גוגל (Google) וסמסונג (Samsung) הודיעו אתמול, כל אחת בנפרד, כי החל בזמן הקרוב הן יתחילו לספק עדכונים למכשירים שלהן פעם בחודש, בעיקר בכל מה שקשור לאבטחה.

למעשה, שיטת העדכונים החדשה של גוגל כבר יצאה לדרך אתמול בערב, כשהחברה התחילה לשחרר באופן הדרגתי עדכון אבטחה OTA ועיקרו טלאי לטיפול ב-Stagefright – פגיעות חמורה שהתגלתה לאחרונה ויכולה להשפיע על כל מכשירי האנדרואיד החל מגרסה 2.2 ומעלה. המכשירים שיקבלו את העדכון הם ה-Nexus 4, ה-Nexus 5, ה-Nexus 6, ה-Nexus 7, ה-Nexus 9, ה-Nexus 10 וה-Nexus Player. העדכון כולל תשובות לכל בעיות האבטחה שהועברו לחברה במהלך יולי האחרון, כול כאמור ה-Stagefright. מעבר לעדכון בשיטת ה-OTA גוגל הודיעה שהתיקונים יהיו זמינים גם באמצעות פרויקט הקוד הפתוח של אנדרואיד (Android Open Source Project).

כמו כן הודיעה גוגל כי מכשיר ה-Nexus המוזכרים לעיל ימשיכו עדכונים ראשיים למערכת ההפעלה במשך שנתיים לפחות, ושעדכוני האבטחה יסופקו לתקופה הארוכה יותר מבין שלוש שנים מההשקה הראשונית או 18 חודשים מהמכירה האחרונה ב-Google Store.

כאמור,הודיעה גם סמסונג על אימוץ תהליך דומה למכשיריה. החברה הודיעה בבלוג הרשמי שלה כי מאמצת תהליך מהיר למעקב אחרי בעיות אבטחה, והיא תשחרר אותן OTA ברגע שיהיה להן תיקון, ובממוצע אחת לחודש.

החברה הודיעה שהיא כבר פתחה במשא ומתן עם ספקיות תקשורת בכל רחבי העולם כדי ליישם את הגישה החדשה הזו, ושהיא מתכוונת לספק בקרוב פרטים נוספים אודות הדגמים שיזכו לעדכונים הללו, וכן לגבי התזמונים המדויקים.

(מקור 1)(מקור 2)

שתף:
-פרסומת-
עורך האתר, כתב וותיק בתחום המחשבים והטכנולוגיה. נמצא כאן בסביבה עוד לפני שהאינטרנט הפך למה שהוא היום. היה עורך של מגזינים רבים (כן, מאלה שהודפסו על נייר), כולל PC Plus, חי את העולם הטכנולוגי ומתעורר בדיוק בזמן כשהשליח עומד בדלת עם מוצר חדש לסקירה.
 • ioss

  bad day for all anndroid fffff

 • לא גול

  מהיום גם אני לא רוצה לשמוע יותר על אנדרואיד ומכשירים עם מערכת הפעלה של גוגל. חוץ מריגול הם לא רוצים להתמיד בכלום לטובת הצרכן. סמסונג החמירה בתימחור וכבר משלמת על כך, גוגל בדרך. או אפל או מיקרוסופט חזרנו ליריבים הראויים שהיו פה מאז ולתמידףף

  • שלום

   חחחחח
   הכי אוהב fanboys… עשית לי את היום

   • user30000z

    זה לא קשור לפאן בוי, הוא צודק!
    אתה הפאן בוי שעומד לצד סמסונג וגוגל בכל מחיר אפילו אם זה פוגע בפרטיות שלך…

    • ….‬‎

     אפשר לחשוב איזה מידע שמור לך בטלפון…

    • תום

     ברור… כי כשמכריזים על עדכונים חודשיים של אבטחה למשך 3 שנים לכל מכשיר לפחות- זה מה שמבריח אותו ואני הכי פאנבוי…
     כמה שטויות אפשר לדבר? רוצה לבדוק את הסטוריית המיקומים בIOS, את חור האבטחה החמור שמצאו שם (ובOSX). הרגע קיבלת יחס מצויין מחברת תוכנה ועמידה מאחורי המכשירים שלה. אבל למה שזה יעניין אותך אם כל מה שאתה מחפש זה דרכים להסביר כמה גוגל גרועה ויאייפון שולתתתת

    • מרדכי

     מה הקשר ?
     הריגול אחר המשתמשים קיים בכל ענקיות התוכנה
     (ותתפלא לשמוע גם בחומרה [מדפסות לייזר למשל]
     -עדכוני אבטחה זה דבר חשוב הרי עד עכשיו כאשר התגלתה חולשה/פגיעות חדשה באנדראיד כולם התלוננו על שאין עדכוני אבטחה שוטפים (בעיקר ברומים של סמסונג )
     תתארו לכם שאת חשופים לכל פרצות האבטחה שקיימות כמו
     heartbleed.master key.Stagefright

 • Osher Abergel

  אני יודע שפה אני טיפה תובעני אבל הדבר היחיד שאני מבקש מגוגל זה העדכון ל אנדרואיד M בנקסוס 4 וזהו.
  בגרסת הלוליפופ 5.1.1 יש עדיין מלא באגים שצריכים לתקן להרבה דברים לשפר (כמובן).
  הכי חבל שהבטיחו שיפור משמעותי בחיי הסוללה בלוליפופ (גם בנקסוס 4) ו בפועל הם פחות טובים משהיו לי בקיטקט.