יותר רשמי מזה כנראה שזה לא יכול להיות: דו"ח מכירות הטלפונים החכמים של גרטנר (Gartner) מראה שרק החברות הסיניות בחמישייה הראשונה הגבירו את המכירות שלהן. סמסונג (Samsung) ואפל (Apple) עדיין מובילות את מכירות המכשירים, ומדובר בדו"ח שמדבר על מכירות למשתמשי קצה אבל יש להן בהחלט סיבה להתחיל להביט מטה קצת בחשש.

הפער בנתח השוק של אפל לוואווי (Huawei) ממשיך להתכרסם. אם ברבעון השלישי של 2015 נתח השוק של אפל היה 13% לעומת 7.7% של וואוי, הפעם כבר מדובר ב-11.5% לעומת 8.8%, כלומר ירידה של 1.5% בנתח השוק של אפל לעומת עלייה של אחוז בנתח של וואווי. סמסונג, כנראה בגלל הפיאסקו של Note 7, איבדה הרבה יותר. נתח השוק שלה, במונחים של שנה לשנה, ירד מ-23.6% ל-19.2%. קשה להאמין שאפילו ראשי החברה זוכרים מתי נתח השוק שלה היה נמוך מ-20%. המכירות שלה הצטמצמו מ-כ-83.6 מליון לכ-71.7 מליון יחידות. מדובר בנפילה של יותר מ-14%.

ומאחור היצרניות הסיניות חוגגות, ומרשים במיוחד ההישג של אופו (Oppo) שקפצה למקום השלישי עם זינוק במכירות מכ-11.9 מליון ל-כ-25 מליון מכשירים, יותר מהכפלה, וזינוק בנתח השוק מ-3.4% ל-6.7% כשהיא מתחילה לחרוך את מעמדה של וואווי במקום השלישי. והכי חשוב בהיבט שלה: אופו באופן רשמי, להבדיל מכל החברות האחרות בחמישייה המובילה, מוכרת רק בחמש מדינות במזרח אסיה, כש-81% מהמכירות מגיעות מסין.

גם המכירות של BBK, החברה שבבעלותה ויוו (Vivo) וואן פלוס (One Plus), זינקו באופן משמעותי, וכמעט הכפילו את עצמן. היא מכרה ברבעון השלישי של 2016 כ-19.9 מליון מכשירים וזאת לעומת כ-10.4 מליון ברבעון המקביל אשתקד. נתח השוק שלה זינק מ-2.9% ל-5.3%, ולמרות שוואן פלוס מוכרת בכל העולם, עדיין רוב המכירות של החברה, כ-89%, מתבצעות בסין.

בסך הכל גדל שוק הטלפונים החכמים, במונחים של מכירות סופיות, מכ-354 מליון ל-כ-373 מליון יחידות בהשוואה בין הרבעונים השלישיים של שנה זו ושנה קודמת, עליה של 5.4%.

 • zipzip85

  זה שאפל בירידה – מה טוב לכולנו
  סמסונג ברור ה- NOTE7 נפל חלל
  ואני בטוח שמתחרה שלהם שקשורה להרצליה השתמשה בתוכנה להפיל את סמסונג
  לפני השקת 7+

 • Eldar Value

  אם אנשים רוצים לסכן את החיים שלהם עם רמות קרינה מטורפות ולהיות עם מכשיר שיש לו נתונים שקריים שמורכב משבבים פשוטים ולשים שם את כל המידע שלהם בחברות סיניות, במכשירים שמתקלקלים ועם מערכות תוכנה שמושתל בהם רוגלות, שיהיה להם בהצלחה. טעות גדולה. המותג שווה את המחיר מבחינת אמינות, יציבות, אחריות – משהו שמעולם לא יהיה אצל הסינים ומי שקונה מכשיר סיני מבזבז את כספו.

  • CoolR2

   במייזו למיטב ידיעתי לא קיים הריגול – אבל זאת צדיה מסדום..

  • יובל

   אם אתה חושב שב"מותגים" לא מרגלים עליך, או שלא יכולים, אתה טועה.
   אפשר לעקוב אחרי כל מכשיר בעולם. גם כשהוא במצב טיסה.
   עזוב את זה, כל הסטטיסטיקות, את לדעתך עושים? סוג של ריגול..
   הלקוח הוא המוצר, לא הפלאפון.

   • Eldar Value

    עדיף לך שלקבוצת סינים שאתה לא יודע מי הם ואין לאן לפנות אליהם יהיו את הפרטים שלך או לחברות גדולות בעלות אמינות ?

  • יוסף

   אין על סמסונג

 • licht

  סוף סוף, שנים שחיכיתי למהפכה הזו, הטלפון הבא שלי זה one plus

  • CoolR2

   זה מקום לכניסת כוכבים עולים כדוגמת מיקרוסופט עם טלפון הסורפייס פון.. היא צריכה לנצל את המצב כרגע בשוק – לטובתה ולהשיק את המכשיר במהרה..

  • רון וייצמן

   עדיף לך Xiaomi או Miezu או Huawei. הרבה יותר איכותיות.

 • רן

  זה בסדר OnePlus שנה הבאה לא תעלה, בגלל עליה חדה במחיר המכשיר שלה.
  זה היה סימן ההכר והמוטו שלה. (חבל שנגמר)

 • Osher Abergel

  בגלל ש OnePlus היא בבעלות של BBK ,היא לא תופיע לבד ברשימה של מכירות הטלפונים?