סמסונג הציגה היום את הדור הבא של זיכרון העבודה הזמני (RAM) למכשירים ניידים המסוגל להגיע לנפח של 4GB שעתיד לספק את התיאבון לזיכרון של מכשירי העתיד.

בבלוג הרשמי של החברה, הכריזה סמסונג על שבב ה-8Gb LPDDR4 DRAM למכשירים ניידים, מדובר בשבב המספק ליצרניות יכולת לספק זיכרון 1GB של RAM על שבב בודד (1GB = 8Gb) ויאפשר להשתמש בעד 4 שבבים במכשיר לסה"כ של 4GB של RAM. על-פי הצהרות החברה, הזיכרון החדש המיוצג בטכנולוגיית ייצור של 20 ננו-מטר, מסוגל לספק ביצועים המהירים ב-50 אחוז יותר משבב LPDDR3 המהיר ביותר בשוק תוך צריכת חשמל של 1.1 וולט, הנמוכה ב-40 אחוז משבבי הזיכרון שנמצאים בשימוש כיום. השבב החדש מציע גם שיפור במהירות העברת הנתונים שמגיע ל-3,200Mbps, כפול מהמהירות אותה מספקים שבבים מתחרים בייצור בטכנולוגיית 20 ננו-מטר.

בבלוג עוד מצויין כי בעזרת שבב הזיכרון החדש יתאפשר לחברה להתמקד במכשירי פרימיום בעלי מסכים גדולים בהבחנה גבוהה במיוחד של Ultra-HD, הבחנה הגבוהה פי ארבעה ממסכים בהבחנה של 1080P אשר נמצאים בשימוש בשלל מכשירי הדגל שנמכרים כיום.

סמסונג בהחלט יכולה לרשום לעצמה הישג שכן היא תהיה יצרנית הרכיבים הראשונה לספק שבב זיכרון בנפח שכזה. יאנג-היון ג'ון (Young-Hyun Jun), סמנכ"ל שיווק ומכירת זיכרונות בסמסונג מציין "זהו הדור הבא של זיכרונות LPDDR4 DRAM אשר יתרמו משמעותית לגידול של שוק זיכרונות ה-DRAM הניידים".

עם ההכרזה נראה כי מעבדי בארכיטקטורת 64bit הם כבר לא גימיק, ייצור המוני של הזיכרונות צפוי להתחיל ב-2014, אם כי בסמסונג לא מסרו מועד מדוייק. כאשר היצרניות יחלו להשתמש בזיכרונות בנפח שכזה יהיה צורך ממשי להשתמש גם במעבדי 64bit על מנת לשבור את מחסום 3GB – נפח זיכרון ה-RAM הגדול ביותר שנמצא כרגע בשימוש במכשיר ה'נוט 3' (Note 3) של הענקית הקוראנית.

שתף:
-פרסומת-
מנהל רשתות במקצועו והוא בעליו הגאים של ערוץ היו-טיוב The G3 Show. הוא גיימר, גיק וכל מה שבניהם. דעתן וחובב חפיצים מושבע. שי מחליף טלפונים כמו גרביים וכל כמה חודשים ניתן למצוא אצלו חפיץ חדש ביד. הדבר היחיד שהוא אוהב יותר מחפיצים הוא להשתמש במושגים עבריים (ידעתם שחפיצים הם גאדג'טים?). בזמנו החופשי המועט משמש שי כמקור מידע טכנולוגי ״של החבר׳ה״.
 • zAntoan

  היום כל סמארטפון חזק יותר ממחשב העל של נאסא באפולו 11..

 • Avihai Cohen

  זה כן גימיק כי אנדרואיד עדין לא תומכת ב64bit ואף אפליקציה באנדרואיד אינה תומכת ב64bit

  • א.א.

   גם IOS לא תמכה בכך, עד שהיא תמכה. למעשה, לינוקס מסתדרת נהדר עם 64 ביט והקרנל של אנדרואיד (המבוססת עליה) גם. ברמת המערכת בהכללה, צריך לשכתב את הספריות והדרייברים, לא משהו מטורף.
   לגבי אפליקציות שכתובות בJAVA אין בעיה כי הן רצות בVM, המעבר יהיה חלק תוך שינויים מינוריים בקוד עצמו. אפליקציות שנכתבו כNATIVE תדרושנה עבודת שכתוב, אך לא כתיבה מחדש.
   העניין הוא שעד שלא נקבל תאימות תוכנה ראויה, כל המעבדים שייצאו בארכיטקטורת ARMv8 לא ינוצלו כראוי, אני מעריך שנקבל אותה בגרסת האנדרואיד הבאה, עם הנקסוס הבא בעוד כשנה. עד אז, איני רואה פער אמיתי בין אייפון 5S ומכשירי high end המריצים אנדרואיד. שנה הבאה הולכת להיות מאוד מעניינת.

 • רן

  אז זה אומר שבוודאות השבב הזה בנפח 4 GB יהיה בגלקסי S5 החדש שיצא?