר למה שמקובל במחשבי כרומבוק. בנוסף הוא מבוסס על מעבד ARM עם שש ליבות, שעובד יחד עם 4 ג'גיה-בייט זיכרון עבודה ו-32 ג'יגה-בייט זיכרון אחסון. הסוללה היא בנפח עבודה של 39 וואט/שעה, ויש גם עט אלקטרוני.

המחיר של המחשב הזה יהיה 449 דולר, אבל בהמשך השנה ניתן יהיה לרכוש גרסה קצת חזקה יותר, Chromebook Pro שתגיע עם מעבד Core m3 של אינטל (Intel) ועם יותר זיכרון, תמורת 549 דולר.

שתף:
-פרסומת-
עורך האתר, כתב וותיק בתחום המחשבים והטכנולוגיה. נמצא כאן בסביבה עוד לפני שהאינטרנט הפך למה שהוא היום. היה עורך של מגזינים רבים (כן, מאלה שהודפסו על נייר), כולל PC Plus, חי את העולם הטכנולוגי ומתעורר בדיוק בזמן כשהשליח עומד בדלת עם מוצר חדש לסקירה.