רזולוציית 4K? לא בשנה הקרובה: נראה כי שתי היצרניות הקוריאניות, LG וסמסונג, לא יעברו לשימוש במסכים בעלי רזולוציות גבוהות עוד יותר ממה שקיים כיום במכשירי הדגל שלהן בשנה הקרובה.

סוני היא אמנם הראשונה לאמץ את רזולוציית ה-4K ב-Xperia Z5, אך לפי הדיווח, שאר היצרניות לא ירוצו אחר הטרנד בשנה הקרובה. הסיבה כך נראה, נעוצה בעובדה שהרזולוציה הגבוהה דורשת כוח עיבוד גרפי רב וכן מניעת התחממות יתר של המכשיר. ייתכן כי בנוסף לסיבות המצוינות, שתי היצרניות מעוניינות למנוע גם צריכה מיותרת של סוללה – שכן מטבע הדברים קיים יחס ישיר בין רזולוציה גבוהה יותר לזלילת סוללה גדול יותר.

כזכור, היצרנית הראשונה לשלב במכשירה רזולוציה גבוהה יותר מ-1080p הייתה LG עם מכשיר דגל שלה לשנת 2014, LG G3, שלראשונה הציג רזולוציית 2K. גם סמסונג לא קפאה על השמרים כשמיד לאחריה הציגה את מכשיר Galaxy Note 4 שתמך גם הוא ברזולוציה הגבוהה, וכך גם במכשירי הפרימיום הבאים שלה גלקסי S6, גלקסי S6 אדג' וכן מכשיר הנוט 5.

הראשונה להציג רזולוציה גבוהה יותר מ-2K בסמארטפון הייתה כאמור סוני שהציגה את דגם הפרימיום Xperia Z5, שהציג לראשונה בסמארטפונים את רזולוציית ה-4K, הפועלת רק בעת ניגון תכנים באיכות גבוהה.

עתה, נשאלת השאלה האם בכלל יש צורך ברזולוציית 4K בסמארטפונים ועד כמה רוב המשתמשים כלל ירגישו בשינוי, בטח כשמדובר במסכים שאינם עולים על גודל 6 אינץ׳.

 

 

שתף:
-פרסומת-
כתב טכנולוגי ותיק, הדרומי שבחבורה (תלוי מאיזה כיוון), עובד ביום וחיית טכנולוגיה בלילה. את חיבתו לחברת אפל קשה לתמצת בכמה מילים, עם זאת, אם נגיד שהוא מחזיק בביתו 'אפל סטור' מקומי - לא נשקר.
 • RuR

  טעות בכתבה – LG בסך הכל הייתה השלישית לייצר סמארטפון עם מסך QHD.
  הראשונה הייתה Vivo, עם Xplay 3S.
  השניה הייתה Oppo, עם Find 7.

 • א

  אתם שוכחים את השימוש במציאות מדומה שם בהחלט יש חשיבות ל4K .יכול להיות שצריך לחכות שיהיה יותר כח עיבוד למכשירים. אבל ללא ספק לשם הטכנולוגיה צריכה להגיע

 • Yossi Cohen

  אפל עושה את זה הכי טוב… 720p מספיק לגודל של האייפון ומה גם שהכרטיס הגראפי שלהם חזק מאוד בשביל הרזולוציה הזו.

 • עזרא

  טוב מאוד. אין שום צורך ברזולוציות כאלה בסמרטפון. שישאירו את זה לטלויזיות ולמסכי מחשב

  • Deadpool

   יש כזה דבר 3k?

   • עזרא

    יכול להיות שיש. אני בכל אופן לא נתקלתי בזה