כפי שדיווחנו בעבר, סמסונג תשיק בקרוב מגוון טאבלטים חדשים בגדלים שונים אשר יחליפו את סדרת ה-Galaxy Tab 3. המועד הצפוי להשקת המכשירים הוא ברבעון הראשון של שנת 2014 שאליה ניכנס בקרוב, ויש סיכוי לא קטן שנראה אותם כבר בתערוכת CES 2014.

על פי הדיווח, סמסונג מתכננת להשיק מספר טאבלטים שאליהם הודבק הכינוי "Pro", וטאבלט נוסף המכונה "Lite" הזול מכולם. כל הטאבלים יהיו משתי המשפחות המוכרות: Galaxy Tab ו-Galaxy Note, כאשר על פי המדליף של SamMobile, הטאבלטים החדשים מסדרת ה-"Pro" הינם: Galaxy Tab Pro 8.4 ,Galaxy Tab Pro 10.1 ו-Galaxy Note Pro 12.2, ובסדרה הקטנה והזולה יותר יככב ה-Galaxy Tab 3 Lite בגודל 7 אינץ'. לפי שמות הדגמים ניתן להבין את גודל המסך ולראות שסמסונג הפעם משיקה את הטאבלט הגדול ביותר שלה בגודל 12.2 אינץ'.

ויש גם תאריכים: טאבלט ה"לייט" של סמסונג יעלה כ-$136 בלבד ויושק בסביבות ה-6-12 בינואר. ה-Galaxy Tab Pro 8.4 וה-Note 12.2 בסביבות ה-3-9 לפברואר, ולאחר כשבוע, יושק ה-Galaxy Tab Pro 10.1. כל המכשירים ייתמכו ברשת ה-Wi-Fi ובתקשורת LTE למעט ה-Galaxy Note Lite שלא יתמוך ברשת הדור הרביעי. הטאבלטים המכונים "Pro" יוצעו בצבעים שחור ולבן ולהם יהיה לפחות 16GB שטח אחסון פנימי וכרטיס זיכרון חיצוני של 32GB.

שמועות אחרות טוענות כי אפל, מתחרתה של סמסונג בתחום, עובדת גם היא על טאבלט חדש שייקרא iPad Pro, שלו, לפי שמועות, יהיה מסך של 12.2 אינץ', בדומה ל-Note Pro 12.2 שעליו כבר דיווחנו גם בעבר.

כתב: שחר חורי