סמסונג (Samsung) הכריזה היום בבוקר על המתחרה החדש שלה לתחום הטאבלטים הקטנים, ה-Galaxy Tab 3 שמצויד במסך 7 אינץ' עם רזולוציה של 1,024×600 פיקסלים, בצפיפות של 169 פיקסלים לאניץ' בלבד. הוא מוצע בגרסת WiFi, גרסת WiFi+3G ובהמשך הוא יוצע גם בגרסת LTE שכוללת תמיכה גם בדור שלישי ושני. הטאבלט החדש לא מציע שינוי רב בהשוואה לדורות הקודמים, אך הוא מגיע עם העיצוב החדש אותו ראינו ב-Galaxy Note 8.0 ואמור להציע תחרות מול ה-Nexus 7 של גוגל (Google) ושאר הטאבלטים החדשים שמוצעים לתחום הזה. לפי החברה הדגם החדש מציע מסגרת צרה יותר מאשר הדור הקודם של הטאבלט, ה-Galaxy Tab 2 עם מסך זהה.

קשה לומר שה-Galaxy Tab 3, שמבוסס על גרסת ג'לי בין 4.1, מציע תצורה יוצאת דופן במיוחד. הוא מצויד במעבד כפול ליבה במהירות 1.2 גי'גה-הרץ, 1 ג'יגה-בייט זיכרון עבודה ו-8 או 16 ג'יגה-בייט זיכרון אחסון שניתנים להרחבה עד ל-64 ג'יגה-בייט זיכרון באמצעות כרטיס microSD.

יש לו שתי מצלמות, אחורית ברמה של 3 מגה-פיקסלים והקדמית ברמה של 1.3 מגה-פיקסלים. הוא תומך ב-WiFi 820.11b/g/n, אבל בבלוטות' 3.0 בלבד. גרסת ה-3G מציעה גם חיישן חישה.

המידות של המכשיר החדש הן 111.1x188x9.9 מ"מ ומשקלו 302 גרם לגרסת ה-WiFi וכמה גרמים יותר עבור הגרסה שתומכת גם ב-3G. הוא יהיה זמין החל ממאי בשווקים השונים, על כל שלוש גרסאותיו הראשיות.

-פרסומת-
עורך האתר, כתב וותיק בתחום המחשבים והטכנולוגיה. נמצא כאן בסביבה עוד לפני שהאינטרנט הפך למה שהוא היום. היה עורך של מגזינים רבים (כן, מאלה שהודפסו על נייר), כולל PC Plus, חי את העולם הטכנולוגי ומתעורר בדיוק בזמן כשהשליח עומד בדלת עם מוצר חדש לסקירה.