סמסונג הציגה היום את הדור הבא של זיכרון העבודה הזמני (RAM) למכשירים ניידים המסוגל להגיע לנפח של 4GB שעתיד לספק את התיאבון לזיכרון של מכשירי העתיד.

בבלוג הרשמי של החברה, הכריזה סמסונג על שבב ה-8Gb LPDDR4 DRAM למכשירים ניידים, מדובר בשבב המספק ליצרניות יכולת לספק זיכרון 1GB של RAM על שבב בודד (1GB = 8Gb) ויאפשר להשתמש בעד 4 שבבים במכשיר לסה"כ של 4GB של RAM. על-פי הצהרות החברה, הזיכרון החדש המיוצג בטכנולוגיית ייצור של 20 ננו-מטר, מסוגל לספק ביצועים המהירים ב-50 אחוז יותר משבב LPDDR3 המהיר ביותר בשוק תוך צריכת חשמל של 1.1 וולט, הנמוכה ב-40 אחוז משבבי הזיכרון שנמצאים בשימוש כיום. השבב החדש מציע גם שיפור במהירות העברת הנתונים שמגיע ל-3,200Mbps, כפול מהמהירות אותה מספקים שבבים מתחרים בייצור בטכנולוגיית 20 ננו-מטר.

בבלוג עוד מצויין כי בעזרת שבב הזיכרון החדש יתאפשר לחברה להתמקד במכשירי פרימיום בעלי מסכים גדולים בהבחנה גבוהה במיוחד של Ultra-HD, הבחנה הגבוהה פי ארבעה ממסכים בהבחנה של 1080P אשר נמצאים בשימוש בשלל מכשירי הדגל שנמכרים כיום.

סמסונג בהחלט יכולה לרשום לעצמה הישג שכן היא תהיה יצרנית הרכיבים הראשונה לספק שבב זיכרון בנפח שכזה. יאנג-היון ג'ון (Young-Hyun Jun), סמנכ"ל שיווק ומכירת זיכרונות בסמסונג מציין "זהו הדור הבא של זיכרונות LPDDR4 DRAM אשר יתרמו משמעותית לגידול של שוק זיכרונות ה-DRAM הניידים".

עם ההכרזה נראה כי מעבדי בארכיטקטורת 64bit הם כבר לא גימיק, ייצור המוני של הזיכרונות צפוי להתחיל ב-2014, אם כי בסמסונג לא מסרו מועד מדוייק. כאשר היצרניות יחלו להשתמש בזיכרונות בנפח שכזה יהיה צורך ממשי להשתמש גם במעבדי 64bit על מנת לשבור את מחסום 3GB – נפח זיכרון ה-RAM הגדול ביותר שנמצא כרגע בשימוש במכשיר ה'נוט 3' (Note 3) של הענקית הקוראנית.

-פרסומת-
מנהל רשתות במקצועו והוא בעליו הגאים של ערוץ היו-טיוב The G3 Show. הוא גיימר, גיק וכל מה שבניהם. דעתן וחובב חפיצים מושבע. שי מחליף טלפונים כמו גרביים וכל כמה חודשים ניתן למצוא אצלו חפיץ חדש ביד. הדבר היחיד שהוא אוהב יותר מחפיצים הוא להשתמש במושגים עבריים (ידעתם שחפיצים הם גאדג'טים?). בזמנו החופשי המועט משמש שי כמקור מידע טכנולוגי ״של החבר׳ה״.